بیمه خرابی ابر را در نظر می گیرید؟ – شماره 6 2022 – Arcserve Southern Africa

بایرون هورن-بوتا.

بیمه خرابی ابرها در سال‌های اخیر و با دلایل موجهی شروع به کار کرده است. ارائه دهندگان بیمه از کار افتادگی مشتریان را برای قطع کوتاه مدت ابر، خرابی شبکه و خرابی پلت فرم که تا 24 ساعت طول می کشد پوشش می دهند. و اغلب اتفاق می افتد.

بنابراین، نکته اصلی این است که به جای اتکای 100 درصدی به بیمه خرابی ابر، کسب‌وکارها برای مقابله با طوفان خرابی ابر و سایر رویدادهای غیرمنتظره باید استراتژی‌هایی را در پیش بگیرند.

پشتیبان‌گیری از داده‌های خود در فضای ابری یا داخلی، اولین قدم مهم و مقرون‌به‌صرفه در هر طرح بازیابی بلایا است – اما این تنها آغاز است. اگر برنامه ای برای بازیابی سریع داده های خود در مواقع اضطراری نیز داشته باشید، به شما کمک می کند. همچنین باید برنامه بهبودی خود را اغلب آزمایش کنید. شما باید اختلالات را شبیه سازی کنید و ببینید برنامه بهبودی شما چقدر خوب کار می کند. همچنین باید به طور مرتب تصاویر پشتیبان خود را آزمایش کنید و مشکلات را برطرف کنید.

ایجاد RPO و RTO خود و سپس پیاده سازی راه حل های مورد نیاز برای دستیابی به آنها، کلیدهای انعطاف پذیری داده ها هستند.

بسیاری از شرکت ها برنامه های بازیابی اطلاعات خود را آزمایش نمی کنند. بسیاری حتی برنامه بهبودی ندارند که بسیار کوته بینانه است. بسیار مهم است که فعال باشید، نه واکنشی، و مهمتر از همه، انعطاف پذیر در برابر داده ها.

RTO شما مدت زمان خرابی را که می توانید بین از دست دادن داده و بازیابی بپذیرید اندازه گیری می کند. این مدت زمانی است که می توانید قبل از اینکه کسب و کارتان آسیب جدی ببیند، از کار بیفتید. RTO شما سرمایه گذاری در طرح بازیابی فاجعه را تعیین می کند. اگر RTO شما یک ساعت است، باید روی راه‌حل‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که شما را در همان یک ساعت راه‌اندازی کند.

RPO شما فرکانس پشتیبان گیری شما را تعیین می کند. در اصل، تحمل شما برای از دست دادن اطلاعات است. برخی از سازمان ها می توانند 24 ساعت از دست دادن داده را تحمل کنند، بنابراین هر 24 ساعت یک بار از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه می کنند. RPO آنها 24 است. سایر مشاغل، مانند مشاغل مالی و بهداشت و درمان، مطلقاً نمی توانند از دست دادن داده 24 ساعته را تحمل کنند. RPOهای آنها بر روی میلی ثانیه تنظیم شده است.

با فراگیر شدن رایانش ابری، شرکت‌های بیشتری در معرض حوادثی قرار می‌گیرند که باعث خرابی می‌شوند، که می‌تواند فاجعه‌بار باشد. گارتنر میانگین هزینه خرابی فناوری اطلاعات را 5600 دلار در دقیقه ذکر می کند. بیایید هزینه‌های اضافی را نیز در نظر بگیریم که لزوماً به عنوان زیان‌های پولی نشان داده نمی‌شوند، مانند هزینه وقفه‌ای که افراد فناوری اطلاعات را از کار معمولی خود دور می‌کند تا شرکت شما را دوباره راه‌اندازی کند.

ارائه‌دهنده بیمه ابری Parametrix خاطرنشان می‌کند که به‌طور متوسط، یکی از سه ارائه‌دهنده اصلی ابر عمومی – Microsoft Azure، AWS و Google Cloud – هر سه هفته حداقل 30 دقیقه قطع می‌شود.

1: یک برنامه ریکاوری سالم داشته باشید

استراتژی انعطاف پذیری داده تداوم کسب و کار را در صورت بروز اختلال تضمین می کند. این بر اساس اهداف نقطه بازیابی (RPO) و اهداف زمان بازیابی (RTO) ساخته شده است، و شما باید به طور مرتب آزمایش کنید تا تضمین کنید که RPO و RTO می تواند به دست آید.

3: فعال باشید: نسبت به داده ها انعطاف پذیر باشید

ارائه دهندگان ابری امنیت داده های شما را تضمین نمی کنند. مهم نیست از چه پلتفرم ابری استفاده می‌کنید، داده‌ها همچنان متعلق به شما هستند، نه ارائه‌دهنده. بسیاری از ارائه دهندگان ابر توصیه می کنند که مشتریان خود از نرم افزارهای شخص ثالث برای محافظت از داده های خود استفاده کنند.


منبع: https://www.securitysa.com/17692R

بیمه خرابی ابر را در نظر می گیرید؟

شماره 6 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

فکر می‌کنید وقتی داده‌هایتان را به یک ارائه‌دهنده ابری منتقل می‌کنید، امن و مطمئن هستند؟ دوباره فکر کن سال گذشته، آتش‌سوزی در مرکز داده سرویس میزبانی وب فرانسوی OVHcloud (بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده ابر اروپا) باعث از دست رفتن حجم عظیمی از داده‌های مشتری شد. این امر بر سازمان‌های دولتی، شرکت‌های تجارت الکترونیک و بانک‌ها تأثیر گذاشت تا فقط برخی از نهادها را نام ببرند.

غذای آماده نهایی

2: راه حل پشتیبان گیری و بازیابی خود را پیاده سازی کنید

بایرون هورن-بوتا، رئیس واحد تجاری، Arcserve آفریقای جنوبی، سه مرحله حیاتی را که باید برای اطمینان از تداوم کسب و کار قبل از خرید بیمه در نظر بگیرید، نشان می دهد.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که تهدیدات امنیت سایبری در حال افزایش است، بلایای طبیعی مکرر، و رویدادهای قو سیاه به صورت دسته جمعی می رسند. هر روز سازمان‌ها به زانو در می‌آیند. به همین دلیل است که تعداد بیشتری از آنها در حال خرید بیمه خرابی ابر هستند. اما درک این نکته ضروری است که این نوع بیمه به تنهایی یک طرح حفاظت از داده ها را تشکیل نمی دهد. بهتر است به عنوان یک وسیله جانبی برای پشتیبان گیری و تلاش های بازیابی شما در نظر گرفته شود. هرگز آن را جایگزین در نظر نگیرید.وام)

شما می توانید اطلاعات خود را با یک راه حل قابل اعتماد پشتیبان گیری و بازیابی ابری به طور جامع ایمن کنید. شما همچنین می توانید کنترل مورد نیاز خود را دریافت کنید. شما باید راه حلی برای پشتیبان گیری و بازیابی ابری پیاده سازی کنید که با پشتیبان گیری خودکار اطلاعات هر 15 دقیقه از اطلاعات شما محافظت کند و چندین امتیاز بازیابی به شما بدهد. همچنین تضمین می کند که اطلاعات شما به طور مداوم محافظت می شود و در عین حال دسترسی سریع و دید 24/7 را فراهم می کند.

این یکی از دلایلی است که بیمه از کار افتادگی ابری می تواند یک شبکه ایمنی مفید برای مشاغل باشد، اما راه حل کاملی نیست. مهم است که به خاطر داشته باشید که این نوع بیمه نمی تواند تضمین کند که کسب و کار شما در طول یک دوره از کار افتادگی فعال باقی می ماند. در حالی که زیان های کوتاه مدتی که متحمل می شوید را پوشش می دهد، از دست دادن حسن نیت، آسیب به شهرت برند شما و از دست دادن وفاداری مشتری در زمانی که کسب و کار شما نتواند آن را انجام دهد را پوشش نمی دهد.

امنیت Cloud تنها بر عهده ارائه دهنده ابر شما نیست. مسئولیت شما هم هست ارائه دهندگان ابر معمولاً قول می دهند که زیرساخت ها و خدمات خود را ایمن کنند. اما ایمن سازی سیستم عامل ها، پلتفرم ها و داده ها مسئولیت شماست. چاپ کوچک را بخوانید.