بعدی: برای پلیس


پس از بیانیه پاییز هفته گذشته جرمی هانت، وزیر خزانه داری، که به کاهش احتمالی پلیس در میان سایر خدمات عمومی – «ریاضت 2.0» منجر شد، طبق گفته کارگر – مارک رو در حال بررسی این موضوع بوده است که چه معنایی برای امنیت خصوصی خواهد داشت. در اینجا او به پلیس فکر می کند.

پلیس و همه 999 خدمات برای امنیت خصوصی به عنوان شهروندان مانند هر کس دیگری و در مشاغل خود اهمیت دارند. اگرچه پلیس از همگام شدن با بخش‌هایی از جرایم مدرن – مانند کلاهبرداری به صورت دیجیتالی خودداری کرده است – جرایم فیزیکی در جهان باقی مانده است که امنیت خصوصی نمی‌تواند و نمی‌تواند به طور منطقی آنها را، حداقل نه به طور کامل، انجام دهد. اگر یک گدای متجاوز در خیابان وجود داشته باشد، معترضان ورودی آثار شما را مسدود کنند، یا گروهی ماشین دزدی را به اداره پست بکوبند تا ماشین پول نقد را بدزدند، پلیس چه خواهد بود (و پشت آن، یک سیستم عدالت کیفری ) واکنش؟

کسب‌وکارها همچنین خواهان پاسخی مداوم هستند تا بتوانند بر اساس آن برنامه‌ریزی و بیمه کنند. در مورد آن حمله رام به یک مغازه، آیا پاسخ در فرازربورگ و فارنبورو مشابه خواهد بود؟ آنها ممکن است 600 مایل از هم فاصله داشته باشند، که در قاره ممکن است به این معنی باشد که حداقل یک کشور بین این دو قرار دارد، اما آنها (در حال حاضر) در یک کشور هستند.

سکوت در مورد معنای بیانیه پاییز برای پلیس شوم بوده است. فدراسيون پليس، سازمان رده‌بندي پليس، دارد شکایت کرد کاهش حقوق واقعی که در حال حاضر با نرخ تورم غالب بیش از 25 درصد برای افسران درجه یک مواجه است. به طور طبیعی، فدراسیون ابتدا به معنای هر چیزی برای اعضای خود و نه جامعه واکنش نشان می دهد. از آنجایی که بیشتر بودجه پلیس (مانند یک مدرسه یا بیمارستان) به دستمزد کارکنان اختصاص می‌یابد، یا کارکنان باید دستمزد کمتر یا کارکنان کمتری را بپذیرند. حل نشده است (به عنوان شناخته شده است توسط اندی برنهام شهردار بزرگ منچستر در واکنش خود به بیانیه پاییز).

بیایید از نظر خود پلیس، طلا، نقره و برنز را در نظر بگیریم. فرماندهی استراتژیک، تاکتیکی و خط مقدم. بنابراین اغلب افراد ارشد در هر زمینه‌ای با احتیاط صحبت می‌کنند یا بی‌قرار هستند. این بخشی از نحوه رسیدن آنها به اوج است. همین امر ممکن است پس از بازنشستگی نیز اعمال شود. یا به یک عادت تبدیل شده است یا به سازمان (یا حقوق بازنشستگی خود) وفادار هستند یا آنقدرها هم صریح نیستند.

در مورد یک پلیس ارشد بازنشسته که اخیراً اولین گفتگو با او داشتم، اینطور نیست. برای هضم آنچه او گفت، سیاستمداران “علاقه ای ندارند” و 41 نفر از 43 پاسبان ارشد حرفه ای هستند. آنها به جای تلاش برای اصلاح مسائل، تغییر برای بهتر شدن، فقط به دنبال این هستند که چرخ‌های واگن سقوط نکنند تا مجبور به استعفا نشوند. ساختن جامعه ما شبیه به دنیای وارونه، رمان بزرگ نویسنده بزرگ انگلیسی کریستوفر پریست. که شما را به این سوال سوق می دهد که هدف از این همه چیست؟ که در آن کتاب به یکی از پایان های بزرگ در ادبیات منجر شد.

پلیس می خواست یک کمیسیون سلطنتی تعیین کند که پلیس چگونه باید باشد و در بهترین موقعیت برای دهه های آینده قرار گیرد (کمیسیون سلطنتی قبلی در مورد پلیس در سال 1962 گزارش شد). تنها سوال من – که به پلیس نگفتم – این است که شما به آن نیاز خواهید داشت سیاستمداران هر آنچه که کمیسیون توصیه می کند محقق شود. همین امر در مورد تحقیق منچستر آرنا نیز صدق می کند. رئیس آن سر جان اندرسون جلد دوم خود را در مورد پاسخ خدمات اضطراری به بمب گذاری انتحاری 2017 با این امید به پایان رساند که بر اساس آن عمل شود. پس پلیس، سیاسی است.

“فرمان نقره ای”، تاکتیکی چطور؟ به یاد می‌آورم کنفرانس سال 2018 توسط BRE درباره اعتبارسنجی SABER در تابستان 2018 در ورزشگاه اتحاد، منچستر. من یک سری از سه مقاله را در مورد امنیت روز بازی منچسترسیتی نوشتم. اما با نگاهی به گذشته، جالب ترین صحبت روز توسط یک گروهبان پلیس منچستر بزرگ (GMP) بود. دو چیز در ذهنم مانده است.

یکی پاسخ به تماس‌های مردمی بود – افسران واکنش بسیار بیشتر از آن چیزی بودند که می‌توانستند در شیفت خود شرکت کنند. این بدان معنی بود که برخی چیزها به شیفت بعدی عقب رانده شدند. که به ناچار به معنای یک لجن بود و همه چیز به هیچ وجه مورد توجه قرار نمی گرفت. در واقع، GMP به همین دلیل در سال 2020 اقدامات خاصی را انجام داد و این کار را انجام داده است فقط بیا بیرون. به خاطر داشته باشید که از نظر انسانی چه معنایی داشت. اگر ایمیل زیادی در صندوق پست خود دارید، شاید با پاسخ ندادن به نامه‌های مدیران میانی که لایه‌های سلسله مراتبی آن‌ها در یک پف دود ناپدید می‌شود و هیچ‌کس متوجه یا اهمیتی نمی‌دهد، این کار را انجام دهید. در واقع، ممکن است یک سود جزئی باشد، زیرا ایمیل های کمتری خواهید داشت. اما آن افسران شیفت مجبور بودند تماس های 999 را دست نخورده بگذارند. برخی از آنها به طور طبیعی بیشتر از دیگران تهدید کننده زندگی هستند، اما معمولاً فردی که تماس می گیرد نیاز واقعی به شماره گیری 999 را احساس می کند.

در مورد سطح برنز، گروهبان یک پلیس زن را به یاد آورد که 40 دقیقه وقت گذاشته بود تا یک پیرزن ناراحت را دلداری دهد. او احساس می‌کرد که باید تمام آن زمان را توجیه کند (در حالی که تماس‌های دیگر، شاید سخت‌تر، منتظر پاسخ بودند). آیا کامپیوتر اشتباه کرد که به پیرزن وقت داد؟ این سؤال در مورد سایر خدمات عمومی – به ویژه پرستاری، که در آن NHS برای مدت طولانی با مراقبت (نامحسوس، اندازه گیری سخت) مشکل دارد، در حالی که با درمان فیزیکی (ترمیم اندام های شکسته) بهتر عمل می کند، صدق می کند. (شهردار منچستر اخیراً در مورد یافتن GMP در سال 2017 در یک نوشته است.وضعیت خراب‘.)

بنابراین، در اینجا، اگرچه به سختی می توان تأثیرات را به تصویر کشید – و شاید فقط افراد آسیب پذیر و تنها آن را بیشتر احساس کنند – ریاضت بیشتر بر پلیس احساس می شود. به طرز نگران‌کننده‌ای، پلیس در حال حاضر غرفه خود را برپا کرده است. در اینجا قطعه ای از یک سخنرانی اخیر توسط NPCC رئیس مارتین هویت، به پلیس و کمیسران جنایی (PCCs) در مورد اینکه چگونه “گسترش گسترده ماموریت پلیس باید انجام شود”:

ارقام و برآوردهای مختلفی وجود دارد، اما من فکر نمی‌کنم هیچ شکی وجود داشته باشد که بیش از نیمی از تماس‌هایی که برای خدمات دریافت می‌کنیم چیزی غیر از جرم است. برخی از آنها کاملاً قانونی فعالیت پلیس هستند، اما بخش قابل توجهی شاهد ورود پلیس به خدمات بهداشتی و اجتماعی به دلیل عدم ارائه خدمات دیگر هستند.

این موضوع در هر یک از این موارد مطرح شده است [PCC] من و بسیاری دیگر با هر وزیر کشور اخیر و وزیر پلیس در مورد آن بحث کرده ایم. اما هیچ تغییر معنی‌داری رخ نداده است – و اگر می‌خواهیم میزان جرم و جنایت را بهبود ببخشیم، باید این اتفاق بیفتد.»

دلالت؛ پلیس فقط می تواند و شاید باید فقط به جرم پاسخ دهد. مطمئن؛ اگر این همان چیزی است که مردم می خواهند. در همین حال، روند دولت های ائتلاف و سپس دولت های محافظه کار از سال 2010 این بوده است که خط لوله عدالت کیفری را به شدت محدود کنند. به عنوان مثال تقریبن نصف شدن دادگاه های دادگستری. پلیس می گوید که آنها نمی توانند راه خود را از کلاهبرداری و سایر جنایات دستگیر کنند. دولت ها از سال 2010 عمدا تعداد افرادی را که عدالت کیفری می تواند رسیدگی کند کاهش داده اند. ادعاهای وزیران وزارت کشور مبنی بر کاهش جرم و جنایت را اضافه کنید. آنها در طول ائتلاف گفتند 20 درصد، در حالی که بررسی رسمی جنایات انگلیس و ولز شامل تقلب نبود. اکنون، وزیر کشور سوئلا براورمن، این اظهارات احمقانه را تکرار می کند که جرم در حال سقوط است، به جز تقلب («و تجاوز»، که پلیس ارشد وقتی این را به او گفتم).

شما یک جامعه اورولی دارید که در آن مقامات به دنبال این هستند که مردم را متقاعد کنند که با جرم و جنایت کمتری نسبت به خودشان مواجه هستند، و اگر بخواهند جرمی را گزارش کنند، ثبت نمی شود یا چیزی از آن حاصل نمی شود.

این به چیزی بستگی دارد که مردم می‌خواهند به پلیس زنگ بزنند، و اغلب در مرز بین جرم و مزاحمت قرار دارد (از این رو در طول قرنطینه‌های کووید، شکایت‌ها از سر و صدا افزایش یافت و در آن زمان کمتر مورد بحث قرار گرفت). یک مثال شخصی؛ دوستی قدیمی را به یاد می‌آورم که در سال 2010 درگذشت و در سنین پیری جوانانی در راه مدرسه از کنار خانه‌اش رد می‌شدند که – احتمالاً در حال کم‌ک زدن – به پرچین جلوی او فشار آوردند. پلیس به مدرسه محلی رفت، دوستم با من ارتباط داشت. و (چه بازدید باعث تفاوت شد یا نه) مزاحمت متوقف شد. او راضی بود. مرد به کشورش خدمت کرده بود. بخشی از لنکستر RAAF که او در جنگ جهانی دوم به پرواز درآورده بود، در موزه جنگ امپراتوری لندن به نمایش گذاشته شده است، حتی پس از اینکه IWM اکثر نمایشگاه‌های نمایش را برد. آیا اکنون قرار است خانه دارها آن را تکه تکه کنند؟

عکس مارک رو; هنر خیابانی، طاق های ایست ویل، گلاسکو.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/what-next-for-the-police/