بررسی ارتباطات بحران | امنیت حرفه ای


موسسه تداوم کسب و کار (BCI) آخرین سالانه خود را راه اندازی کرده است گزارش ارتباطات اضطراری و بحران، با حمایت F24. از جمله یافته ها؛ اکثریت، 70.5 درصد از افراد مورد بررسی – مدیران ریسک و متخصصان تاب آوری، علاوه بر مدیران BC – اکنون از ابزارها یا نرم افزارهای دیجیتالی برای مدیریت ارتباطات اضطراری خود در سناریوهای بحران استفاده می کنند. با رده‌بندی 85.9 درصد از پاسخ‌دهندگان، ارزشمندترین ویژگی یک ابزار ارتباطی اضطراری، توانایی آن در هشدار سریع و سازماندهی تعداد زیادی از افراد است، اگرچه توانایی تیم‌ها برای تبادل اطلاعات و فعال کردن کار تیمی در یک مکان ارزشمند است. بحران

نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) توسط اکثر افراد استفاده می‌شود، برخلاف نرم‌افزارهای نصب‌شده در محل، که بیشتر در نتیجه کار ترکیبی پس از همه‌گیری کووید استفاده می‌شود.

تلفن های همراه همچنان محبوب ترین دستگاه برای مدیریت ارتباطات اضطراری هستند. اگرچه برای سایت هایی مانند کارخانه ها که هنوز پرسنل زیادی در محل کار می کنند، واکی تاکی ها و ارتباطات رادیویی هنوز جای خود را دارند. ایمیل همچنان محبوب ترین وسیله ارتباطی در شرایط بحرانی است، در حالی که دومین روش ارتباطی محبوب از طریق نرم افزارهای سازمانی (مانند MS Teams، Slack و Skype) بود.

در حالی که واتس اپ ممکن است در برابر هک آسیب پذیر باشد، از آن استفاده می شود، اگر فقط به عنوان یک نسخه پشتیبان. این گزارش 80 صفحه ای به نقل از یکی از مدیران این قاره نقل می کند که طوفان آب و هوایی را به یاد می آورد، “در بخشی از اروپا که در آن تعدادی کارخانه تولیدی داریم.” ما مجبور شدیم تعدادی از این مکان ها را ببندیم تا از مردم خود محافظت کنیم، عمدتاً به این دلیل که بیرون رفتن در جاده ها نیز خطرناک بود. نرخ بهره وری ما برای رسیدن به آنها از طریق ابزار اختصاصی ما 20 درصد در مقابل حدود 80 درصد از طریق WhatsApp بود.

در طول 12 ماه گذشته، محرک اصلی برنامه های ارتباطی اضطراری آب و هوای نامساعد همراه با شیوع بیماری بوده است، محرک اولیه در دو سال گذشته، و اکنون به رتبه پنجم سقوط کرده است. یک رویداد فناوری اطلاعات یا مخابرات با 43.3 درصد (از 42 درصد در سال گذشته) دومین رویداد رایج بود. هنگامی که سازمان ها با این محرک ها مواجه می شوند، در فعال سازی طرح ارتباطات اضطراری خود سریعتر می شوند. در واقع، اکثریت 73.1 درصد گزارش می دهند که می توانند پاسخ خود را در عرض 30 دقیقه آغاز کنند. این نظرسنجی نشان داد که در نتیجه این سرعت‌های سریع‌تر (به دلیل اتوماسیون به لطف ابزارهای نرم‌افزاری برای فعال‌سازی طرح‌ها) و استفاده بیشتر از فناوری ارتباطات اضطراری، بسیاری اکنون زمان‌های هدف فعال‌سازی خود را کاهش می‌دهند – با تبدیل شدن «پنج دقیقه طلایی» به زمان بیشتر. هدف مناسب نسبت به “ساعت طلایی” قبلی.

راشل الیوت، رئیس بخش رهبری فکر در BCI، در حین مدیریت ارائه آنلاین گزارش برای منطقه EMEA گفت: آموزش و تمرین (ارتباطات بحران) در طول کووید به حاشیه رفت، اما مدیران در تلاش هستند تا آن را به مسیر اصلی بازگردانند. امروز صبح. وی پیش از این گفت: «گزارش امسال همچنان اهمیت آموزش و اجرای برنامه‌های اضطراری را نشان می‌دهد تا بتوان زمان پاسخگویی را برآورده کرد، و دیدن افزایش قابل توجهی در دفعات آموزش و تمرین در سال جاری دلگرم‌کننده است. پیشرفت‌ها در فناوری و نرم‌افزار همچنین به انتقال بخش ارتباطات اضطراری و بحران از بخشی که ارتباطات یک‌طرفه کلیدی بود، به سمتی که مشارکتی، آموزنده و حیاتی برای پاسخ‌دهی مؤثر به بحران است، کمک می‌کند.»

تعداد دفعاتی که طرح‌های ارتباط با بحران آزمایش می‌شوند به سطح قبل از کووید بازگشته است. معمولاً (41 درصد از کسانی که در نظرسنجی پاسخ دادند) یک بار در سال. علی‌رغم برنامه‌ها، آنها هنوز هم گاهی اوقات شکست می‌خورند، به احتمال زیاد به دلیل مردم و نه فناوری. یک کسب و کار ممکن است توانایی دریافت پاسخ از کارکنان آسیب دیده را نداشته باشد، زیرا آنها آموزش منظمی در مورد ابزارها و فرآیندها دریافت نمی کنند، آنها در تمرین شرکت نمی کنند، مدیران نمی توانند اطلاعات تماس را به روز کنند (اگر باید به صورت دستی انجام شود، مشکل است. با قانون حفاظت از داده ها مطابقت داشته باشید)، یا اطلاعات تماس در صفحات گسترده در سیلوهای کاربردی، در HR یا سایر رایانه ها نگهداری می شود.

می توانید گزارش را از وب سایت BCI دانلود کنید – باید ثبت نام کرده و وارد شوید (رایگان است).
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/crisis-communications-survey/