تاب آوری سایبری بخش مالی در کشورهای در حال توسعه – شماره 2/3 2023

همانطور که راهنما بیان می کند، “تنها بین سال های 2017 و 2021، میانگین نرخ مالکیت حساب در اقتصادهای در حال توسعه 8 واحد درصد دیگر افزایش یافته است، از 63 درصد بزرگسالان به 71 درصد بزرگسالان، و تعداد افراد بالغ بانکدار را میلیون ها افزایش می دهد.”

روتنبرگ می‌گوید: «مطالعات نشان می‌دهند که انعطاف‌پذیری سایبری نهادهای مالی در کشورهای در حال توسعه اغلب نسبتاً پایین است و آنها و مشتریانشان را به طور قابل‌توجهی در معرض خطرات سایبری قرار می‌دهند.»

این گزارش یکی از چندین گزارش تهیه شده توسط این سازمان غیرانتفاعی برای کمک به ایجاد ظرفیت و ثبات در صنعت امنیت سایبری است که هدف آن کمک به دولت‌ها و سازمان‌ها در توسعه ابزار پیچیده‌تر امنیت سایبری است.

نیک بنسون، مدیرعامل CREST می‌گوید: «در حالی که ما زمان و تلاش قابل‌توجهی را برای مطالعه قابلیت‌های امنیت سایبری در سطح ملی و سازمانی در طیف گسترده‌ای از کشورهای در حال توسعه زیر نظر گرفتیم. پروژه CMAGE، این کار را نمی توان در خلاء مشاهده کرد. آخرین راهنمای عمل خوب ما تا حدودی به دولت‌ها و بخش خصوصی در کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند تا نه تنها به درک قوی‌تری از چشم‌انداز حملات سایبری دست یابند، بلکه چگونه انعطاف‌پذیری بیشتری در برابر حملات ایجاد کنند.»

یک راهنمای عمل خوب جدید از CREST، تقویت انعطاف‌پذیری سایبری بخش مالی در کشورهای در حال توسعه، به عنوان بخشی از کار مداوم سازمان غیرانتفاعی جهانی در تشویق آمادگی بیشتر سایبری و انعطاف پذیری در کشورهای نوظهور راه اندازی شده است.

در حالی که مقامات کشورهای در حال توسعه تلاش‌های خود را برای بهبود انعطاف‌پذیری سایبری بخش مالی افزایش داده‌اند، این راهنما توضیح می‌دهد که چگونه تمرین‌هایی مانند تست نفوذ می‌تواند انعطاف‌پذیری سایبری واحدهای مالی مهم را بهبود بخشد. یک برنامه آزمایشی منظم همچنین به بلوغ بازار محلی از نظر خدمات امنیت سایبری کمک می‌کند و به نفع سایر شرکت‌های غیر مهم و همچنین جامعه بزرگ‌تر است.

CREST، یک جامعه جهانی از مشاغل و متخصصان امنیت سایبری که برای ایمن نگه داشتن اطلاعات در دنیای دیجیتال تلاش می کنند، کمک مالی 1.4 میلیون دلاری را از بنیاد بیل و ملیندا گیتس در سال 2020 دریافت کرد تا به افزایش ظرفیت امنیت سایبری و انعطاف پذیری سایبری در بنگلادش، اتیوپی کمک کند. اندونزی، کنیا، نیجریه، پاکستان، تانزانیا و اوگاندا.

آخرین راهنمای عملکرد خوب، نیاز به انواع مختلف آزمایش را شرح می‌دهد که به بلوغ سایبری کشور، مقام یا سازمان – و همچنین صنعت امنیت سایبری محلی بستگی دارد. همچنین استانداردهای بین المللی و سطوح مختلف بلوغ سایبری مورد توافق جهانی را توصیف می کند. این با توصیه هایی برای مقامات حکومتی به پایان می رسد و چالش هایی را که ممکن است انتظار داشته باشند، شرح می دهد.

از آنجایی که G20 آن را به عنوان یکی از ارکان اصلی برنامه توسعه جهانی در سال 2010 به رسمیت شناخت، شمول مالی اولویت اصلی جامعه بین المللی است، اما برای افراد کم برخوردار، سرقت پس انداز دیجیتال، تغییر مخرب داده های آنها، یا مانع تراشی در زیرساخت های مالی به شدت بر آنها تأثیر می گذارد و مستقیماً مشاغل، خانواده و احتمالاً زندگی آنها را به خطر می اندازد.

راهنمای رایگان اکنون برای دانلود از طریق در دسترس است تحقیق و گزارش – CREST (crest-approved.org)منبع: https://www.securitysa.com/19158R

تاب آوری سایبری بخش مالی در کشورهای در حال توسعه

شماره 2/3 2023 اخبار، امنیت سایبری

این راهنما که توسط Wiebe Ruttenberg، مدیر استراتژی شرکت محصولات و خدمات اطلاعاتی تهدیدات سایبری SecAlliance نوشته شده است، نیاز فوری به این آزمایش مناسب را برای اطمینان از ایمنی سایبری بهتر برای همه نشان می دهد.