بخش بانکداری SA تأیید شناسایی درجه سازمانی را انتخاب می کند – SMART Access & Identity 2023

این فرآیند سه مرحله آسان را دنبال می‌کند که در مرحله اول «سرزنده بودن» فرد را اثبات می‌کند و در این فرآیند، گرفتن عکس سلفی. تصویر صورت در سلفی با تصویر دوم استخراج شده از مدرک هویتی مشتری مقایسه می شود. این داده‌های کلیدی با پایگاه‌های داده مرتبط مثلث‌بندی می‌شوند تا هویت آنلاین را تأیید کنند.

با این حال، در حالی که دنیای دیجیتال تجربه بانکداری و خرید کاربرپسندتر و سریعتر را ارائه می دهد، خطرات خود را نیز دارد. مجرمان سایبری همچنین از فناوری برای سرقت هویت مشتریان ناآگاه و گاهی ساده لوح استفاده می کنند. ما با مهاجرت به پلتفرم های دیجیتال شاهد افزایش تهدیدات و حملات سایبری بوده ایم. همانطور که حملات پیچیده تر می شوند، فناوری مورد استفاده برای جلوگیری از آنها نیز باید پیچیده شود. این یک چالش مداوم است.»

برخی از ارائه دهندگان خدمات مالی برای احراز هویت از زنده بودن مبتنی بر اشاره استفاده می کنند، اما از نظر بیومتریک ایمن فاصله زیادی دارد. نگرانی هایی در مورد سهولت جعل اثبات زنده بودن مبتنی بر اشاره وجود دارد. کلاهبرداران از کلاهبرداری های پیچیده با ویژگی های انسانی از جمله فیلم ها، ماسک ها و دیپ فیک استفاده می کنند.

Gur Geva، بنیانگذار و مدیر عامل iiDENTIFii می‌گوید: «ما در ارائه احراز هویت از راه دور چهره پیشرو بوده‌ایم، حتی قبل از همه‌گیری COVID-19 که منجر به رشد تصاعدی در صنعت بانکداری دیجیتال شود.

Geva می گوید افراد بیشتری به استقبال بانکداری دیجیتال ادامه می دهند. در مقابل این پس‌زمینه است که بانک‌ها در سراسر جهان ردپای فیزیکی خود را کاهش می‌دهند. به طور فزاینده‌ای، خدمات درون شعبه برای راهنمایی مشتریان در سفر دیجیتالی خود هدایت می‌شوند.»

«جهان مکان بسیار سریع‌تری است. همه چیز به سرعت در حال تغییر است و مردم خواهان پاسخ فوری هستند. هنوز هم به خدمات، پاسخ‌های سریع و تجربه کاربری یکپارچه برمی‌گردد. این همان چیزی است که برندگان را از عقب مانده ها جدا می کند.»منبع: https://www.securitysa.com/18473R

“با یک سیستم اثبات شده و قابل اعتماد برای انجام تأیید هویت مشتری، ما آرامش خاطر را از نظر انطباق با KYC و AML و تعهدات حاکمیتی و همچنین محافظت در برابر ضررهای مالی احتمالی ناشی از تقلب در هویت فراهم می کنیم.”

پیشرفت تکنولوژی

مردم مناطق روستایی برای انجام امور بانکی و انتظار در صف‌های طولانی برای خدمات، مسافت‌های طولانی را با هزینه‌های گزاف از نظر زمان و پول طی می‌کنند. بانکداری آنلاین خدمات بانکی و مالی را به افرادی ارائه می دهد که قبلاً قادر به دسترسی به این خدمات نبودند.

بخش بانکداری SA تأیید هویت درجه سازمانی را انتخاب می کند

SMART Access & Identity 2023 مالی (صنعتی)، کنترل دسترسی و مدیریت هویت، راه حل های یکپارچه

“بانکداری دیجیتال زمین بازی را هموار می کند.” بانک‌های کوچک‌تر باید هزینه‌های مشابهی را از نظر انطباق و تعهدات حاکمیتی مربوط به قانون شناخت مشتری (KYC) و قانون مبارزه با پولشویی (AML) متحمل شوند.

مراحل آسان

گور گوا.

«زندگی بیومتریک ما از پرتوهای نوری با رنگ‌های مختلف استفاده می‌کند که در یک توالی منحصر به فرد از چهره یک فرد چشمک می‌زند. اکثر مردم با گرفتن عکس سلفی راحت هستند و با استفاده از هر تلفن دارای دوربین در حال حاضر در مسیر استفاده از خدمات از منظر دیجیتال هستند.

دنیای آنلاین با نیاز روزافزون به فرآیند احراز هویت از راه دور یکپارچه و قابل اعتماد گسترش یافته است و به آن ادامه خواهد داد. این شامل حضور در دوره های آنلاین، نوشتن امتحانات از راه دور و دسترسی به خدمات دولتی مانند بهداشت، آموزش و کمک های اجتماعی است.

بانکداری دیجیتال منفجر شده است و مردم با این ایده که کار بانکی خود را از هر کجا و در هر زمان انجام دهند بسیار راحت تر شده اند. بر اساس گزارش مک کینزی در سال 2021 در مورد بانکداری دیجیتال، از هر ده مصرف کننده تقریباً نه نفر در بازارهای نوظهور و توسعه یافته به طور فعال از بانکداری دیجیتال استفاده می کنند. اکثر آنها از طریق کانال های دیجیتال با خدمات بانکی درگیر هستند.

چالش ها

Geva بر این باور است که قبل از اینکه بانک‌های جدید و کوچک‌تر «دانشمند فناوری» شروع به جذب مشتریان خود کنند، برای بانک‌های بزرگ‌تر و تأسیس‌شده بسیار مهم است که تحول دیجیتال را در مورد خدمات بانکی خود بپذیرند.

این همچنین نیاز به ورود دیجیتال امن مشتریان را تسریع کرده است. بانک های بزرگ آفریقای جنوبی با استفاده از احراز هویت از راه دور چهره، نفوذ گسترده ای داشته اند. سه بانک از پنج بانک بزرگ کشور از راه‌حل‌های فن‌آوری برای احراز هویت استفاده می‌کنند که توسط مبتکر فین‌تک آفریقای جنوبی، iiDENTIFii، ارائه شده است.

برنامه های کاربردی مختلف

«تصور کنید چه تأثیری بر دولت خواهد داشت اگر آنها بتوانند اطمینان حاصل کنند که فقط کسانی که واقعاً واجد شرایط دریافت کمک هزینه هستند می توانند از آن بهره ببرند؟ Geva می‌گوید همیشه نگرانی زیادی در مورد استفاده از شناسنامه‌های جعلی برای دسترسی به برخی خدمات دولتی وجود داشته است.