بهداشت و درمان و لبه – شماره 8 2022 – انتشارات تکنیوز


منبع: https://www.securitysa.com/18174R

روش های پزشکی به مرحله ای رسیده اند که رویاهای علمی تخیلی ما را زنده می کنند. امروزه جراحان با کمک ربات ها عمل می کنند. همچنین اقدامات در مناطق صعب العبور با کمک کارشناسان راه دور در حال انجام است.

اتصال، سطوح حمله بیشتری را در معرض مجرمان سایبری قرار می دهد. هر نقطه پایانی متصل به یک نقطه نقض بالقوه تبدیل می شود. مراکز درمانی باید امنیت سایبری را بسیار جدی بگیرند. هر محصول باید امنیت خوب و جاسازی شده داشته باشد. برای مثال، محصولات و سیستم ها باید با به روز رسانی های امنیتی منظم محافظت شوند.

جورج سنزره

ماشین‌ها و انسان‌ها با هم کار می‌کنند تا راه‌حل‌هایی برای چالش‌های بهداشتی مردم بیابند. هوش مصنوعی (AI) برای ارائه راه‌حل‌ها در ماه‌ها به جای سال‌ها استفاده می‌شود. همه این راه حل ها به شبکه های قوی نیاز دارند و محاسبات لبه بخش اساسی این معادله را تشکیل می دهد.

در هر صورت، دیجیتالی شدن در بخش مراقبت های بهداشتی سرعت بیشتری خواهد گرفت، همه اینها در تلاش برای بهبود رضایت بیمار و افزایش گردش کار بالینی است. مراکز مراقبت های بهداشتی باید راه حل هایی را اجرا کنند که با امنیت سایبری سر و کار دارد و در عین حال امکانات مراقبت های بهداشتی را نیز مدیریت می کند. این راه حل ها بدون شک از محاسبات در لبه سود خواهند برد.وام)

امنیت سایبری

مراقبت از بیمار، بهینه شده است

شرکت تحقیقاتی IDC موارد فوق را تکرار می کند: “Edge به سازمان های مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا ویژگی های جدید را ارائه کنند و پاسخگوتر باشند”.

دیجیتالی کردن مراقبت های بهداشتی

مردم بخش مهمی از سیستم‌های امنیتی را تشکیل می‌دهند و مانند هر صنعت دیگری، مراقبت‌های بهداشتی باید به طور مداوم تهدیدات سایبری را کنترل و کاهش دهد. اینها مستلزم جلسات آگاه سازی و آموزش مداوم و منظم در تلاش برای خنثی کردن هرگونه تلاش مهندسی اجتماعی برای نفوذ به سیستم های بیمارستانی است.

داده ها باید به طور ایمن و محرمانه بین پزشکان مراقبت های بهداشتی به اشتراک گذاشته شود که به نوبه خود امکان همکاری و تشخیص سریع شرایط را فراهم می کند که می تواند باعث بهبود یا حتی نجات جان افراد شود.

این دستگاه‌ها از طریق نمایشگرها (در این اتاق‌ها) و دستگاه‌های تلفن همراه از راه دور نظارت می‌شوند و اطلاعات حیاتی را در اختیار پرسنل پزشکی قرار می‌دهند که به ایمنی بیمار کمک می‌کنند.

یکی دیگر از نیروی محرکه محاسبات لبه و زمینه آن در حوزه مراقبت های بهداشتی، دیجیتالی شدن است. نگاهی به یک مثال در دنیای واقعی؛ اطلاعات بیمار باید ایمن نگه داشته شود، به ویژه با گذشت زمان و درمان آنها در مراکز مختلف.

در برخی از مراکز بهداشتی و درمانی، سالن‌ها به صورت 24 ساعته، در محل یا از راه دور به هم متصل و نظارت می‌شوند، همه اینها به لطف محاسبات لبه‌ای است. به عنوان مثال، در اتاق‌ها یا سالن‌های MRI، برق نمی‌تواند قطع شود و توسط یو پی اس‌ها و ترانسفورماتورهای ایزوله محافظت می‌شوند.

اتاق‌های بیماران نیز از نوآوری‌های فناوری بهره می‌برند که به اقامت کلی آنها کمک می‌کند که شامل راحتی و مراقبت بالاتر است. دیوارهای دیجیتالی برخی از جدیدترین روش هایی هستند که تسهیلات نیازهای بیمار را در اولویت قرار می دهند. از اینها می توان برای بررسی سوابق پزشکی با کارکنان بالینی و کنترل نور و دمای اتاق آنها استفاده کرد. در طرف دیگر اتاق، در سالن‌ها، دیوارهای دیجیتالی کارکنان را در جریان اطلاعات فعلی مراقبت قرار می‌دهد.

نوشته جورج سنزره، معمار راه حل ها: قدرت امن در اشنایدر الکتریک

فناوری نقش بسیار مهمی را در نحوه مدیریت منابع و مدیریت مراکز پزشکی ارائه دهندگان خدمات بهداشتی امروز ایفا می کند. مهمترین چیز مدیریت ایمنی و راحتی بیمار، کمبود کارکنان، دسترسی به داده های لحظه ای، امنیت فیزیکی و سایبری و در دسترس بودن خدمات است.

با تکثیر دستگاه‌های اینترنت اشیا در مراقبت‌های بهداشتی، داده‌های بیشتری تولید می‌شود، که نیاز به توزیع کارآمد و نزدیک‌تر نگه داشتن آن به کاربر را تحریک می‌کند. خوشبختانه، راه حل های فناوری مانند محاسبات لبه به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک می کند تا با این چالش ها مقابله کنند و در عین حال فرصت های جدیدی را برای مراقبت بهتر از بیمار فراهم کنند.

بهداشت و درمان و لبه

شماره 8 2022 بهداشت و درمان (صنعت)

همچنین، با اتصال کامل زیرساخت های ولتاژ پایین (LV) و ادغام در زیرساخت های نظارت شده، اتاق های بیمار حتی بیشتر متصل می شوند. تمام سیستم های IT و سایر تجهیزات LV مانند HVAC در اتاق های بیمار را می توان متصل کرد و اطلاعات را ردیابی کرد.