باتری های سرب اسیدی را حساب نکنید – شماره 7 2022 – Forbatt SA

در حالی که گزینه‌های مختلفی از نظر نوع باتری‌هایی که می‌توان استفاده کرد و کدام‌ها برای مقاصد مختلف بهتر هستند، وجود دارد، چیزی که برای همه مهم است، زیرا شکست Eskom بدون وقفه ادامه می‌یابد، این است که در بیشتر موارد هزینه راه‌حل نقش مهمی ایفا می‌کند. نقش کلیدی در تصمیم گیری علاوه بر این، در دنیای امروزی که نسبت به محیط زیست آگاه است، توانایی بازیافت باتری های مستعمل نیز مهم است.

آن را دور نریزید

تمپل هاف توصیه می کند که وقتی ظرفیت باتری به 60 درصد ظرفیت اسمی آن (ظرفیت اصلی) کاهش می یابد، به این معنی است که شبکه آن خورده و منبسط شده است، مواد فعال داخل بدنه خراب شده و الکترولیت در حال خشک شدن است (یا خشک شده است). ). باتری های در این شرایط باید تعویض شوند. شارژ 60 درصدی صرفاً یک نشانگر است و دلایل دیگری نیز وجود دارد که عمر باتری به پایان رسیده است، مانند نگهداری ضعیف.

یکی از مزایای باتری سرب اسید این است که برای مدت طولانی وجود داشته است، بنابراین فناوری و تکنیک های بازیافت به طور قابل توجهی به بلوغ رسیده اند. این بدان معنی است که فرآیند بازیافت قابل اعتماد است، اما در مقیاس مقرون به صرفه تر است. از آنجایی که می‌دانیم عمر باتری‌های ما محدود است (حتی اگر سال‌ها اندازه‌گیری شود)، ارزش آن را دارد که با تامین‌کننده خود بررسی کنید تا ببینید چگونه با باتری‌های پایان عمرشان برخورد می‌کند و می‌تواند به مشتریان در زمان رسیدن زمان بازیافت آنها کمک کند. .وام)

در حالی که ما به دور انداختن باتری های مرده مانند باتری های مشعل و حتی باتری های تلفن همراه عادت داریم، این ایده خوبی نیست. تمام باتری‌ها باید بازیافت شوند تا تأثیر آن‌ها بر محیط‌زیست به حداقل برسد – به‌ویژه وقتی صحبت از باتری‌های بزرگ‌تر مورد استفاده در UPS‌ها و تأسیسات خورشیدی باشد.


منبع: https://www.securitysa.com/17863R

برای اطمینان از حداکثر عمر باتری VRLA، Tempelhoff پیشنهاد می کند که حداکثر عمق تخلیه را روی 30٪ تنظیم کنید و آن را به طور کامل شارژ کنید پس از هر بار استفاده، عملکرد طولانی مدت و طول عمر بیشتری را به باتری ارائه می دهد. طبیعتاً او همچنین توصیه می کند که کاربران به نگهداری و دمای محیطی که در آن نگهداری می شوند توجه کنند.

در حالی که این روزها بازار باتری های مبتنی بر لیتیوم را به عنوان باتری انتخابی معرفی می کند، وان تمپلهوف از فوربات با او صحبت کرد. راه حل های امنیتی پیشرفته در مورد قابلیت دوام باتری های سرب اسید و نحوه به دست آوردن بهترین عملکرد از آنها. همیشه باید به یاد داشته باشید که در حالی که خرید باتری های سرب اسیدی ارزان تر از باتری های مبتنی بر لیتیوم است، هزینه کل مالکیت در یک دوره طولانی تر چیزی است که ارزش واقعی خرید را تعیین می کند.

نوشته اندرو سلدون

به دست آوردن بهترین طول عمر

با در نظر گرفتن این موضوع، ما با پرسیدن از تمپلهوف در مورد طول عمر شروع کردیم. چگونه می توان طولانی ترین طول عمر و عملکرد مطلوب را از باتری سرب اسیدی تنظیم شده با شیر (VRLA) خود (که باتری سرب اسیدی مهر و موم شده نیز نامیده می شود) بدست آورد.

باتری های سرب اسیدی را حساب نکنید

شماره 7 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک، مدیریت دارایی، EAS، RFID

Tempelhoff می گوید برای باتری های VRLA که در دمای حدود 250 درجه سانتیگراد کار می کنند، می توان 3-5 سال در حالت آماده به کار انتظار داشت، در حالی که طراحی ژل (بر خلاف AGM) می تواند 5-8 سال در حالت آماده به کار ارائه دهد. برای باتری‌های با عمر طولانی VRLA، مشتریان می‌توانند انتظار 8 تا 12 سال شارژ شناور داشته باشند (شارژ شناور ولتاژی است که باتری پس از شارژ کامل برای جبران «دشارژ خود» در آن حفظ می‌شود). به طور مشابه، او می‌گوید یک باتری چرخه عمیق VRLA می‌تواند 8 تا 10 سال استفاده معمول یا «تعداد نامی چرخه» را ارائه دهد (یک باتری چرخه عمیق به گونه‌ای طراحی شده است که با استفاده از بیشتر ظرفیت خود، «دشارژ عمیق» شود).

تمپل هاف خاطرنشان می کند که طول عمر باتری بسته به نحوه استفاده، نحوه نگهداری و شارژ شدن، دمایی که در آن کار می کند و عوامل دیگر به طور قابل توجهی متفاوت است. انواع مختلف باتری ها به دلیل تفاوت در طراحی طبیعتا طول عمر متفاوتی دارند.

این سوال که از کدام باتری ها باید برای مقاصد مختلف استفاده کرد، یک سوال چالش برانگیز است. اکثر سیستم‌های هشدار و سایر سیستم‌های امنیتی سال‌هاست که از باتری‌های سرب اسیدی استفاده می‌کنند و تعداد سیستم‌های نصب‌شده همچنان در حال افزایش است.

باتری‌های VRLA به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در نهایت فرسوده شوند، که به آن طراحی فداکاری نیز می‌گویند (البته ماهیت باتری‌ها به این معنی است که تمام باتری‌ها با هر طرحی در نهایت فرسوده می‌شوند و عمرشان به پایان می‌رسد). این به دلیل واکنش الکترودهای سرب و الکترولیت در هنگام تخلیه و شارژ است. با این حال، با مراقبت از باتری ها می توان طول عمر آنها را افزایش داد و به همین ترتیب، زمانی که باتری ها نگهداری نمی شوند، طول عمر آنها کاهش می یابد.