برای سرعت بخشیدن به سراسر آفریقا در سال 2023 روی ابر خرج کنید – شماره 8 2022

در سال 2022، 61 درصد از شرکت ها هزینه های خود را برای خدمات ابری افزایش دادند، در حالی که تنها 3 درصد هزینه های خود را کاهش دادند.

تنها بزرگترین مزیتی که پاسخ دهندگان در این نظرسنجی گزارش کردند در منطقه ای بود که اغلب به عنوان مانعی توسط کسانی که هنوز ابر را قبول نکرده اند ذکر می شود: امنیت. با این حال، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان (56٪) به بهبود امنیت به عنوان بزرگترین مزیت ابر اشاره کردند. این با یکی دیگر از یافته‌های این نظرسنجی، در مورد سؤال بزرگ‌ترین نگرانی‌های کاربران ابری، مطابقت داشت: نسبت ناچیزی امنیت را به‌عنوان نگرانی اصلی نامیدند.

داگ وولی، دکتر Dell Technologies برای آفریقای جنوبی، گفت: این مطالعه میزان تبدیل شدن رایانش ابری به بخشی از DNA تجارت را نشان داد.

من معتقدم که ما برای تغییر درک اینکه استقرارهای ابری در صورت اجرای صحیح می توانند ایمن باشند، دیر شده است. ایان جانسن ون رنسبورگ، مدیر مهندسی راه حل ها و متخصص ارشد فناوری در VMware Sub-Saharan، توضیح می دهد که طبق آمار در این تحقیق، ابر آرامش خاطر را نیز فراهم می کند. با استفاده از ابر، کارایی خدمات به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

هر شرکتی که با یک پایگاه مشتری بزرگ یا اکوسیستمی از تامین کنندگان و مشتریان سر و کار دارد، اگر انتظار داشته باشد که هم کارآمد و هم مقرون به صرفه باشد، باید از فضای ابری استقبال کند. کلید بهره مندی از استقرار ابری این است که شریکی با راه حل هایی انتخاب کنید که می تواند استقرار و مدیریت زیرساخت ابر ترکیبی را ساده کند – و اینجاست که Dell Technologies می تواند کمک کند. این یک دنیای چند ابری است و رهبران فناوری اطلاعات خواهان بهترین قابلیت‌ها برای دستیابی به نتایج متفاوت هستند. آنها عاشق سهولت و چابکی تجربه ابری هستند و انتظار آن را در همه جا دارند.”

رشد کسب و کار، به نوبه خود، نتیجه دو حوزه دیگر تأثیر مهاجرت به ابر است. نوآوری و بهبود خدمات مشتری

گلداستاک می‌گوید: «این بدان معناست که می‌توانیم انتظار رشد مداوم در استراتژی چند ابری و همچنین افزایش استراتژی‌های ترکیب داخلی با فضای ذخیره‌سازی ابری و برنامه‌های کاربردی را داشته باشیم. به خصوص با توجه به اهمیت تجربه مشتری، توانایی اجرای برنامه ها در محل در هنگام مواجهه با مشکلات اتصال، همانطور که به طور منظم در قطع برق رخ می دهد، یک گزینه ضروری خواهد بود.منبع: https://www.securitysa.com/18399R

Nitesh Doolabh مدیر اینتل در آفریقای جنوبی گفت: تصادفی نیست که اینتل اخیراً طیف وسیعی از پردازنده‌های مقیاس‌پذیر جدید را که برای مراکز داده طراحی شده‌اند، معرفی کرده است. این دقیقاً همان مزیت است – مقیاس پذیری – که به ابر قدرت افزایش کارایی و خدمات مشتری را می دهد.

سایر یافته های کلیدی

آرتور گلداستاک، مدیرعامل World Wide Worx، تحلیلگر اصلی پروژه تحقیقاتی، می‌گوید: «ما فکر می‌کردیم که هزینه‌های ابر ممکن است در پی پذیرش گسترده‌ای که در سال‌های 2020 و 2021 رخ داد، کاهش یابد. در عوض، قضیه برعکس بود.»

این مزایا به ترتیب توسط 44٪ (خدمات مشتری) و 41٪ (کارایی تجاری) از پاسخ دهندگان ذکر شده است که کمی بیشتر از مقیاس پذیری در 40٪ است. مورد دوم یکی از ارزش های پیشنهادی کلیدی مراکز داده است که در سراسر قاره در حال گسترش هستند و به کسب و کارها این امکان را می دهد تا ظرفیت خود را در صورت تقاضا افزایش دهند، زیرا اوج های فصلی زیرساخت های محاسباتی مرسوم را مختل می کند.

داگ وولی.

معیار اصلی برای انتخاب یک ارائه دهنده ابر لزوماً حضور یا قیمت ارائه دهنده نیست، بلکه کیفیت خدمات و مهمتر از آن کیفیت مداوم خدمات است. یک فرض این است که انطباق مقرراتی مانند حاکمیت داده ها بسیار مهم است، اما این کمترین عاملی بود که توسط پاسخ دهندگان ذکر شد. بیش از نیمی از آنها کیفیت خدمات و تقریباً یک چهارم نمونه کارها را ذکر کردند. خوب پشت آن قیمت و سپس حضور محلی یا نزدیکی به مرکز داده قرار گرفت.

تجربه مشتری برنده بزرگ بود: 64% تاثیر بسیار مثبت و 32% دیگر تاثیر تا حدودی مثبت را گزارش کردند. کمتر از نیم درصد تأثیر منفی بر تجربه مشتری ناشی از مهاجرت ابری را گزارش کردند.

در حالی که پذیرش ابر در حال حاضر فراگیر است، استراتژی ابر در سراسر قاره به تکامل خود ادامه می دهد، به خصوص که مراکز داده اکنون فراگیرتر شده اند، پوشش اتصال در حال بهبود است و شرکت های بیشتری شروع به ایجاد برنامه های اضطراری برای قطع برق و موارد مشابه کرده اند.

برای سرعت بخشیدن به سراسر آفریقا در سال 2023 روی ابر خرج کنید

شماره 8 2022 اخبار

بیش از دو سوم شرکت‌هایی که از رایانش ابری در بازارهای بزرگ آفریقا استفاده می‌کنند، قصد دارند در سال 2023 هزینه‌های خود را برای خدمات ابری افزایش دهند.

این یکی از مهم ترین یافته های مطالعه Cloud in Africa 2023 بود که اخیرا توسط World Wide Worx با پشتیبانی Dell Technologies، F5، Intel، Red Hat و VMware منتشر شد. این مطالعه که بر اساس مصاحبه با 400 تصمیم گیرنده فناوری اطلاعات در سازمان های متوسط ​​و بزرگ در سراسر آفریقا انجام شد، نشان داد که 69٪ از پاسخ دهندگان انتظار دارند هزینه های ابری افزایش یابد و تنها 7٪ انتظار دارند هزینه ها کاهش یابد.

هنگامی که از شرکت ها در مورد تأثیر مهاجرت ابری پرسیده شد، مزایای مهم تری نیز آشکار شد.

گلداستاک گفت: «مهم ترین یافته برای شرکت ها این بود که 90 درصد از پاسخ دهندگان رشد کسب و کار را گزارش کردند و 43 درصد رشد قوی را مشاهده کردند. کمتر از 10 درصد گفتند که کسب و کار ثابت مانده یا کاهش یافته است. این امر روشن می‌کند که فناوری ابری به خاطر خود یک فناوری نیست، بلکه ارزش پیشنهادی واضحی برای تجارت دارد.»

بخش نسبتاً کمی از پاسخ دهندگان در پذیرش ابری با مشکلات قابل توجهی روبرو بودند، و فقط بیش از دو سوم گفتند که در پذیرش ابری مشکلی ندارند. برای بقیه، مهم‌ترین مشکل کمبود مهارت بود و پس از آن، هزینه‌های بیش از پیش‌بینی‌های بودجه‌ای بود.

فقط کمتر از نیمی از پاسخ دهندگان، 48 درصد، تأثیر زیادی بر نوآوری گزارش کردند، و 23 درصد دیگر نیز تأثیری را گزارش کردند: به عنوان مثال، بیش از دو سوم شاهد افزایش نوآوری در سازمان بودند. کمتر از 1 درصد گفتند که ابر تأثیر منفی بر نوآوری دارد.

در مورد نگرانی‌های امنیتی کلیدی در فضای ابری، نسبت بسیار بالایی، 73 درصد، هیچ‌کدام را نگفته‌اند. 27 درصدی که نگرانی هایی داشتند، توسط 10 درصدی که نگران نقض داده ها بودند، رهبری می شدند که بزرگترین نگرانی است. کمی عقب تر از آن، انطباق با کمتر از 6 درصد از پاسخ دهندگان بود.

برای محافظت از برنامه‌های کاربردی در فضای ابری، نسبت بالایی به ارائه‌دهنده ابر وابسته بودند، با 58٪ که می‌گویند از ابزارهای امنیتی بومی ارائه‌شده توسط ارائه‌دهنده ابر عمومی استفاده می‌کنند. فقط کمتر از یک سوم گفتند که از محصولات امنیتی شخص ثالث ارائه شده به بازار ابر عمومی استفاده می کنند.