تا آنجا که به امنیت سایبری مربوط می شود، لجستیک SA در کجا قرار دارد؟ – شماره 8 2022

حمله سایبری سال 2021 به Transnet به ویژه آسیب‌رسان بود و بنادر، بنادر و خطوط لوله را تحت تأثیر قرار داد تا جایی که شرکت دولتی مجبور شد در چندین پایانه کانتینری فورس ماژور را اعلام کند.

درگیری در اوکراین و ضعف رند وضعیت را تشدید می کند و تورم به شدت به ضرر مصرف کنندگان افزایش می یابد.

مانند Sebola، کریگ روزوارن، پزشک شرکت امنیت سایبری Wolfpack Information Risk، معتقد است که همه در معرض خطر حملات سایبری هستند. “شما می توانید یک فرد، یک غیر انتفاعی، یک موسسه خیریه کوچک باشید، مهم نیست. هکر اهمیتی نمی دهد که این پول از کجا آمده است.»

صنعت لجستیک آفریقای جنوبی در بسیاری از جبهه ها در حال نبرد است. بدی آب و هوا، خرابی تجهیزات و کمبود و ازدحام همچنان بنادر کشور را با مشکل مواجه کرده و روزها را به زنجیره تامین اضافه کرده و در پایین دست ویرانی ایجاد می کند.

وی ادامه داد: «نکته اصلی ضررهای مالی است. Transnet، ناتوانی در راه اندازی پورت های خود بر ما تأثیر می گذارد و بدیهی است که اگر حملاتی در محیط خود ما وجود داشته باشد که مستلزم خرابی زیرساخت باشد، انجام تجارت دشوار خواهد بود.

در BIL، ما یک برنامه آنلاین داریم که در آن کارکنان می توانند در مورد امنیت و انواع مختلف حملات بیاموزند: برای مثال جعل هویت از طریق ایمیل. اگر آنها ایمیلی را پیدا کنند که کمی مشکوک به نظر می رسد، ما روند خاصی را دنبال می کنیم تا به ما هشدار دهند تا بتوانیم بررسی کنیم. این بخشی از فرآیند القای ما است و به صورت سه ماهه اتفاق می افتد.

واقعیت تلخ این است که نمی توان از حملات جلوگیری کرد، اما سازمان ها می توانند در برابر آنها دفاع کنند، مشروط بر اینکه پیچیدگی جرایم دیجیتال را تشخیص دهند و بر اساس آن با آنها مقابله کنند.

Lesiba Sebola، مدیر فناوری اطلاعات در Bidvest International Logistics (BIL)، می‌گوید که حفاظت از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات با توجه به اینکه تا چه حد برای عملیات مرکزی قرار گرفته است، بسیار مهم است.

با این حال، Sebola تاکید می‌کند که مهم‌ترین جنبه امنیت سایبری آگاهی کاربر است. اکثر حملات موفق در اینجا اتفاق می افتد. اگر کاربران شما آگاه نباشند، مانند این است که کلید خانه خود را بردارید و آن را روی حصار امنیتی پرتاب کنید تا مهاجمان از آن استفاده کنند.”

تا آنجا که به امنیت سایبری مربوط می شود، لجستیک SA در کجا قرار دارد؟

شماره 8 2022 لجستیک (صنعت)، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

برای Sebola، این به معنای نظارت مداوم بر شبکه ها برای ایجاد هر گونه الگوی نامنظم است. “شما باید یک طرح واکنش به حادثه داشته باشید، اما همچنین نمی توانید یک برنامه تجویزی داشته باشید که عمومی باشد. این طرح به شما می گوید که چه کسانی باید درگیر شوند، چه کسانی هستند که تماس می گیرند و نه فقط از IT. شما باید مشخص کنید که چه کسانی از جنبه های قانونی، عملیاتی و ارتباطی درگیر هستند، زیرا جنبه های مختلفی وجود دارد که می خواهید در نظر بگیرید.

هنگامی که بیمه سایبری دارید، بخشی از الزامات این است که آنها را از هرگونه تخلف مطلع کنید. مهم است که لاگ ها را از سمت IT نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که حمله را در بر گرفته اید تا بتوانید شواهد را حفظ کنید. این از نظر تجزیه و تحلیل بعدی برای جلوگیری از تکرار چنین نقض مهمی است.”منبع: https://www.securitysa.com/18305R

علاوه بر این، آفریقای جنوبی در حال حاضر به شدت در تیررس مجرمان سایبری قرار دارد. تحقیقات ارائه دهنده آنتی ویروس کسپرسکی نشان می دهد که حملات باج افزار در آفریقای جنوبی بین ژانویه تا آوریل 2022 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.

Sebola می گوید رایج ترین شکل حمله فیشینگ است که به دنبال دریافت اطلاعات از کاربران است. “شما برای محافظت از اطلاعات خود به یک رویکرد چند وجهی نیاز دارید. ما امنیت محیطی داریم که شامل فایروال‌ها می‌شود و برای سیستم‌های عامل همیشه به‌روزرسانی‌هایی وجود دارد که باید انجام دهید، چه به‌روزرسانی سیستم‌عامل یا به‌روزرسانی امنیتی، تا آسیب‌پذیری‌هایی را که ارائه‌دهندگان شناسایی کرده‌اند، از بین ببرید.»