بیشتر تقلب بدون تحویل | امنیت حرفه ای


یک سازمان تجارت ضد تقلب پیشنهاد می‌کند که خریداران آنلاین در حال انجام تقلب‌های غیر تحویلی علیه خرده‌فروشان هستند. این نوع کلاهبرداری زمانی رخ می دهد که یک خریدار سفارشی را ارسال می کند، کالا را دریافت می کند. و سپس، با تقلب، ادعا می کند که تحویل را دریافت نکرده است و ادعای بازپرداخت می کند.

در نظرسنجی اخیر توسط سیف، یک نفر از هر پنج نفر (20 درصد) اعتراف کردند که آنها یا شخصی که می شناختند در 12 ماه گذشته مرتکب کلاهبرداری غیر تحویلی شده اند – در مقایسه با 18 درصد در سال قبل. بیشترین تعداد (36 درصد) مربوط به افراد بین 25 تا 34 سال و پس از آن افراد 16 تا 24 ساله با 33 درصد است. تقریباً یک پنجم از افراد مورد بررسی (18 درصد) معتقد نبودند که ادعای نادرست عدم تحویل یک خرید غیرقانونی است، و این نیز نسبت به 17 درصد یک سال قبل افزایش یافته است.

سیفاس می گوید که شاهد افزایش افرادی بوده است که مرتکب کلاهبرداری نه تنها برای مطالبه بازپرداخت، بلکه برای دریافت محصولات مالی مانند وام مسکن و وام های بانکی نیز هستند. افرادی که اظهارات نادرست سطح درآمد خود را ارائه می کنند، اغلب این ادعاها را با اظهارنامه های بانکی جعلی و اظهارنامه مالیاتی HMRC پشتیبانی می کنند.

بین ژانویه تا سپتامبر 2022، نزدیک به 18000 پرونده از درخواست های نادرست به پایگاه ملی کلاهبرداری Cifas ثبت شد – تقریباً نصف (45 درصد) در مقایسه با مدت مشابه در سال 2021. بیشترین درصد از آنها علیه بانکداری بود، اما مشخص شد. افزایش حملات به بخش های مالی دارایی، وام و وام مسکن.

مایک هیلی، مدیر عامل شرکت سیفاس، در تصویر، گفت: “ما می دانیم که بسیاری از مردم با افزایش هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند، اما تقلب هر چند وسوسه انگیز است، هرگز راه حلی نیست. هر کس که مرتکب کلاهبرداری شده باشد با عواقب جدی روبرو می شود که ممکن است بر آینده مالی و شغلی آنها تأثیر بگذارد و در برخی موارد منجر به محکومیت زندان شود. هر چقدر هم که بی ضرر به نظر برسد، انجام کلاهبرداری ریسک بزرگی است که نمی توان آن را برای آینده خود متحمل شد.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/more-non-delivery-fraud/