بیومتریک مزایای بیشتری را به املاک مسکونی ارائه می دهد – شماره 7 2022 – IDEMIA

بیومتریک مزایای بیشتری را به املاک مسکونی ارائه می دهد

شماره 7 2022 املاک مسکونی (صنعت)، کنترل دسترسی و مدیریت هویت

املاک مسکونی در آفریقای جنوبی یک پدیده بزرگ است. آن‌ها مکان‌هایی هستند که برای افرادی طراحی شده‌اند که می‌خواهند در جامعه‌ای زندگی کنند که در آن بتوانند خانواده‌ها و دوستی‌های خود را رشد دهند. در کشوری که متأسفانه آمار جرم و جنایت بسیار جذاب است، یکی از مزیت‌های املاک مسکونی نسبت به خانه‌های مستقل امنیت است. به همین منظور، موفق ترین املاک از روستاها یا شهرهای کوچک تقلید می کنند. برای اطمینان از تجربه یکپارچه برای ساکنان خود، املاک مسکونی نیاز به کنترل سه حوزه مجزا دارند: ورودی ها، دنیای درون و دنیای بیرون.

در داخل املاک، راه‌حل‌های بیومتریک می‌تواند کلید باز کردن قفل خدماتی مانند دسترسی به استخر یا وسیله‌ای برای مدیریت اضطراری برای شناسایی فردی باشد که بیهوش است. مدیریت برگه در باشگاه یا کنترل هزینه‌های بچه‌ها تا حد از پیش تعریف‌شده چطور؟

استفاده از بیومتریک اغلب به مواردی که قبلاً توضیح داده شد محدود می شود، اما لزومی ندارد که اینطور باشد. بیومتریک اساساً وسیله ای برای شناسایی است که مزایای بی نهایتی را برای کاربران باز می کند، تنها یکی از آنها دسترسی به دارایی است.

برای اطلاعات بیشتر با Wouter du Toit، IDEMIA تماس بگیرید، +27 83 622 2333، [email protected]، www.idemia.comوام)

با وجود سیستم مناسب، این امکان برای بازدیدکنندگان وجود دارد که قبل از بازدید از ملک، مستقیماً از طریق تلفن همراه خود ثبت نام کنند، در صورتی که یکی از ساکنان برای آنها دعوت نامه ارسال کند. مانند کنتاکتورها، دسترسی بازدیدکننده برای مدت زمان از پیش تعیین شده امکان پذیر است. با بیومتریک، بدون شک می توان گفت که چه کسی در هر تاریخ و زمان معینی در ملک بوده است – اگر یک سیستم با دقت با استفاده از فناوری مناسب طراحی شده باشد. به عنوان مثال، در حالی که امروزه هیچ گواهی اجباری وجود ندارد، فروشندگان می توانند محصولات خود را به تست های ارزیابی معتبر بین المللی مانند iBeta Level 1 و 2 برای اندازه گیری مقاومت در برابر تلاش های جعلی ارسال کنند. دیدن یک سیستم با دقت طراحی شده به دلیل ضعیف ترین پیوند آن، مانند خواندن چهره از روی یک تکه کاغذ یا صفحه نمایش آخرین گوشی هوشمند، همیشه خسته کننده است.

در حالی که جهان در حال تغییر است، فناوری‌های بیومتریک برای ارائه گزینه‌های بدون تماس مانند تشخیص چهره یا راه‌حل‌های اثر انگشت بدون تماس تکامل یافته‌اند. هنگامی که آن راه حل ها به خوبی انتخاب شوند، سریع تر، راحت تر، بهداشتی تر و کارآمدتر از راه حل های تماسی هستند و ظهور هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، این فناوری را به سطح بعدی رسانده است.

وقتی ورودی ها و جریان ورود افراد به داخل املاک تحت کنترل است، سوال بعدی باید این باشد که “در داخل املاک چطور؟” استفاده از سیستم های تجزیه و تحلیل ویدئویی، تقویت شده توسط بیومتریک، همچنین می تواند به نظارت/تشخیص تهدیدات بالقوه از طریق سیستم های دوربین مداربسته موجود کمک کند یا امکان بررسی با سرعت تسریع را فراهم کند.

از طریق دروازه های ورودی و خروجی، املاک باید اطمینان حاصل کنند که فقط افراد مجاز وارد و خارج می شوند. کنترل دسترسی در چند دهه گذشته تغییر کرده است، زیرا کارت‌های راحت اما ناامن جای خود را به سیستم‌های بیومتریک قوی‌تر دادند. سال‌هاست که آفریقای جنوبی از راحتی و امنیت فناوری‌های بیومتریک تماسی لذت می‌برد. بر خلاف کارت، نمی توان اثر انگشت را گم کرد، داد یا قرض گرفت.

در حالی که آنها ورودی ها را ایمن می کنند، املاک نیز نمی توانند در انزوا کامل از دنیای بیرون زندگی کنند. پیمانکاران باید برای نگهداری از املاک وارد شوند، تحویل همیشه انجام می‌شود و دوستان از ساکنان بازدید می‌کنند، و مدیر امنیتی باید این جریان ورودی و خروجی دائمی افراد را نیز ایمن کند. راه حل های زیادی وجود دارد و سیستم های بیومتریک نقش مهمی دارند. پرسنل امنیتی می توانند پیمانکاران را برای مدت زمانی که برای انجام یک کار نیاز دارند ثبت نام کنند و سیستم می تواند آنها را به طور خودکار در پایان قرارداد حذف کند.

مؤسسه ملی استانداردها و فناوری (NIST) و وزارت امنیت داخلی در ایالات متحده به طور منظم الگوریتم های IDEMIA آفریقای جنوبی را تحسین می کنند. اجرای موفقیت آمیز فناوری MorphoWave آن در املاک مسکونی در آفریقای جنوبی دلیلی بر این است که این تمجیدها شایسته است. عدم ثبت نام (کسانی که نمی توانند از سیستم به دلیل ویژگی های بیومتریک بد یا نداشتن استفاده کنند) و نرخ رد نادرست (آنهایی که رد شده اند در زمانی که نباید باشند) ده برابر کاهش یافته است.

املاک کم کم به شهرهای هوشمند تبدیل می شوند. نقش مهمی در زندگی مردم دارند. فناوری باید به طور یکپارچه در خدمت مردم باشد و نه برعکس.


منبع: https://www.securitysa.com/17867R