بانک ها به سمت فناوری باتری های لیتیومی برای سیستم های مزاحم حرکت می کنند – شماره 8 2022 – باتری های Uniross

از نظر بهره وری از نقطه نظر کاهش بار، از آنجایی که باتری های لیتیومی ولتاژ خود را تقریباً در طول یک دوره دشارژ حفظ می کنند، زمان عملیاتی باتری سیستم مزاحم حداقل 15٪ افزایش می یابد. در برخی موارد، این معادل ساعت است.

اسموت نتیجه می‌گیرد: «با توجه به اینکه ارائه‌دهندگان خدمات زمان کمتری را برای تعویض و عیب‌یابی مسائل مربوط به باتری صرف می‌کنند، میانگین زمان پاسخگویی آنها برای سایر مشکلات مربوط به سیستم مزاحمان به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد».وام)

بانک ها با کاهش بار به چالش کشیده شده اند تا سیستم های امنیتی را عملیاتی نگه دارند، به ویژه سیستم های مزاحم. با تشدید سطح کاهش بار، باتری‌های اسید سرب که توسط اکثر بانک‌ها برای راه‌اندازی سیستم‌های مزاحم استفاده می‌شد، کاهش قابل‌توجهی در طول عمر و سطح بالایی از عدم اطمینان را نشان دادند.

فناوری AGM، بر اساس امید به زندگی، تقریباً دو برابر فناوری Flooded SLA است و تقریباً یک سوم بهتر از باتری ژل برای کاربردهایی مانند جریان کم جریان معمولی سیستم‌های مزاحم است. اما این فناوری‌ها نتوانستند سیستم‌های مزاحم را در طول دوره‌های کاهش بار بیش از حد فعال نگه دارند و باعث افزایش خرابی باتری‌ها شد.

اسموتز می‌گوید: «از دیدگاه صرفه‌جویی در هزینه‌ها، در رابطه با تعویض‌های قدیمی باتری، انتظار می‌رود که در دو تا سه سال آینده، صرفه‌جویی در هزینه‌ها از 60 درصد فراتر رود».

بانک ها به سمت فناوری باتری لیتیومی برای سیستم های مزاحم حرکت می کنند

شماره 8 2022 امنیت محیطی، آلارم و تشخیص مزاحم

راجرز خاطرنشان می کند: “اما با پیشرفت در فناوری باتری، باتری های لیتیومی اکنون شامل یک سیستم مدیریت باتری داخلی (BMS) می شوند. این باتری لیتیومی را کنترل می کند و در صورت وجود خطر خرابی یا گرم شدن بیش از حد، آن را خاموش می کند. این نگرانی‌ها را برطرف کرد و در نتیجه باتری‌های SLA با لیتیوم جایگزین شدند.

بانک‌ها باید گزینه‌های موجود را بررسی کنند. سال‌ها پیش، قبل از اینکه فناوری لیتیوم در دسترس قرار گیرد، ارزیابی‌ها و آزمایش‌هایی انجام شد و در آن زمان مشخص شد که AGM اقتصادی‌ترین انتخاب است.

علاوه بر این، جایگزینی باتری های خراب در میدان، هزینه های نیروی کار و سفر را افزایش داد. اسموتز می‌گوید با داشتن شاخه‌های دور، این می‌تواند معادل یک روز کار کامل باشد و در برخی موارد بیش از هزار کیلومتر طی شده باشد.

اسموت می‌افزاید: «حدود 18 ماه پیش، یکی از 5 بانک بزرگ از Elvey درخواست کرد تا امکان جایگزینی باتری‌های SLA با معادل‌های لیتیومی برای استفاده در سیستم‌های نفوذی خود را از نظر امکان‌سنجی و ایمنی ارزیابی کند. «در ابتدا، سازندگان سیستم های مزاحم بر اساس مسائل ایمنی، اکیداً از این امر جلوگیری کردند. این به این دلیل بود که، به طور کلی، مدار نظارت و شارژ باتری سیستم‌های مزاحم برای استفاده ایمن با استفاده از باتری‌های SLA طراحی شده‌اند. در آن مرحله باتری‌های لیتیومی بیشتر از اسید سرب در معرض انفجار بودند.

«چالش انتخاب قابل اعتمادترین فناوری باتری برای برآورده کردن نیازهای خاص کاهش بار طولانی بود. محصولاتی که مورد استفاده قرار می گرفتند عمدتاً مبتنی بر فناوری AGM و تا حدی ژل بودند.

یکی دیگر از عوامل، زمان کارکرد باتری بود. فرانسوا اسماتز، مدیر پشتیبانی حساب‌های کلیدی Elvey Group، توضیح می‌دهد که با کاهش بار روزانه که گاهی بیش از شش ساعت می‌شود، فناوری باتری قدیمی‌تر با این مشکل کنار نمی‌آمد و نمی‌توانست به درستی بین این دوره‌های طولانی کاهش بار شارژ شود.

ما باتری‌های لیتیومی Uniross 7 AH و 20 AH را برای جایگزینی باتری‌های SLA فعلی 7 AH و 17 AH (AGM) انتخاب کردیم. آزمایش‌های ما نشان داد که BMS مورد استفاده Uniross در باتری‌های سری لیتیومی خود با مدارهای شارژ باتری سیستم مزاحم معمولی مطابقت دارد و کاهش بار مکرر را در نظر می‌گیرد.


منبع: https://www.securitysa.com/18163R

محلول لیتیوم مطابق انتظارات عمل می کند، اما مدتی طول خواهد کشید تا بانک ها ارقام دقیق مربوط به مزایا را بدست آورند. اما در حال حاضر زمان کار و همچنین عملکرد و قابلیت اطمینان به طور قابل توجهی بالاتر است.

در ارزیابی، آزمایش‌های گسترده‌ای با استفاده از سیستم‌های نفوذی DSC و Texecom انجام شد که یک محیط بانکی معمولی را شبیه‌سازی می‌کرد. مشخص شد که باتری‌های SLA در سیستم‌های نفوذی را می‌توان با باتری‌های لیتیومی جایگزین کرد، بدون هیچ مشکل ایمنی یا عملکرد در حالی که تمام مزایای لیتیوم را فراهم می‌کند.