بانک ها با الزامات APP روبرو هستند | امنیت حرفه ای


بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت نیازمندی‌های جدیدی برای بازگرداندن پول به قربانیان کلاهبرداری مجاز پرداخت فشاری (APP) هستند، تنظیم‌کننده سیستم‌های پرداخت.PSR) گزارش ها.

کلاهبرداری APP به یکی از مهم ترین انواع کلاهبرداری در بریتانیا و در سطح جهانی تبدیل شده است. پس از مشورت، تنظیم کننده نحوه عملکرد بازپرداخت اجباری در عمل را تعیین کرده است و روشن می کند که این برای مشتریان و شرکت ها چه معنایی دارد.

قوانین جدیدی در Faster Payments وجود خواهد داشت – سیستم پرداختی که اکثریت قریب به اتفاق کلاهبرداری APP در حال حاضر در آن رخ می دهد – توانایی Pay.UK را برای مقابله با کلاهبرداری تقویت می کند. رگولاتور می‌گوید که همه شرکت‌های پرداخت تشویق خواهند شد تا هزینه‌های بازپرداخت را 50:50 تقسیم کنند.

مشتریان تحت حداقل استانداردهای ثابت محافظت می شوند، به طوری که بیشتر قربانیان کلاهبرداری APP ظرف پنج روز کاری بازپرداخت می شوند و حمایت های بیشتری برای مشتریان آسیب پذیر ارائه می شود. صنعت راهنمایی روشن تری برای دنبال کردن خواهد داشت، از جمله در مورد توانایی اعمال مازاد ادعا و حداکثر سطح بازپرداخت، که PSR در اواخر امسال درباره آن مشورت خواهد کرد.

لایحه خدمات مالی و بازارها که راه خود را در پارلمان طی می کند، موانع فعلی را از بین می برد و به PSR اجازه می دهد تا شرکت ها را به بازپرداخت هزینه های مشتریان هدایت کند. انتظار می رود این لایحه در سال 2023 موافقت سلطنتی را دریافت کند. سپس PSR می تواند الزامات خود را در شرکت های پرداخت اعمال کند.

کریس همسلی، مدیر عامل PSR، می‌گوید: «پس از اجرا، تغییرات ما تغییری اساسی را از وضعیت موجود ایجاد می‌کند و به همه در اکوسیستم پرداخت دلیلی می‌دهد تا در وهله اول از وقوع تقلب جلوگیری کنند. این بدان معناست که هر کسی که پرداخت می کند می تواند با اطمینان بیشتر این کار را انجام دهد، زیرا می داند که در برابر کلاهبرداران بهتر محافظت می شود.

“در ارائه این تغییر گام، بریتانیا در خط مقدم مبارزه با کلاهبرداری APP در سطح جهانی خواهد بود. و با تأیید این تغییرات در حال حاضر، به این معنی است که پس از اجرایی شدن قوانین جدید آماده خواهیم بود که اقدام کنیم. ما به همکاری با Pay.UK، صنعت، مصرف‌کنندگان و سازمان‌های فراتر از حوزه پرداخت ادامه خواهیم داد تا مداخله مؤثری را انجام دهیم و شروع به تغییر روند علیه کلاهبرداری APP کنیم.»

در خزانه داری، وزیر اقتصاد اندرو گریفیثوی گفت: «این یک گام مهم در مبارزه دولت با تقلب است. با پیچیده‌تر شدن کلاهبرداری‌های پرداختی، درست است که دولت، تنظیم‌کننده و صنعت با یکدیگر همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که قربانیان توسط کلاهبرداران از جیب خود رها نمی‌شوند. به موازات آن، دولت به دنبال این است که چگونه بانک‌ها را قادر به شناسایی و توقف پرداخت‌های مشکوک در هنگام پرواز در صورت لزوم کند.»

بعد چه اتفاقی می افتد؟

در ژوئیه، PSR در مورد پیش نویس اسناد قانونی برای تعیین الزامات بازپرداخت مشورت خواهد کرد.
در ماه اوت، PSR در مورد حداکثر سطح بازپرداخت و ادعای مازاد و راهنمایی اضافی در مورد استاندارد احتیاط مشتری (سهل انگاری فاحش) مشورت خواهد کرد.
در اکتبر PSR اسناد قانونی نهایی را به Pay.UK و مشاوره بیشتر در مورد ابزار قانونی که باید به PSP ها ارائه شود را ارائه خواهد کرد.
تا پایان سال 2023، PSR مازاد ادعا و حداکثر سطح بازپرداخت، راهنمایی اضافی در مورد استاندارد احتیاط مشتری (سهل انگاری فاحش) و انتشار کلیه اسناد قانونی را منتشر خواهد کرد. و
در سال 2024 الزامات بازپرداخت جدید لازم الاجرا خواهد شد.

زمینه

مجموع ضررهای گزارش شده APP در سال 2021 تنها در نیمه اول سال 2022، 355.3 میلیون پوند و 249 میلیون پوند بود. PayUK. کلاهبرداران APP در حال سازگاری هستند و قربانیان آنها گاهی اوقات مقدار زیادی پول را از دست می دهند. به اشتراک گذاری داده یکی از رویکردهای کلیدی برای رسیدگی به تقلب APP است. همچنین مشاهده کنید سایت اینترنتی PayUK درباره اولین تکرار وثیقه فنی برای استاندارد داده‌های تقلب پیشرفته، برای بررسی، بررسی و ورودی گسترده‌تر توسط صنعت پرداخت خرده‌فروشی. هدف PayUK یک راه حل رابط برنامه نویسی کاربردی (API) است که از طریق آن داده های استاندارد مشتری ارسال می شود. این به نوبه خود به متخصصان جرایم اقتصادی کمک می کند تا پیش از وقوع انتقال اعتبار، پرداخت های مشکوک یا کلاهبرداری های مجاز پرداخت فشاری (APP) را شناسایی کنند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/banks-face-app-requirements/