به بلای سرقت پنل خورشیدی پایان دهید – شماره 2/3 2023 – چشم نگهبان

به عنوان مثال، اگر یک شرکت بیمه برای بیمه پنل‌های خورشیدی قرارداد داشته باشد، سپس اضافه کردن این سرویس به قرارداد و الزام آن به مرتبط شدن با یک شرکت واکنش امنیتی، تعدادی جعبه برای همه افراد درگیر علامت می‌زند. صاحب خانه یا شرکت اجاره خورشیدی پانل ها را حفظ می کند، که به دلیل فشار زنجیره تامین، تعویض آنها در بازه های زمانی معقول تقریبا غیرممکن می شود. بیمه گر از یک ادعای بزرگ جلوگیری می کند. و شرکت امنیتی اکنون چشم به پشت بام دارد و می تواند به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهد.

خود نصابان خورشیدی و موسسات مالی راه‌های نوآورانه‌ای برای غلبه بر این مانع هزینه و حمایت از جذب بیشتر ارائه کرده‌اند. خانه‌ها و کسب‌وکارها اکنون می‌توانند تاسیسات خورشیدی را با مبالغ بسیار دلپذیرتری اجاره کنند، و بسیاری از مؤسسات مالی راه‌های نوآورانه‌ای را برای تأمین مالی تأسیسات، از جمله تمدید وام مسکن، ارائه کرده‌اند.

اینترنت چیزهای امنیتی

پاسخ در فناوری، در قالب اینترنت اشیا (IoT) نهفته است. در Guardian Eye، ما می‌دانیم که فناوری این امکان را فراهم می‌آورد، و بنابراین، تلاش کرده‌ایم راهی برای فعال کردن و بهینه‌سازی امنیت پنل‌های خورشیدی طراحی کنیم. حسگرهای هوشمندی که حرکات و ارتعاشات را تشخیص می‌دهند – و پرندگان را با دزد اشتباه نگیرید – و دوربین‌های کوچک خود نگهدار که با باتری پشتیبان انرژی خورشیدی دارند، راه‌حل قانع‌کننده‌ای برای این مشکل ارائه می‌کنند.

نتیجه خالص افزایش عظیم انرژی خورشیدی بوده است. با این حال، اینجا آفریقای جنوبی است و همه نوآوری ها و حسن نیت ها بی توجه نبوده است. جنایتکاران ارزش پنل های خورشیدی را پنبه کرده اند. تاسیسات مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوان آن‌ها را خیلی سریع در کنار هم قرار داد، اما این بدان معناست که می‌توان آن‌ها را نیز خیلی سریع از بین برد، و به همین دلیل دزدی پنل‌های خورشیدی از پشت بام‌ها افزایش چشمگیری داشته است.

جهان به خوبی وارد چهارمین انقلاب صنعتی شده است و روزهای جدایی دنیای فیزیکی از حوزه دیجیتال به خوبی و واقعاً به پایان رسیده است. این بدان معناست که خدماتی مانند دستگاه های امنیتی اینترنت اشیا که به یک مرکز عصبی متصل هستند، می توانند یک مشکل بسیار واقعی در دنیای فیزیکی را به یک راه حل قابل دوام و قانع کننده تبدیل کنند.وام)

توسط رادنی تیلور، مدیر عامل، Guardian Eye

راه‌حلی مانند این که به مرکز عصبی ما متصل است، گزینه‌هایی را در اختیار بیمه‌گران، بانک‌ها، نصب‌کنندگان و شرکت‌های امنیتی قرار می‌دهد: هشدارها را می‌توان به مالکان، مدیران تأسیسات یا تیم‌های پاسخ امنیتی یا همه آنها به طور همزمان ارسال کرد. مقیاس بزرگ این مشکل به این معنی است که فناوری تنها راه مبارزه با آن است.

البته انگیزه دولت برای تشویق جذب انرژی خورشیدی طراحی شده است، اما به هر حال مردم عموماً نسبت به محیط زیست هوشیارتر می شوند، در حالی که هزینه سوخت آنها را مجبور می کند به انرژی های تجدیدپذیر به جای ژنراتورها نگاه کنند. با این حال، نصب خورشیدی ارزان نیست. ارزش تجهیزات مدت هاست که مانع بسیاری از مشاغل و خانه ها شده است.

فراتر از آن، اگر تعداد نصب‌ها را در نظر بگیریم، باید راهی برای مقیاس‌بندی راه‌حلی مانند این وجود داشته باشد تا به سرعت به تعداد بیشتری از پانل‌ها برسد. اینجاست که مشارکت بالا و پایین در زنجیره تامین حیاتی می شود.

رادنی تیلور

دوره های طولانی کاهش بار در سال گذشته، آفریقای جنوبی را مجبور به اقدام کرده است. این امکان پذیر نیست که دور هم بنشینیم و امیدوار باشیم که شرکت برق ملی این آشفتگی را برطرف کند، زیرا اقتصاد آسیب می بیند، و بنابراین رونق عظیمی در صنعت برق خورشیدی رخ داده است.

به بلای سرقت پنل های خورشیدی پایان دهید

شماره 2/3 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

گزینه‌های فیزیکی برای ایمن کردن پانل‌ها، مانند کابل‌کشی پیشرفته و موارد مشابه وجود دارد، اما هزینه‌های اضافی را به همراه دارند و بنابراین اکثر آنها این مسیر را دنبال نمی‌کنند. نتیجه: هزاران خانه و تجارت آفریقای جنوبی دارایی های گران قیمت را روی پشت بام خود برای دزدان تبلیغ می کنند.

ارائه دهندگان مختلف در زنجیره تامین همگی می توانند دامنه دسترسی را گسترش دهند. به عنوان مثال، این سرویس می تواند به راحتی در یک قرارداد اجاره یا نصب تعبیه شود، یا با هزینه اشتراک ماهانه اندکی به یک قرارداد مالی یا بیمه اضافه شود. شرکت‌های امنیتی می‌توانند با پانل‌های ارزشمند روی سقف‌هایشان به مشتریان فعلی خود بفروشند. این مسئله به مشکل سرقت برای صاحب خانه یا کسب و کار یا شرکت اجاره خورشیدی می پردازد، در حالی که به طور همزمان فرصت درآمد اضافی را برای میزبانی از بازیکنان در یک فضای رقابتی فزاینده فراهم می کند.

پنل های خورشیدی فقط در طول روز برق تولید می کنند. اگر در طول ساعات نور خورشید کاهشی در تولید برق وجود داشته باشد، می تواند منجر به تحقیقات شود که ممکن است مانع از سرقت شود. اما در شب، زمانی که افراد در خواب هستند، این مورد توجه نخواهد شد، زیرا هر نیاز برقی توسط باتری های پشتیبان برآورده می شود. استقرار یک نگهبان در هر تاسیسات در کشور بسیار ظالمانه خواهد بود، بنابراین خانه ها، مشاغل، شرکت های امنیتی، بانک ها و بیمه ها چه می توانند بکنند؟


منبع: https://www.securitysa.com/19405R