بازگشت به سفرهای کاری – به نوعی


در ما نسخه چاپی دسامبر 2022ما باب کوئیک، رئیس سابق ساری و دستیار کمیسر ملاقات، بنیانگذار در سال 2017 را معرفی کردیم. اعتباربخشی امن جهانی (GSA)؛ ISO 31030، یک استاندارد بین المللی که مدیریت ریسک سفر را پوشش می دهد و چگونه الف کسب و کار شرکتی از آن سند راهنما استفاده کرده است.

پس از کاهش 50 درصدی سفرهای جهانی در سال 2020 (طبق گزارش مک کینزی)، مسیر بازگشت به چشم انداز سفر تجاری پایدار و پایدار کند بوده است. بسیاری انتظار داشتند که در سال 2022 جهش قابل توجهی داشته باشد، تنها برای اینکه این امر توسط نوع Omicron COVID-19 متوقف شود. از آنجایی که جهان با چالش‌های جدید و عدم قطعیت‌های بزرگ‌تری مواجه است، آیا سال 2023 سالی خواهد بود که سفرهای کاری به سطح قبل از همه‌گیری بازگردد؟ لی وایتینگ، مدیر بازرگانی اعتباربخشی امن جهانی مطمئن نیست – اما دلایل خوش بینی را بررسی می کند.

پیش‌بینی در صنعت سفر همیشه یک بازی احمقانه بوده است، اما از زمان همه‌گیری حتی بیشتر از آن. در حالی که این صنعت در گذشته با چالش‌های قابل توجهی از جمله رکود اقتصادی، بحران مالی و تروریسم روبرو بوده است، هیچ چیزی به مقیاس و دامنه فاجعه‌ای که کووید-19 برای صنعت سفرهای تجاری بود نزدیک نمی‌کرد. از آنجایی که صنعت اکنون منتظر سال 2023 است، دلایلی برای خوش بینی وجود دارد، اما همچنین روندهای کلیدی در حال ظهور هستند تا فرصت های جدیدی را برای مشاغل چابک و موثر سفر فراهم کنند.

خماری انواع مختلف کووید-19، همراه با صنعتی که برای مقابله با تقاضای قابل توجه مصرف‌کنندگان برای سفر تلاش می‌کرد، به چالش‌های بزرگی در مسیر بهبود در سال 2022 منجر شد. هتل‌ها برای جذب کارکنان کافی – ترک اتاق‌ها خالی از سکنه – و تعداد کمی تلاش کردند. می توانید صحنه های اوج تعطیلات فرودگاه ها و تعطیلات ملی را فراموش کنید.

از برخی جهات این امر دلگرم کننده بود زیرا تقاضای مصرف کنندگان برای سفر از عرضه پیشی گرفت. چه مسافران اوقات فراغت به خاطر تجربیات سال 2022 به تعویق بیفتند یا تا سال 2023 زمان کافی برای کم کردن خاطرات گذشته باشد، انتظار این است که صنعت در موقعیت بهتری برای مقابله با تقاضای فصل بالا در سال آینده قرار گیرد.

برای مسافران تجاری، وضعیت کمتر روشن بود. گزارش دیلویت در آوریل 2022 نشان داد که هزینه‌های سفر شرکت‌ها 50 درصد نسبت به سال 2019 بوده است. شاید در این رقم نیز خوش‌بینی وجود داشته باشد – زیرا این رقم تنها چند هفته پس از آخرین نگرانی‌ها در مورد ظهور مجدد کووید آمده است.

با وجود اقتصاد نامطمئن، انتظار می رود که سفرهای تجاری در سال 2023 به طور قابل توجهی بهبود یابد، اما همچنین منطقی است که فرض کنیم ممکن است هرگز به سطوح قبلی خود نرسد. شرکت‌های بزرگ – که مجبورند برای مدت طولانی بدون سفر کنار بیایند – هنگام ارزیابی ارزش در یک سفر تجاری، دقت بیشتری خواهند داشت. رویدادهای شرکتی و نمایشگاه‌ها به شدت بازگشته‌اند و تمایل جامعه تجاری برای ملاقات حضوری را نشان می‌دهند. من انتظار دارم سال 2023 شاهد افزایش سفر باشد اما با تاکید بر ارائه ارزش واقعی از بودجه.

وظیفه مراقبت

یکی از قطعیت ها افزایش تمرکز بر رفاه کارکنان در حین سفر کاری است. همه‌گیری نگرانی‌های شرکت‌ها را در مورد مسائل مربوط به وظایف مراقبتی ایجاد کرد، به طوری که کارفرمایان به جای به خطر انداختن رفاه کارکنان، کارمندان را به خانه می‌فرستند. با بازگشت به روش کار (عمدتاً ترکیبی)، مدیران سفر باید به دقت در نظر بگیرند که چگونه کارمندان را در هنگام حرکت ایمن نگه دارند. این به آن دسته از کارمندانی که از آنها خواسته می‌شود «از تعطیلات کار کنند» که در آن صلاحیت‌های قانونی ممکن است مبهم باشد، گسترش می‌یابد.

جدید ISO 31030 استاندارد مدیریت ریسک سفر، طرحی را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که سیاست‌ها و رویه‌های مدیریت ریسک سفرشان از استانداردهای لازم برای بازتاب ریسک مدرن برخوردار است. از لحاظ تاریخی شرکت‌ها بیشتر نگران رانندگی کارکنان در هنگام خستگی یا تحت تأثیر بوده‌اند، اما ISO 31030 نشان می‌دهد که وظیفه مراقبت بسیار فراتر از این پارامترها است و نه تنها سفر به مقصد بلکه محل اقامت مورد استفاده مسافران تجاری را نیز در بر می‌گیرد.

افزایش انتظارات از ارائه دهندگان مسکن

ایمنی و امنیت مکانی که مسافران تجاری در آن اقامت می‌کنند، برای شرکت‌هایی که می‌خواهند سطوح بالایی از مراقبت از کارمندان خود را نشان دهند، به یک نکته مهم تبدیل خواهد شد. برای اطمینان از اقامت ایمن برای مسافران تجاری، هتل ها و سایر ارائه دهندگان خدمات اقامتی به طور فزاینده ای توسط شرکت ها به چالش کشیده می شوند تا نشان دهند استانداردهای بالایی از امنیت را ارائه می دهند.

در جایی که قبلاً معمول بود که هتل های پنج ستاره را ایمن و امن در نظر بگیریم، شرکت ها و مدیران مسافرتی شروع به درک می کنند که این دو همیشه مترادف نیستند. ارائه دهندگان اقامتگاه می توانند انتظار داشته باشند که با افزایش سرعت ISO 31030 در دنیای سفرهای تجاری، تقاضا برای اعتبارنامه های اعتبارسنجی افزایش یابد.

در دست گرفتن تکنولوژی

در سفرهای کاری، فناوری مدرن به حفظ امنیت کارکنان کمک می کند و این روند ادامه خواهد داشت. از هشدارهای اضطراری در گوشی‌های هوشمند گرفته تا موقعیت جغرافیایی کارمندان، اکنون راحت‌تر از همیشه می‌توان افراد گمشده را پیدا کرد، مسافران را از خطرات نزدیک آگاه کرد و مشکلات سفر را از راه دور به کارفرمایان گزارش کرد. با این حال، کارفرمایان باید به دقت پیامدهای این نوع ابزارها را برای حفظ حریم خصوصی کارکنان در مقابل ارزشی که به ایمنی اضافه می کنند، در نظر بگیرند. اینکه کجا خط بکشیم موضوعی برای بحث خواهد بود.

صنعت سفر پایدار

یکی از بزرگترین چالش های صنعت سفر، نشان دادن مسیری به سوی پایداری خواهد بود. خطوط هوایی سوخت‌های پایدار بیشتری را پذیرفته‌اند و هتل‌های سازگار با محیط زیست همچنان به شکوفایی خود ادامه می‌دهند، اما واقعیت تلخ این است که سفرهای شرکتی باید سبزتر شوند. از آنجایی که شرکت‌ها اهداف ESG را پذیرفته‌اند، مدیران سفر باید تمرکز بیشتری روی تأثیر کربن سفر و نحوه جبران آن در کسب‌وکارهایی داشته باشند که به‌طور فزاینده‌ای به دنبال اشتراک‌گذاری این داده‌ها با سهامداران کلیدی هستند.

در حالی که همیشه اتهامات “گرین شویی” وجود خواهد داشت، سرمایه گذاری به طور فزاینده ای بیش از سودآوری انجام می شود و تقاضا از سوی مدیران مسافرتی شرکت ها برای این صنعت وجود خواهد داشت که بتواند تأثیر سفرهای خاص را بر روی کره زمین نشان دهد. پیدا کردن یک راه موثر برای انجام این کار ممکن است بزرگترین چالش برای صنعت در آینده باشد، به ویژه در جایی که یک مسیر پایدارتر می تواند خطر بیشتری برای ایمنی مسافران ایجاد کند.

یک سال تغییر – دوباره

این صنعت انعطاف پذیری باورنکردنی را در بازگشت از آنچه در واقع یک تعطیلی کامل بود نشان داده است. علائم حیاتی برای سفر قوی هستند – با مسافران تفریحی که تقاضای انباشته شده برای خدمات را نشان می دهند و مسافران تجاری ارزشی را که در تماس رو در رو وجود دارد را به یاد می آورند. این صنعت در موقعیت بسیار بهتری برای مدیریت این تقاضا در سال 2023 خواهد بود، زیرا برای آینده تغییر مکان می دهد.

تغییر – البته – ادامه خواهد داشت. مسافران تجاری از نظر ایمنی و امنیت شخصی خود، که شرکت‌ها موظفند آن را به صنعت منتقل کنند، بیشتر از شرکت‌ها خواستار خواهند بود. علاوه بر این، تقاضا برای شفافیت در مورد پایداری همچنان رو به رشد خواهد بود. اگر صنعت مسافرت با روحیه «می‌توانم» که در دو سال گذشته با آن مقابله کرده است، با این چالش‌ها مواجه شود، در سال 2023 در موقعیت قدرتمندی قرار خواهد گرفت.

درباره لی وایتینگ

لی وایتینگ، مدیر بازرگانی در اعتباربخشی امن جهانی است، جایی که او مسئول تعامل با تیم‌های مسافرتی شرکت‌ها و تامین‌کنندگان است تا اطمینان حاصل شود که ایمنی و امنیت مسافران در برنامه‌ها و اولویت‌های آنها ضروری است. او همچنین مسئول برنامه های اعتباربخشی شرکت برای هتل ها و اقامتگاه های خدماتی است. لی اخیراً رئیس عملیات مسافرتی جهانی برای HSBC بود و در یک فعالیت شغلی 27 ساله با این بانک چندین نقش را ایفا کرد. لی در حین هدایت عملیات مسافرتی، بر تجمیع آژانس‌های مسافرتی که به الزامات سفر HSBC در سطح جهانی خدمات می‌دهند نظارت داشت و سیاست سفر جهانی آن را مدیریت می‌کرد. بازدید کنید https://www.gsaccreditation.com/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/business-travel-bounce-back-of-sorts/