بهبود امنیت داده ها با مدیریت اسرار API


بهبود امنیت داده ها

آسیب‌پذیری‌ها در APIهای شما یک مسئله مهم امنیت داده‌ها هستند – در سال 2022، تنها یک حفره API مسئول نقض داده‌های توییتر بود که بر 5.4 میلیون کاربر تأثیر گذاشت.

API های ناامن دروازه بالقوه ای هستند که مجرمان سایبری می توانند از آن برای دسترسی به اطلاعات شناسایی شخصی یک شرکت استفاده کنند. در گزارش جدیدی که توسط Corsha Inc. منتشر شده است، 53 درصد از 400 متخصص امنیتی و مهندسی با نقض امنیت داده ها از توکن های API در معرض خطر مواجه شده اند. 86 درصد از افراد مورد بررسی گزارش دادند که حداکثر 15 ساعت در هفته را صرف مدیریت اسرار API می کنند، که نشان می دهد بسیاری از سازمان ها با مدیریت API دست و پنجه نرم می کنند.

همانطور که API ها و محیط کاری ابری ترکیبی همچنان در حال افزایش محبوبیت هستند، واضح است که کسب و کارها به یک رویکرد مقیاس پذیر برای مدیریت API نیاز دارند که آسیب پذیری ها را به حداقل برساند و از امنیت داده های آنها محافظت کند.

امنیت داده در انفجار API

APIها عمدتاً برای تسهیل انتقال داده بین سیستم شما و کاربران آن استفاده می شوند. با افزایش بی‌سابقه خطوط لوله خودکار، میکروسرویس‌ها و کارکرد ابری، APIهای بیشتری برای تجارت روزانه از هر زمان دیگری مورد نیاز است. اکنون 51 درصد از توسعه دهندگان گزارش می دهند که بیش از نیمی از زمان خود را صرف توسعه API می کنند که از 40 درصد در سال 2020 افزایش یافته است.

هر API دارای یک کلید مخفی است که باید ایمن شود، زیرا برخی از مجرمان سایبری می توانند به اطلاعات حساس شما دسترسی پیدا کنند و امنیت داده های شما را از طریق این آسیب پذیری ها به خطر بیاندازند.

همانطور که API ها محبوب تر می شوند، بهره برداری API نیز افزایش می یابد، که نشان می دهد ظرفیت توسعه بیشتر و بیشتری ممکن است برای ایمن سازی این آسیب پذیری های API صرف شود.

مدیریت اسرار API برای امنیت داده های قوی تر

مدیریت مؤثر اسرار API می‌تواند با خودکارسازی ایجاد، مدیریت و چرخش منظم اعتبارنامه‌های مخفی API شما – از جمله کلیدها، گواهی‌ها، گذرواژه‌ها و نشانه‌ها، به به حداقل رساندن خطر امنیت داده‌های شما کمک کند. این بدان معناست که شرکت‌ها مجبور نیستند اطلاعات حساس API را که مجرمان سایبری می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند، به صورت دستی منتشر کنند.

با وجود یک استراتژی مدیریت اسرار API موثر، کسب‌وکارها می‌توانند با اطمینان از اینکه فقط هویت‌های مجاز می‌توانند به اطلاعات حساس تجاری دسترسی داشته باشند، اطلاعات حساس خود را در زیرساخت فناوری اطلاعات خود ایمن کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد آخرین اخبار در مورد نقض داده ها و امنیت را اینجا بخوانید.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/vertical-markets/data-security-api-secrets-management/