بازی اعداد نیست | امنیت حرفه ای


کریس سیسون، مدیر توسعه کسب و کار (امنیت)، در پیمانکار می نویسد که پیدا کردن 62000 پرسنل امنیتی جدید زمانی که فناوری بتواند راه حلی ارائه دهد غیرواقعی و غیر ضروری است. ویلسون جیمز.

بر اساس انجمن صنعت امنیت بریتانیا، بخش امنیت خصوصی بریتانیا باید تعداد افسران امنیتی دارای مجوز را طی 12 ماه آینده 62000 نفر افزایش دهد و به بیش از 450000 نفر برساند تا بتواند تقاضای رو به رشد را برآورده کند و اثرات افرادی را که این بخش را ترک می کنند کاهش دهد. تامین امنیت این تعداد عظیم کارگر آنقدر جاه طلبانه است که غیر واقعی است. من همچنین استدلال خواهم کرد که این نیازی به نگرانی ندارد، اما، به این دلیل ساده که یافتن و استخدام این تعداد از افراد تقریباً غیر ضروری است – زیرا صنعت امنیت در حال حاضر به اندازه کافی برای یافتن تعادل مناسب بین فناوری و پرسنل انجام نمی دهد.

اگرچه کار آن در راه‌اندازی و راه‌اندازی UK plc بسیار مهم است، صنعت امنیت در چالش‌هایی که برای جذب افراد کافی وجود دارد منحصربه‌فرد نیست. بخش‌های متنوعی مانند فناوری اطلاعات، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش همگی در جذب نیروی کافی برای پر کردن موقعیت‌های خالی با مشکل مواجه هستند. بر اساس روشن است [Office for National Statistics]در اوت تا اکتبر 2022، 1.225 میلیون فرصت شغلی وجود داشت که کاهش جزئی 46000 نفری از ماه می تا ژوئیه را نشان می‌دهد، اما همچنان نشان‌دهنده بازار کار فشرده است که در آن سازمان‌ها در تلاش برای یافتن کارگران کافی برای پر کردن مشاغل هستند.

این وضعیت با این واقعیت تشدید می‌شود که به تنهایی در میان کشورهای توسعه‌یافته، تعداد بریتانیایی‌های در سن کار که شاغل یا جویای کار نیستند، از پایان سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است و از زمان همه‌گیری کووید تاکنون بیشتر از هر زمان دیگری باقی مانده است. این دوباره باید در زمینه گسترده‌تری دیده شود که در آن بهره‌وری بریتانیا 15 درصد کمتر از ایالات متحده، آلمان و فرانسه است و از زمان بحران مالی سال 2008 به سختی رشد کرده است. واضح است که راه‌حل مشکلی که هم صنعت امنیتی و هم بریتانیا با آن مواجه هستند. صنعت در کل نیازمند رویکرد جدیدی است.

صنعت امنیت برای ارائه خدمات موثر و کارآمد، با تقاضای روزافزون بر منابع خود، بیش از پیش تحت فشار است. اما وقتی نوبت به برنامه‌ریزی درمان تهدید و وضعیت امنیتی مشتریان می‌رسد، بهتر است به جای ایجاد چالش‌های استخدامی بیشتر بر روی خود، به نقشی که فناوری می‌تواند در ارائه امنیت ایفا کند، توجه کنیم.

فناوری می‌تواند نقشی حیاتی در امنیت داشته باشد و به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهند. با استقرار فناوری‌های امنیتی مناسب، پرسنل امنیتی را می‌توان آزاد کرد تا بر کارهای دیگر مانند شناسایی خطر، واکنش به حادثه و ارائه نگهبان، کمک‌های اولیه و سایر خدمات ارزشمند تمرکز کنند. این نه تنها به بهبود وضعیت امنیتی کلی یک سازمان کمک می کند، بلکه هزینه ها را کاهش می دهد و ارزش افزوده ای را برای مشتریان فراهم می کند. در واقع، اگر فناوری به درستی استفاده شود، در واقع می تواند تصویر دقیق تری از مشخصات ریسک خود را به سازمان ها ارائه دهد. فناوری‌های امنیتی با بهره‌گیری از تجزیه و تحلیل داده‌ها و هوش مصنوعی (AI)، می‌توانند به‌طور خودکار الگوهایی را در داده‌های تهدید مانند فیدهای دوربین‌های ویدیویی شناسایی کنند، که تشخیص آن‌ها برای انسان دشوار یا غیرممکن است. با هشدار به این حوادث در زمان واقعی، سازمان ها می توانند تصمیمات بهتری در مورد نحوه محافظت از خود در برابر حمله بگیرند. آنها همچنین می توانند در مورد یک حادثه پاسخگوی بیشتری داشته باشند و می توانند چالش های بودجه آینده را در این فرآیند کاهش دهند.

در نهایت، فناوری از سازمان‌ها دعوت می‌کند تا افراد امنیتی خود را به طور مؤثرتری مستقر کنند. این به این دلیل است که به کارگیری فناوری‌ها در درجه اول نباید به عنوان روشی برای جایگزینی پرسنل تلقی شود، اگرچه ممکن است در برخی موارد هم ممکن و هم مناسب باشد. در عوض، سازمان‌های هوشمند با ارائه‌دهندگان امنیتی خود کار می‌کنند تا از فناوری برای تقویت پرسنل امنیتی استفاده کنند و به آنها کمک کنند تا بهترین کاری را که می‌توانند انجام دهند.

این به بهترین وجه هنگام در نظر گرفتن روش “تشخیص، بازدارندگی، تاخیر، پاسخ و بازیابی” مشاهده می شود. همانطور که بسیاری می دانند، این یک رویکرد جامع برای امنیت است که بر یک رویکرد لایه ای برای محافظت متکی است. فناوری می‌تواند با ارائه تحویل دقیق‌تر سازمان‌ها در مراحل «تشخیص»، «بازدارنده» و «تاخیر»، برای مثال کمک به شناسایی خودکار فعالیت‌های مشکوک، نقش مهمی در حمایت از این استراتژی ایفا کند. سپس فاکتور حیاتی انسانی در مراحل «پاسخ دادن» و «بازیابی»، البته با تمرکز بر «تاخیر» وارد بازی می‌شود.

من مطمئناً پیشنهاد نمی کنم که مردم به طور عمده با فناوری جایگزین شوند. همانطور که امیدوارم روشن کرده باشم، توانایی ارائه بهره وری بیشتر، اغلب با هزینه کمتر، مبتنی بر فناوری و افرادی است که در هماهنگی کار می کنند. من همچنین با اهداف BSIA برای جذاب‌تر کردن صنعت امنیت برای کسانی که به دنبال شغلی هستند که فرصت‌های عظیم، رضایت حرفه‌ای و هدف واقعی را ترکیب می‌کند، موافقم. استقرار فناوری در کنار پرسنل امنیتی تنها این جاه طلبی را افزایش می دهد، زیرا کارگران را آزاد می کند تا خدمات ارزشمندتری را برای مشتریان خود انجام دهند و ارزش تجاری بیشتری را ارائه دهند.

بیایید واضح بگوییم: چالش های استخدام برای صنعت امنیت و بسیاری از بخش های دیگر برای مدتی باقی خواهند ماند، و در حالی که ما نیاز به جذب افراد برای ورود به صنعت خود داریم، باید اطمینان حاصل کنیم که آنها به روش هایی ماهر هستند که نیازهای آینده را برآورده کنند، جایی که نیازهای آینده را برآورده می کند. فن آوری و توانایی آن در ارائه بینش باعث رفتار بهتر می شود.

در واقع، تمرکز صنعت باید بر روی بهبود مهارت‌های این افراد، آماده‌سازی آنها برای یک شغل کامل در صنعت و پرداخت حقوق به آنها باشد، احساسی که با نمایه اخیر بخش SIA که در 23 نوامبر منتشر شد مطابقت دارد. و روشی پایدار برای این صنعت برای رسیدن به اهداف مشتریان خود از امید به یافتن 62000 کارگر جدید در 12 ماه آینده.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/guarding/not-a-numbers-game/