ایمن ماندن در متاورژن


کوئنتین تیلور، مدیر ارشد Canon EMEA در امنیت اطلاعات و پاسخگویی جهانی می نویسد: متاورس یک موضوع فوق العاده داغ است و موضوعی است که به طور فزاینده ای در داخل و خارج از بخش فناوری مورد بحث قرار می گیرد.

توسعه آن بدون شک یک چشم‌انداز بسیار هیجان‌انگیز است – به‌ویژه برای گیمرها و علاقه‌مندان به فیلم، که تجربه‌شان تقویت می‌شود و شاید حتی به سطحی برسد که قبلاً محقق نشده بود.

در حالی که این احتمالات می توانند هیجان انگیز به نظر برسند، با توجه به مراحل اولیه آن، هنوز درک کمی از تأثیر واقعی متاورس بر روی کاربران وجود دارد. نمی توان گفت که می تواند و احتمالاً جنبه تاریک تری برای آن وجود داشته باشد، که می تواند منجر به مشکلات زیادی در مورد حریم خصوصی داده ها، ردیابی بیش از حد و دستکاری کاربر شود، طولانی نیست. و بدون برداشتن گام‌های صحیح، استفاده بدون مزاحمت از متاورس می‌تواند باعث ایجاد مجموعه‌ای از مشکلات امنیتی شود.

بنابراین با رشد ناگزیر «پلتفرم»، کاربران و سازمان‌ها چگونه می‌توانند آماده شوند؟

خطرات بالقوه متاورژن

اینکه متاورس دقیقاً چگونه به نظر می رسد هنوز جای بحث دارد، اما یک حقیقت این است که تجربه ای همهجانبه برای کاربرانش ایجاد می کند. به این ترتیب، فناوری‌هایی مانند هدست‌ها و عینک‌های واقعیت مجازی به ارتفاعات جدیدی در متاورس ارتقا خواهند یافت، که به ناچار منجر به جمع‌آوری داده‌های بیشتری از کاربر می‌شود. چیزهایی مانند حرکت چشم، ضربان قلب، بارش پوست، و اتساع یا انقباض عنبیه برای متاورس استفاده می شود تا به واکنش کاربر در زمان واقعی پاسخ دهد و محیط را همانطور که صلاح می داند تغییر دهد – اما بسیاری از کاربران احتمالاً از این موضوع بی اطلاع هستند. ، و ناآگاهانه با به اشتراک گذاری این اطلاعات موافقت می کند.

سپس می توان از این اطلاعات به روش های مختلفی استفاده کرد. هنگامی که این واکنش‌های غیرعمدی با هم ترکیب شوند، می‌توانند اطلاعات کلیدی را در مورد وضعیت عاطفی و ناخودآگاه فرد نشان دهند که می‌توان آن‌ها را جمع‌آوری کرد و علیه آنها استفاده کرد. برای مثال، می‌تواند توسط بازاریابان برای تأثیرگذاری بیش از حد بر تصمیم‌گیری‌های خرید، توسط کلاهبرداران هوشمند برای دستکاری اقدامات خود، یا توسط کسب‌وکارها برای نظارت بر بهره‌وری کارکنان مورد استفاده قرار گیرد که منجر به ایجاد یک محیط کاری تحت فشارتر می‌شود.

چیزی که باید در نظر گرفته شود این است که بسیاری از خطراتی که ما امروز به عنوان یک جامعه با آن روبرو هستیم، احتمالاً در فراورده به حداکثر می رسد و به مسائل جدی در مورد حریم خصوصی، ردیابی و دستکاری ختم می شود. ممکن است شاهد مواردی از “سرقت” دارایی های دیجیتال مانند NFTها، شکایات احتمالی حق نسخه برداری در مورد آواتارهای دیجیتال و سطوح جدید “ترولینگ” به شکل تعقیب و آزار باشیم.

خطر رسوایی داده ها (و مشکل با نگرش “صبر کن و ببین”)

رهبران فناوری – از جمله من – می‌توانند هر چیزی را که دوست داریم پیش‌بینی کنند، اما واقعیت این است که با توجه به اینکه متاورژن هنوز در مراحل اولیه است، ما هنوز همه موارد استفاده و کاربردهای ممکن برای سنجش خطرات را به طور کامل نمی‌دانیم. اما آنچه می دانیم این است که داده ها در مرکز آنها قرار خواهند گرفت.

همانطور که متاورس رشد می کند، به احتمال زیاد به نقطه اوج می رسیم که خواستار نظارت بیشتر در مورد نحوه جمع آوری و استفاده از داده های کاربر و نحوه اجرای مقررات است. مشکل در این واقعیت نهفته است که احتمالاً باید منتظر باشیم تا بدترین اتفاق بیفتد تا بتوانیم قوانین مورد نیاز را به درستی درک کنیم – و تنها در این مرحله است که می‌توانیم واقعاً مطابق با آن واکنش نشان دهیم. مشکل آشکار در اینجا این است که در حالی که این موارد استفاده در حال ساخت هستند، افراد در متاورس در برابر خطرات ناشناخته آسیب پذیر می مانند.

بهترین (یا بدترین؟) هنوز در راه است

البته، تمام موارد فوق بر بدترین سناریوها در مورد تأثیرات بالقوه بر رفاه کاربران متمرکز است. همچنین راه‌های مثبت زیادی وجود دارد که متاورس می‌تواند بر زندگی و جوامع مردم تأثیر بگذارد، مانند آموزش بهتر و مراقبت‌های بهتر از بیمار – و دیدن اینکه چگونه توسعه چنین مناطقی در سال‌های آینده چگونه انجام می‌شود، واقعاً هیجان‌انگیز خواهد بود.

با این حال، در حال حاضر، کاربران و سازمان‌هایی که با متاورس درگیر هستند باید تا حد امکان خود را از خطرات احتمالی آگاه کنند. تنها از طریق این نگرش که همیشه یک چشم باز است است که می‌توانیم به بهترین شکل ممکن آماده شویم و هرگونه تأثیر منفی بالقوه را کاهش دهیم. این امر کلیدی برای استفاده حداکثری از پیشرفت‌های فن‌آوری باورنکردنی است که متاورس می‌تواند ارائه دهد، و اطمینان حاصل کنیم که از آن به‌طور صحیح و حداکثر توانایی‌های به ظاهر نامحدودش استفاده می‌کنیم.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/staying-safe-in-the-metaverse/