بررسی انواع شیشه های ساختمانی و تفاوت آنها

این ویژگی می تواند یکی از مزیت های این شیشه ، به خاطر حفظ حریم خصوصی افراد باشد. برای شخصی که در بیرون ساختمان قرار دارد ، شیشه براق به نظر می رسد. شماره M یک شماره مدل است که توسط تمام شرکت های تولید کننده شیشه اختصاص داده می شود. هر شرکت سیستم شماره M خاص خود را ایجاد می کند که مختص آن سازمان است.

شیشه‌های تولید شده در انواع صنایع از جمله صنعت خودرو مورد zymaco استفاده قرار می‌گیرند. شیشه‌های جام به ضخامت‌های 5 و 6 میلیمتر هم تهیه می‌شوند که از این شیشه‌ها می‌توان برای پوشش روی میزهای اداری، میز عسلی و… استفاده کرد. شیشه‌های کنترل‌کننده انرژی یا Low-Emissivity که در فارسی به شیشه کم گسیل ترجمه شده است، شیشه‌ای است که انتقال حرارت بسیار کمتری نسبت به شیشه معمولی دارد و مانند یک عایق حرارتی شفاف عمل می‌کند. این شیشه ها، بعد از شیشه های رنگی، پرمصرف ترین نوع شیشه های دکوراتیو هستند.

  • به طور کلی، شیشه مات معمولاً برای هر فضایی که نیاز به کاهش دید از بیرون دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • شیشه های لمینت مات نسبت به دو مدل دیگر شیشه های مات دید کمتری دارد و تقریبا هیچ چیز در پشت شیشه دیده نمی‌شود.
  • شیشه های دوجداره از دو لایه ساده و گاهی رنگی که موازات یکدیگر قرار گرفته اند و لبه ها یا درز های آن ها هوابندی شده ساخته شده اند.امروزه این نوع شیشه ها در بسیاری از خانه ها استفاده می شود.
  • محصولات شیشه و بلور تولیدی کارخانه های ایران سهم قابل توجهی از بازار دنیا را در اختیار خود قرار داده اند.
  • اگر وسیله نقلیه مجهز به ضد گلوله یا لعاب مقاوم در برابر گلوله باشد ، باید تمام روکش های داخلی آن نیز دوباره کار کند تا شیشه های ضخیم تر در آن قرار بگیرند.

شیشه های هوشمند به نوعی از شیشه گفته می‌شوند که با استفاده از جریان برق شیشه مات یا روشن‌ شده و در واقع میزان جذب نور در شیشه های هوشمند را می‌توان به‌ صورت دستی و تنها با فشردن یک کلید تغییر داد. که علاوه بر خاصیت های شیشه لمینت، با طلق PDLC موجود بین دوشیشه امکان مات و یا شفاف شدن در کسری از ثانیه با استفاده از جریان برق را دارا هستند. شیشه های با کیفیت سوپر کلیر از درجه ناخالصی و موج کمتری نسبت به انواع شیشه های فلوت برخوردار هستند.

این شیشه ها اگر بشکنند به قطعات ریزی تبدیل می شوند که لبه آن ها تیز نبوده و آسیبی به اطراف وارد نمی کنند. شیشه سکوریت اصولاً برای شیشه درب های اتومبیل و ویترین مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از این شیشه در خودروسازی، ورودی ساختمان‌ها، لوازم خانگی، شیشه حمام، شیشه فروشگاه ها و موارد دیگر استفاده می‌شود. ویژگی های شیشه های مورد استفاده در صنعت ساختمان تاثیر فراوانی در نوع استفاده از آن ها دارد.

برای مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

اخیراً برای ایمنی و آسایش بیشتر پنجره وسایل نقلیه عمومی مانند واگن‌های قطار و اتوبوس‌های بین شهری نیز به شیشه‌های دوجداره مجهز شده‌اند. از این نوع شیشه در ویترین فروشگاه‌ها، درهای شیشه‌ای و پنجره‌های جانبی اتومبیل‌ها استفاده می‌گردد. از این شیشه‌ها برای درهای بزرگ ساختمانی و ویترین مغازه‌های بزرگ، آیینه‌کاری ساختمان‌ها و بناهای قدیمی استفاده می‌شود. معمولاً این شیشه‌ها را با ضخامت 4 میلیمتر به بالا تهیه می‌کنند. شیشه‌های جام باید صاف، بی‌رنگ، بدون حباب، بی‌موج و سخت باشد و ضخامت آنها در تمام سطوح یکنواخت باشد. DD یا 8/4 که ضخامت این نوع شیشه‌ها از 3/6 تا 4 میلیمتر است و به شیشه‌های با ضخامت دوتایی معروف‌اند.

امروزه نه تنها انواع مختلفی از شیشه های ساختمانی در دسترس می باشد، بلکه راهکارهایی برای تزئین آن ها نیز وجود دارد. عمده استفاده شیشه در حمام، مربوط به شیشه های اطراف دوش می شود ، همچنین اگر سرویس بهداشتی و حمام در یک فضا قرار گرفته باشند می توان از شیشه به عنوان جداکننده استفاده کرد و فضای حمام را از سرویس بهداشتی جدا کرد. اگر از شیشه مات برای پارتیشن حمام استفاده کنید یک حریم خصوصی مناسب ایجاد می کند. برای ساخت این دیوار شیشه ای می توان از انواع شیشه ها نظیر سکوریت، لاکوبلو شیشه سند بلاست شده استفاده کرد. هیچ چیز به اندازه پارتیشن ها نمی تواند فضای مسکونی یا اداری را به بهترین شکل تقسیم بندی کند و امکان استفاده بهینه از محیط را فراهم نماید. این گزینه ها قابل استفاده در هر قسمت ساختمان از جمله اتاق ها، سالن، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و حتی بالکن و فضای باز هستند.

شیشه  رفلکس:

بررسی انواع شیشه های ساختمانی و تفاوت آنها