بیل قربانیان استعلام شد | امنیت حرفه ای


هدف پیش نویس لایحه قربانیان برای بهبود رفتار سیستم عدالت کیفری با قربانیان قابل ستایش است، اما دولت باید بودجه جدیدی را برای امکان پذیر ساختن آن فراهم کند. کمیته قضایی نمایندگان مجلس هشدار داده است که در غیر این صورت، پلیس، CPS و سرویس مشروط مجبور خواهند شد بودجه را از وظایف اصلی خود منحرف کنند.

در یک گزارشکمیته می گوید که این پیش نویس قربانی کلاهبرداری در مقیاس کوچک برای اهداف لایحه دارد، اما پدر و مادری که فرزندش به قتل رسیده است قربانی جرم نیست. این گزارش می گوید: «این نمی تواند درست باشد.

رئیس کمیته عدالت، سر باب نیل، نماینده محافظه کار بروملی و چیسلهرست، گفت: «تعریف قربانی باید با جزئیات بیشتری توضیح داده شود، به ویژه در مواردی که شامل شاهدان می‌شود، بدون اینکه اشاره ای به تأثیر بدی از شاهد مذکور داشته باشد. قصد دولت این نیست که شاهد دزدی کوچک طبق این قانون حقوق بیشتری نسبت به خویشاوندان قربانی قتل داشته باشد.»

در گزارش خود، نمایندگان مجلس تردید داشتند که اصول کلی، همانطور که پیش‌نویس شده، به اندازه کافی قوی است که «تغییر فرهنگی لازم را در رفتار با قربانیان در سیستم عدالت کیفری ایجاد کند».

سر باب نیل گفت: «پیش‌نویس لایحه در میان پس‌زمینه‌ای از محموله‌های قابل توجه و فزاینده دادگاه‌ها ارائه می‌شود که قربانیان جرم اغلب سال‌ها منتظر هستند تا پرونده‌هایشان به دادگاه برسد و وکلای دادگستری از این حرفه دور می‌شوند. دولت برای مقابله با این مشکلات ریشه‌دار گام‌هایی برمی‌دارد، اما تا زمانی که این مشکلات حل نشوند، قربانیان برای مدت طولانی متحمل آسیب خواهند شد.»

زمینه

در سخنرانی ملکه 2021، دولت متعهد شد که لایحه ای برای قربانیان ارائه کند تا قانون رویه قربانیان جنایت را وضع کند، تجربه قربانیان از سیستم عدالت کیفری را بهبود بخشد و انتظارات را برای استاندارد و در دسترس بودن حمایت از قربانیان برای قربانیان تعیین کند. خشونت خانگی و خشونت جنسی از دسامبر 2021 تا فوریه 2022، دولت در مورد چگونگی حمایت از قربانیان مشورت کرد. در 25 مه، دولت پیش نویس لایحه قربانیان و پاسخ آن به مشاوره را منتشر کرد. و از کمیته دادگستری خواست تا بررسی های پیش از قانون را انجام دهد.

کمیسر قربانیان

را کمیسر قربانیان برای انگلستان و ولز، نماینده سابق حزب کارگر و پلیس نورثامبریا و کمیسر جنایی، Dame Vera Baird KC، به وزیر دادگستری براندون لوئیس در 23 سپتامبر به او اطلاع داد که قصد دارد دوره خود را به عنوان کمیسر در 30 سپتامبر به پایان برساند. او در نامه خود شکایت کرد که لایحه “قربانیان” ناکافی است و “منشور حقوق بریتانیا” به شدت حقوق بشر قربانیان را تهدید می کند. که این امر پیشرفت اندکی را که لایحه قربانیان قرار است به ارمغان بیاورد، تضعیف می کند.

او می‌نویسد: «به‌علاوه، برای مقابله مؤثر با حجم عظیم و فاجعه‌بار پرونده‌ها، به‌ویژه در دادگاه ولیعهد که در آن جدی‌ترین جنایات محاکمه می‌شوند، کار کمی انجام شده است. این امر قربانیان این جنایات را در معرض تاخیر، اضطراب و عدم اطمینان غیرقابل تحمل قرار داده است. اغراق نیست اگر بگوییم نظام عدالت کیفری در هرج و مرج است. این تنزل دادن منافع قربانیان در اولویت‌های دولت، همراه با حاشیه‌سازی دفتر کمیساریای قربانیان و فرآیند استخدام عجیب، برای من روشن می‌سازد که با ماندن من در پست فراتر از تمدید فعلی، چیزی برای قربانیان به‌دست نمی‌آید. “
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/victims-bill-queried/