باز کردن مزایای مدیریت دستگاه و اتصال – شماره 1 2023 – Trinity Telecomms

یک زیرساخت قوی که بر پایه اینترنت اشیاء سلولی ساخته شده است می‌تواند اتفاق بزرگ بعدی برای بسیاری از کسب‌وکارها در آفریقای جنوبی باشد، اما این تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که سازمان‌ها مدیریت دستگاه و اتصال را بپذیرند.


منبع: https://www.securitysa.com/18494R

پیچ و مهره

کسب‌وکارها کنترل و دید دقیق‌تری بر دارایی‌ها و داده‌های خود دارند و می‌توانند در مقیاس بسیار بزرگ‌تری بدون نگرانی در مورد هزینه عملیاتی نگهداری دستی عملیات خود کار کنند. برای مثال، دسترسی زنده به داده‌ها نه تنها نظارت و تشخیص از راه دور را ممکن می‌سازد، بلکه این فرصت را برای کسب‌وکارها باز می‌کند تا روش حل مشکلات خود را تغییر دهند. در نتیجه، کسب‌وکارها می‌توانند مشکلات را در لحظه بروز عیب‌یابی کنند، روندها را شناسایی کنند، و تصمیم‌های مبتنی بر داده‌ها را اتخاذ کنند، که همگی هزینه‌های عملیاتی را کاهش می‌دهند – و هرگز پا در محل نگذارند.

برخی دیگر از مزایای جزئی مدیریت اتصال شامل مشاهده بی‌درنگ سیم‌کارت و دارایی دستگاه سازمان است. سپس شرکت‌ها می‌توانند این موارد را در صورت نیاز از طریق یک پلتفرم ابری متمرکز مشاهده یا کنترل کنند.

توسط راس هیکی، بنیانگذار و مدیر عامل Trinity IoT

این ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما بدون دید از راه دور سیم کارت، تنها راه انجام بررسی در محل است. تحقیقات در محل برای اکثر مشاغل امکان پذیر نیست، به ویژه در مواردی که دارایی های حاوی دستگاه ها و سیم کارت ها به طور گسترده توزیع می شوند. زمانی که سازمان‌ها باید تحت یک توافق‌نامه سطح خدمات سخت‌گیرانه کار کنند یا هر بار که چیزی خراب می‌شود، باید هزینه‌های سنگینی را بپردازند، سهام به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

نظارت از راه دور در زمان واقعی همچنین به شرکت ها اجازه می دهد تا به موقع تصمیم بگیرند و به طور موثر پاسخ دهند. به عنوان مثال، اگر یک دارایی بیش از حد گرم شود، یک اعلان ماشه به اپراتور هشدار می دهد تا اقدام کند، یا اگر یک دستگاه اینترنت اشیا به سرقت رفته باشد، کاربران می توانند مکان آن را در زمان واقعی مشاهده کنند. از بازیابی وسیله نقلیه تا تحویل غذا؛ متمرکز کردن خدمات یک سازمان حول یک زیرساخت ابری پایدار و قوی به کسب و کارها این فرصت را می دهد تا بدون ترس از “تغییرات سرعت” عملیاتی، نوآوری، مدیریت و رشد سریعتر کسب و کار خود داشته باشند.

در کوتاه مدت، دستگاه و اتصال کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که یک کسب و کار می تواند با یک سیستم قوی که هنگام مدیریت استقرار گسترده دستگاه های توزیع شده، دچار تزلزل نمی شود، سریعتر وارد بازار شود. این امر رهبری را قادر می‌سازد تا روی اهداف اصلی خود تمرکز کند در حالی که می‌تواند به شرکای با تجربه اینترنت اشیا (IoT) برای انجام کار غرغرو تکیه کند. پلتفرم‌های مدیریت مبتنی بر اینترنت اشیا به کسب‌وکارها فرصتی برای برنامه‌ریزی از قبل، استراتژی‌های بلندمدت آینده و تبدیل اینترنت اشیا به یک مزیت رقابتی جدی ارائه می‌دهند.

راس هیکی.

به طور مشابه، مزایای مدیریت دستگاه و اتصال شامل بهبود تخصیص منابع است. با وجود یک لایه مدیریت مبتنی بر ابر، شرکت ها می توانند به دقت استفاده از داده ها را در چندین شبکه نظارت کنند. مدیران همچنین می‌توانند با دادن دسترسی از راه دور به کاربران به بودجه داده‌هایشان در سطح سیم‌کارت و APN، شوک قبض را دور بزنند. راه‌اندازها و هشدارهای سفارشی را می‌توان تنظیم کرد تا کاربران را در مورد هزینه‌های داده آگاه کند. به عنوان مثال، اگر یک سیم کارت به آستانه داده خود نزدیک شود، کاربران از طریق یک کانال از پیش تعیین شده مانند پیامک یا ایمیل هشدار داده می شوند. بسته به موقعیت، سیم کارت را می توان معلق، پر یا مسدود کرد.

در سطح عملی تر، شرکت ها می توانند با دسترسی به وضعیت سیم کارت، دستگاه ها را بسیار کارآمدتر عیب یابی کنند. آیا دستگاهی به دلیل خرابی آن گزارش نمی دهد یا دستگاهی به دلیل تمام شدن اطلاعات سیم کارت گزارش نمی دهد؟ گاهی اوقات، یک سیم کارت به سادگی نیاز به شارژ دارد.

قبلاً در مورد اهمیت دستگاه و مدیریت اتصال صحبت کردم. معنای آن برای یک تجارت چیست و چگونه می توان راه حل هایی را به کار برد که برای سازمان شما ارزش ارائه می کند. (www.securitysa.com/17088r). در این مقاله، کانون توجه به مزایای این رویکرد و چگونگی بهبود محیط عملیاتی می‌پردازد.

برای اطلاعات بیشتر با Trinity IoT، +27 11 465 7377، [email protected] تماس بگیرید، www.trinity.co.zaوام)

باز کردن مزایای مدیریت دستگاه و اتصال

شماره 1 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات

بهبود محیط عملیاتی

با پیوند دادن داده‌های حیاتی به مدیریت و نظارت و پلتفرم‌های داده، مدیریت دستگاه و اتصال می‌تواند به‌طور پویا نحوه عملکرد یک شرکت را تغییر دهد. این رویکرد از خودکارسازی فرآیندهای کسب‌وکار مبتنی بر مدیریت تا مدیریت کسب‌وکار اصلی از راه دور، تأثیر زیادی بر سازمان‌هایی که آن را اجرا کرده‌اند، داشته است.