بانکداری افراد بدون بانک با خطرات امنیتی همراه است – شماره 2/3 2023

این مشتریان جدید مؤسسات مالی اغلب در مناطق شهری زندگی می‌کنند و معمولاً به طیف وسیع‌تری از خدمات مالی دیجیتالی از جمله داشبوردهای سرمایه‌گذاری، برنامه‌های بودجه‌بندی، پورتال‌های سرمایه‌گذاری و تراکنش‌های روزانه بدون نقد مانند خرید آدامس یا خانه دسترسی بهتری دارند. . آنها مدتهاست که به مفهوم پورتال اطلاعاتی عظیم عادت کرده اند.

بانکداری افراد بدون بانک با خطرات امنیتی همراه است

شماره 2/3 2023 مالی (صنعتی)، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

در نتیجه، همه مدیران سیستم در صنعت مالی – که رشد اقتصادی قابل توجهی به آنها بستگی دارد – وقتی کاربران از این بازاری که قبلاً از خدمات آنها استفاده نمی کردند، استرس کمتری را احساس می کنند زیرا آنها قادر خواهند بود با پوشش دادن همه موارد ضروری، هر کاربر جدید را به طور مؤثر مدیریت کنند. زمینه ای برای آگاهی و هوشیاری در هنگام ورود به سیستم.منبع: https://www.securitysa.com/19472R

هر چقدر هم که بد بود، همه‌گیری سال‌های اخیر و بحران اقتصادی جهانی ناشی از آن، کاتالیزور اصلی برای تعداد بی‌سابقه کاربرانی بود که برای اولین بار از بانک استفاده می‌کردند، کسانی که قبلاً بانکی نداشتند. این پدیده جهانی به طور گسترده پوشش داده شده است، به طوری که بانک ها نرخ رشد قابل توجهی بالاتری را برای حساب های بانکی سطح ورودی جدید توسط کاربرانی که برای اولین بار از بانک استفاده می کنند، گزارش کرده اند. Trellix آفریقای جنوبی، رهبر کانتی، کارلو بولزونلو، از موسسات مالی می خواهد که تهدید امنیت سایبری را که این افراد تازه کار احتمالاً با آن مواجه خواهند شد، در نظر بگیرند.

افراد بزرگترین آسیب پذیری هر سازمانی هستند، زیرا جهان به سرعت در حال رشد از تهدیدات آنلاین و بازیگران تهدید است، که آفریقای جنوبی را به هدف واضحی برای حملات متعدد تبدیل کرده است. تعداد کمی از افراد با مهارت های تخصصی مورد نیاز برای اجرای راه حل های قدیمی امنیت سایبری، نه تنها در کشورهای در حال توسعه بلکه در خارج از کشور وجود دارند.

خوشبختانه، ظهور چارچوب تشخیص و پاسخ گسترده (XDR) فضای تنفسی بسیار مورد نیاز را برای رهبران کسب‌وکار فراهم می‌کند که در دنیای امنیت سایبری گیج شده‌اند و تا حد زیادی از میزان هدف قرار گرفتن مشاغل، مؤسسات عمومی و حتی افراد آفریقای جنوبی بی‌اطلاع هستند. توسط هکرها

مشتریان سازمان‌های بانکی آفریقای جنوبی که در گروه‌های درآمدی پایین‌تر قرار دارند تا حد زیادی به استفاده از تلفن‌های ویژه ادامه داده‌اند که عمدتاً برای ارتباط استفاده می‌شوند. توسعه برنامه های کامپیوتری موبایل به کسب و کارها توانایی هایی برای استخراج ارزش و ثروت و ساخت ماشین های پیشرفته داده است. اما برای کسانی که تازه وارد دنیای پرهیاهوی اپلیکیشن‌های جالب شده‌اند، این تکامل تله‌های زیادی را نشان می‌دهد که در انتظار کمین کردن افراد ناآگاه هستند.

این اکوسیستم متصل با اجرای اسکریپت‌های تولید شده هوش مصنوعی، داده‌ها را از مجموعه گسترده و جامعی از راه‌حل‌های مستقل موجود بیرون می‌کشد و حملات جدید را در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌کند تا مؤثرترین محافظت را در برابر یک چشم‌انداز تهدید در حال تکامل به مشترکین ارائه دهد.

با مشاهده پتانسیل در این بخش طولانی مدت که کمتر از آن استفاده می شود، توسعه دهندگان به دنبال ساخت برنامه های خود (حتی بیشتر) خلاقانه خواهند بود تا برای کاربرانی که برای اولین بار از فناوری دیجیتال به طور کامل استفاده می کنند، نه فقط سیستم خاص آنها، شهودی تر و یکپارچه تر باشند. یک دستیار دیجیتال هوشمند مصنوعی می تواند به طور خودکار تجربه ناوبری قبلی کاربر را تعیین کند و پیشنهادات صوتی یا بی صدا را در طول مسیر ارائه دهد، همچنین امنیت و هشدارهای بیشتری در برابر تهدیدات آنلاین مختلف ارائه می دهد.

موسسات مالی می خواهند ایمنی هر یک از مشتریان خود را تضمین کنند زیرا مخزن داده به طور تصاعدی گسترش می یابد و کاربران بیشتری وارد بخش مالی به سرعت در حال تغییر می شوند که به طور فزاینده ای توسط نوآوری فین تک هدایت می شود. بسته به این که آیا شرکت کنندگان در حصار پیوستن بودند، خواه از خرافات، ترس از فناوری، یا فقط مقاومت کلی در برابر تغییر، بانک ها ممکن است تجربیات مصرف کنندگان جدید خود را تشویق یا دلسرد کنند.

مال بانک جهانی پایگاه داده جهانی Findex 2021 گنجاندن مالی، پرداخت های دیجیتال و انعطاف پذیری در عصر کووید-19 این گزارش نشان داد که 84 درصد از آفریقای جنوبی بالای 15 سال دارای حساب بانکی هستند که نسبت به سال 2021، 54 درصد بهبود یافته است.

بسیاری از مشتریان مؤسسات مالی جدید با اکراه از بانکداری دیجیتال و همه چیزهایی که ارائه می دهد استقبال کرده اند. رهبران کسب و کار باید بدانند که وقتی یک کاربر جدید در استفاده صحیح از رابط کاربری و ابزارهای سیستم آموزش ندیده باشد، مشکلات فنی، شبکه های از کار افتاده و سرقت هویت تهدیدات بسیار واقعی هستند.

XDR با ارائه تصویری کامل‌تر، اما ساده‌تر از تهدیدات فعال در سراسر جهان متصل، این اطلاعات را برای پاسخ سریع‌تر به عملیات‌های امنیتی متمرکز ارائه می‌دهد که به نفع شبکه بزرگ‌تری از افراد است که در ابزار کنترل و نظارت از راه دور XDR نیز مشترک هستند. ، حتی کمترین دانش فنی و اولین کاربر فناوری دیجیتال را پوشش می دهد.

مناطق شهری، نیمه شهری و روستایی میزبان بسیاری از مشتریان بانکی هستند که برای اولین بار به آنها مراجعه می کنند. سازمان‌های مالی که اکنون نوآوری‌هایی مانند پول موبایلی را ارائه می‌کنند، تجارت و بازرگانی در این حوزه‌ها را به‌طور قابل‌توجهی تغییر داده‌اند، زیرا افراد را قادر می‌سازد تا فوراً در فواصل طولانی بدون نیاز به پول نقد معامله کنند.