بخش عمومی باید به تهدیدات آنلاین در زمان واقعی پاسخ دهد – شماره 2 2023

خوشبختانه، هوش مصنوعی وارد معرکه شده است و سیستم‌های مدرن مدل قدیمی خرید مجموعه‌ای از محصولات را کنار گذاشته‌اند و امیدوارند که همه آنها کارساز باشند. به ناچار، این پیچیدگی رو به افزایش به این معنی است که شما باید منابع اختصاصی بیشتری را برای نظارت بر امنیت و سایر عملکردهای فنی مرتبط استخدام کنید. نیازهای گسترده امنیت سایبری در مقیاس بزرگ، شاهد توسعه یک سیستم “امنیت زنده” است که در سازمان شما تعبیه شده است. این اکوسیستم زنده و یادگیری هر روز قوی‌تر، هوشمندتر و چابک‌تر می‌شود و در کنار چشم‌انداز تهدید در حال تکامل تطبیق می‌یابد تا از طریق یک پلتفرم دائماً در حال تکامل، دید بیشتر و تشخیص برتر را به شما بدهد.

با اعلام رئیس جمهور سیریل رامافوزا که طی پنج سال آینده 1500 میلیارد دلار در بخش های جدید اقتصاد سرمایه گذاری خواهد شد، مانند انرژی های تجدیدپذیر، هیدروژن سبز، سلول های سوختی خودروهای الکتریکی و غیره، سیستم های دیجیتال باید از طریق قوی تقویت شوند. و پلتفرم های مدرن امنیت سایبری برای محافظت از این سرمایه گذاری ها.

توسعه پلتفرم‌های تشخیص و پاسخ گسترده (XDR) اکنون نحوه مدیریت امنیت کسب‌وکارها را تغییر داده است و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بهتر از داده‌های خود در یک سیستم مرکزی مدیریت‌شده مجهز به هوش مصنوعی، که در کنار سازمان‌ها رشد می‌کند و در زمان واقعی سازگار می‌شود، محافظت کنند.

راه اندازی قانون جرایم سایبری یک شاخص بسیار گویا از شور و حرارتی است که بازیگران تهدید جهانی با آن به آفریقای جنوبی به عنوان هدفی برای بهره برداری آنلاین نگاه می کنند. این قانون به دنبال گسترش صلاحیت مجریان قانون برای تحقیق و تنظیم جرایم سایبری است و به دولت اجازه می‌دهد تا با کشورهای خارجی موافقت‌نامه‌هایی منعقد کند و بهتر بتواند حملات احتمالی را شناسایی، پیشگیری و کاهش دهد.

با وجود چالش های ساختاری مختلف، اقتصاد آفریقای جنوبی به رشد خود ادامه می دهد. با گذشت زمان، این انعطاف پذیری و پتانسیل بیشتر برای رشد توجه مجرمان سایبری جهانی را به خود جلب کرده است. کارلو بولزونلو، رهبر کشور Trellix SA، استدلال می‌کند که ما نباید منتظر بمانیم تا اقتصاد حداکثر حرکت خود را به دست آورد، بلکه اکنون اجرای ضروری‌ترین سیستم‌های امنیت سایبری هوشمند را برای محافظت از سرمایه‌گذاری‌ها و زیرساخت‌های موجود در اولویت قرار دهیم.

بخش عمومی باید به تهدیدات آنلاین در زمان واقعی پاسخ دهد

شماره 2 2023 دولت و نیمه دولتی (صنعت)، امنیت سایبری

در حال حاضر، موسسات عمده بخش خصوصی و دولتی به طور مکرر نقض می شوند. در حالی که یک چارچوب قانونی یک گام مثبت است، اطمینان از امنیت منابع دولتی و حجم وسیعی از داده‌ها در مورد هر شهروند به ابزارهای آنلاین مناسب نیاز دارد.

از آنجایی که XDR داده‌ها را از ابزارهای قبلی جداگانه جمع‌آوری می‌کند، امکان بررسی آسان‌تر و سریع‌تر تهدیدات و نقض‌ها را فراهم می‌کند و همچنین بهترین پاسخ را بر اساس نتایج قبلی در یک شبکه بسیار گسترده‌تر توصیه می‌کند.

این، همراه با پشتیبانی از سیستم‌های XDR که بلافاصله داده‌ها را از سراسر سازمان برای پیش‌بینی و جلوگیری از تهدیدات نوظهور، شناسایی علل ریشه‌ای، و پاسخگویی در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می‌کند، مسیر اقدامی است که باید در بخش عمومی آفریقای جنوبی انجام دهیم. از صنایع و اقتصاد ما محافظت کنیم.منبع: https://www.securitysa.com/18888R

در آفریقای جنوبی نیز وضعیت مشابه است، جایی که باج‌افزار و تهدیدات ایمیل رایج‌ترین روش‌های نفوذ به سیستم‌ها هستند. برای هکرها، با ارزش ترین طعمه آنها دولت آفریقای جنوبی و پس از آن بخش مالی است.

چارلز بولزونلو

با رشد اقتصاد آفریقای جنوبی، اگرچه در حال حاضر با سرعتی آهسته، پول بیشتری در جیب شهروندان عادی وجود دارد. این امر ناگزیر نه تنها محلی ها، بلکه عوامل تهدید جهانی را نیز به خود جلب می کند.

چالش‌برانگیز دولت و همچنین بخش شرکت‌ها، محدود بودن مهارت‌های سطح بالای امنیت سایبری و همچنین هزینه‌های فزاینده فناوری، به ویژه نرم‌افزار سنتی ضد بدافزار است، به‌ویژه که برخی از ابزارها در یک حوزه کار می‌کنند اما نه در حوزه‌ای دیگر. .

گزارش تهدید فوریه 2023 که توسط مرکز تحقیقات پیشرفته ترلیکس (ARC) تهیه شده است، محیطی را توصیف می‌کند که در آن دولت‌ها به طور فزاینده‌ای دیجیتالی می‌شوند، در حالی که با منابع کمیاب برای ایجاد یک استراتژی امنیت سایبری در آینده سروکار دارند.

با توجه به حملاتی که اغلب اعضای یک سازمان را هدف قرار می دهند، آموزش کارکنان به تنهایی می تواند کمک زیادی به امنیت محیط کند.