بازرسان خدمات آتش نشانی در وزارت امور خارجه


سازمان آتش نشانی لندن بازرسان رسمی گزارش داده اند که (LFS) منابع محدودی برای پاسخگویی به حوادث تروریستی دارد.

در بازرسی LFS به عنوان بخشی از یک برنامه بازرسی گسترده تر در سراسر انگلستان – دومین ارزیابی کامل از خدمات آتش نشانی و نجات در انگلیس – بازرسی اعلیحضرت نیروی انتظامی و خدمات آتش نشانی و نجات (HMICFRS) متوجه شد که این تیپ دارای یک تیم متخصص آموزش دیده است که به حوادث تروریستی پاسخ می دهد. اما ما نگران این بودیم که در زمان بازرسی، تیپ آتش نشانان غیرمتخصص خود را برای پاسخ به حملات تروریستی غارتگر آموزش نداده بود. این می تواند بر نحوه کار آتش نشانان آن در کنار سایر واکنش دهندگان نور آبی تأثیر بگذارد. اگر آنها از همان رویه ها پیروی نکنند، امنیت عمومی ممکن است به خطر بیفتد. این بدان معناست که تیپ واکنش محدودی به حوادث تروریستی دارد.»

بازرسان همچنین “منطقه ای برای بهبود” در لندن دیدند که “تیپ باید مطمئن شود که به خوبی آماده است تا بخشی از واکنش چند سازمانی به یک حادثه را تشکیل دهد و همه کارکنان مربوطه می دانند چگونه JESIP را اعمال کنند”. JESIP دکترین مشترک بودن: چارچوب قابلیت همکاری به عنوان یک رویکرد استاندارد برای کار چند سازمانی. (اطلاعات بیشتر در مورد JESIP در نسخه چاپی ماه سپتامبر مجله امنیت حرفه ای.)

بازرسان اظهار داشتند که خدمات آتش نشانی به طور کلی به آمادگی خوبی برای پاسخگویی به حوادث عادی و اضطراری بزرگ ادامه می دهد. به گفته بازرسان، برخی از خدمات (6 مورد از 15 مورد بازرسی شده در این دور) به اندازه کافی فعالیت های پیشگیری از آتش سوزی را در اولویت قرار نمی دهند – پیشگیری (چه در مورد آتش سوزی، چه سیل یا تصادفات جاده ای) طولانی است. “رابطه ضعیف” در مقایسه با آتش نشانی واقعی بود.

در سپتامبر 2021، بازرس ارشد اعلیحضرت نامه ای به کمیسر آتش نشانی لندن نوشت، گزارش بازرسی تکرار شد. “این برای ابراز نگرانی از آتش نشانان بود
به آنها پیشنهاد افزایش دستمزد برای جبران خدمات آتش نشانی و نجات در صورت حمله تروریستی غارتگرانه داده شد که در واقع دو بار به آنها پرداخت شد. ما هنوز راضی نیستیم که این پیشنهادات مالی استفاده کارآمد از پول عمومی است.»

در پاسخ به این گزارش، اندی رو، کمیسر آتش‌نشانی لندن گفت: «در دو سال گذشته، آتش‌نشانی لندن نحوه کار خود را برای ارائه خدمات بهتر به لندنی‌ها تغییر داده است.»

در ماه مارس یک توافقنامه حمله تروریستی غارتگرانه با حمایت اتحادیه آتش نشانی منعقد شد و آتش نشانان شروع به آموزش کردند، با 91 درصد از کارکنان خط مقدم که قبلاً یک بسته تئوری را تکمیل کرده بودند و آموزش عملی و تمرین را به عنوان اولویت دنبال می کردند. را کمیسر گفت.

برخی از آمار

در سال 2021، خدمات آتش نشانی و نجات در 555358 حادثه شرکت کردند. میانگین زمان پاسخگویی به آتش‌سوزی‌های اولیه در انگلستان در سال 2021 هشت دقیقه و 46 ثانیه بود که نسبت به سال قبل 11 ثانیه افزایش داشت. که عمدتا “زمان رانندگی” است.

روی ویلشر، بازرس اعلیحضرت آتش نشانی و خدمات امداد و نجات، گفت: من در شجاعت باورنکردنی آتش نشانان هر روز و فداکاری خود برای حفظ امنیت عمومی تردید ندارم و می خواهم از آنها و سایر کارکنان اورژانس که کار کردند تشکر کنم. در هفته گذشته محافظت از همه ما در هنگام شکستن درجه حرارت بسیار سخت بود. دلگرم کننده است که می بینیم بسیاری از خدماتی که در دور اول بازرسی های ما باعث نگرانی شده اند، گام های معناداری برای بهبود و عمل به توصیه ها برداشته اند.

ما همچنان شاهد یک تغییر کلی مثبت در خدماتی هستیم که حفاظت را در اولویت قرار می دهند. این بخش باید این تمرکز را ادامه دهد تا مردم بتوانند مزایای ایمنی بلندمدت را تجربه کنند. این باید شامل بودجه پایدار دولتی باشد تا اطمینان حاصل شود که تعداد کارکنان شایسته حفاظت از آتش همچنان در حال افزایش است.

با این حال، دومین ارزیابی کامل ما از بازرسی ها برای شناسایی مسائلی که نیاز به توجه فوری دارند، ادامه یافته است.

این نگران‌کننده است که برخی از سرویس‌ها نتوانسته‌اند به دلایل نگرانی‌ای که ما در سال‌های 2018 و 2019 صادر کرده‌ایم عمل کنند. ما همچنین شش دلیل جدید نگرانی را منتشر کرده‌ایم که در مجموع 9 مورد از 15 سرویس بازرسی شده در این مرحله را تشکیل می‌دهد. در حالی که این بازرسی از بازرسی های قبلی ما کمتر است، اما بسیار زیاد است.

«چهار مورد از این دلایل نگرانی به ارزش‌ها و فرهنگ مربوط می‌شود، و ما نمونه‌های نگران‌کننده‌ای از رفتار ضعیف را در طول بازرسی‌های خود دیدیم. در دو سرویس، این کشت ها سمی بودند و این به اندازه کافی خوب نیست. ما همچنان متوجه می شویم که بسیاری از خدمات گام های کافی برای ترویج و بهبود برابری، تنوع و شمول برنداشته اند. نگران کننده است، بسیاری از خدمات به اندازه کافی فعالیت های پیشگیری از آتش سوزی را در اولویت قرار نمی دهند – این برای ایمنی عمومی بسیار مهم است.

«در حالی که من از خدمات می‌خواهم که به صورت اضطراری با این مسائل برخورد کنند، باید کارهای بیشتری در خارج نیز انجام شود. من از کتاب سفید اصلاحات آتش نشانی که در اوایل سال جاری منتشر شد، استقبال می کنم که به سه توصیه از چهار توصیه برجسته ملی ما، از جمله تعیین نقش خدمات و آتش نشانان، بررسی شرایط و ضوابط، و ایجاد استقلال عملیاتی برای افسران ارشد آتش نشانی پرداخته است.

این دور از گزارش‌های «اثربخشی، کارایی و افراد» شامل: دوون و سامرست، شهرستان اسکس، گلوسسترشر، هامبرساید، لنکاوی، لندن، نورث همپتون، نورفولک، ناتینگهام، آکسفوردشایر، استافوردشر، شروپشر، تاین اند ویر، ساسکس غربی و یورکشایر غربی است. هر گزارش از شهرستان در دسترس است وب سایت HMICFRS.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/fire/fire-service-inspectors-on-mfa/