برترین روندهای تقلب برای تماشا در سال 2023 – شماره 8 2022

اختلال ناشی از همه‌گیری منجر به وابستگی افراد و سازمان‌ها به فناوری شده است. البته این امر بر استفاده از فناوری ضد تقلب نیز تأثیر گذاشته است. نزدیک به 30 درصد از پاسخ دهندگان شاهد استفاده سریع از پزشکی قانونی دیجیتال یا ابزارهای کشف الکترونیکی و ابزارهای مدیریت پرونده بوده اند. با توجه به اینکه چگونه مدل های کاری ترکیبی به طور کلی در آفریقای جنوبی و خارج از آن پذیرفته شده اند، جای تعجب نیست که 15 درصد از پاسخ دهندگان شاهد کاهش یا تأخیر در استفاده از طرح های بیومتریک فیزیکی برای مبارزه با تقلب باشند.

هنگام استقرار تجزیه و تحلیل ضد تقلب، شرکت ها اغلب رویکردی مبتنی بر ریسک را در پیش می گیرند. این بدان معناست که آنها ابتکارات تحلیلی خود را به حوزه‌هایی از کسب‌وکار مرتبط می‌کنند که در آن خطرات کلاهبرداری بالاترین است یا با استفاده از نظارت و تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌توان شواهد تقلب بالقوه را به‌طور مؤثری کشف کرد. دو حوزه خطر رایج که با تجزیه و تحلیل در این مطالعه نظارت می‌شوند، پرداخت‌های متقلبانه و پرداخت‌های خروجی (43 درصد از پاسخ‌دهندگان) و خرید و تقلب در خرید (41 درصد از پاسخ‌دهندگان) هستند.

استو بردلی، معاون ارشد کلاهبرداری گفت: “این مطالعه نشان داد که 97٪ یا بیشتر از بازرسان تقلب، تجزیه و تحلیل را ابزاری ضروری برای افزایش میزان جلوگیری از تقلب و افزایش به موقع، کارایی و دقت برنامه های کشف تقلب می دانند.” و اطلاعات امنیتی در SAS. اگرچه این یک دلیل قابل توجه است، اما احتمالاً هیچ گواهی بزرگ‌تر از نوآوری‌ها و موفقیت‌های بسیاری از مشتریان ما برای ارزش بسیار زیاد تجزیه و تحلیل در مبارزه با تقلب وجود ندارد.»

این نظرسنجی نشان داد که کلاهبرداری شغلی سالانه بیش از 4.7 تریلیون دلار برای مشاغل در سراسر جهان هزینه دارد. شرکت‌ها، صرف‌نظر از اندازه، میلیاردها دلار بیشتر را به دست بازیگران بد خارجی و همچنین مردم عادی از دست می‌دهند. این تحقیق نشان داد که چگونه هیچ کس در برابر طیف گسترده ای از تهدیدات کلاهبرداری مصرف کننده، از تصاحب حساب تا سرقت هویت، طرح های فیشینگ و بسیاری موارد دیگر، نفوذناپذیر نیست.

اگرچه نگرانی‌های مالی همچنان یک مانع مهم برای شرکت‌ها در اجرای فناوری‌های جدید ضد تقلب باقی می‌ماند، 60 درصد از کسب‌وکارها انتظار دارند در دو سال آینده بودجه فناوری ضد تقلب خود را افزایش دهند. این طبق آخرین مطالعه فناوری ضد تقلب توسط رهبر تجزیه و تحلیل جهانی SAS با مشارکت انجمن بازرسان خبره تقلب (ACFE) انجام شد.

بروس دوریس، رئیس و مدیر عامل ACFE، گفت: “کاهش سیل بی وقفه کلاهبرداری که خزانه های مالیاتی و ترازنامه شرکت ها را از بین می برد، با ایجاد آگاهی آغاز می شود. به عنوان مکمل، متخصصان مبارزه با کلاهبرداری باید به فناوری و دانش لازم برای شناسایی مجهز شوند. و از طرح‌های آزاردهنده فزاینده جلوگیری کنید.»

با توجه به اینکه انتظار می‌رود استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در برنامه‌های ضد تقلب در دو سال آینده بیش از دو برابر شود، شرکت‌ها باید نحوه ادغام موثر این فناوری‌ها را در فرآیند خود شناسایی کنند. استفان وسلز، رئیس بخش مشاوره مشتریان SAS برای آفریقای جنوبی، گفت: این امر به ویژه در آفریقا بسیار مهم است، جایی که این قاره همچنان برای غلبه بر چالش‌های زیرساختی سنتی که منجر به استفاده کلاهبرداران از فناوری‌های پیشرفته‌تر برای ارتکاب جنایات خود می‌شود، بسیار مهم است.منبع: https://www.securitysa.com/18188R

اگرچه بسیاری از پاسخ دهندگان اتخاذ رویکردهای تحلیلی اضافی را در سال های آینده پیش بینی می کنند، اما استفاده از اکثر این ابتکارات از سال 2019 نسبتا ثابت باقی مانده است. یکی از موارد برجسته، گزارش استثنا و تشخیص ناهنجاری است که توسط 55٪ از شرکت های موجود در جهان استفاده می شود. مطالعه فعلی، در مقایسه با 64 درصد در مطالعه قبلی.

برترین روندهای کلاهبرداری برای تماشا در سال 2023

شماره 8 2022 اخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک