تبدیل دیجیتال و تشخیص چهره – شماره 4 2023

صنعت هوانوردی نیز سرمایه گذاری بر روی فناوری تشخیص چهره را انجام داده است. معرفی فناوری‌های هویت دیجیتال مسافری مبتنی بر توکن‌های هویت دیجیتال است که به مسافران این امکان را می‌دهد تا وارد فرودگاه شوند و بدون نیاز به صرف زمان برای ارائه مداوم مدارک پرواز و شناسایی خود، به‌طور خودکار تمام فرآیندهای لازم را طی کنند.

بخش بانکی آفریقای جنوبی فناوری بیومتریک صورت را برای مشتریان خود معرفی کرده است تا تراکنش‌های خاصی را از طریق اسکن صورت روی تلفن‌هایشان تأیید کنند. این روش از فناوری نقشه برداری چهره برای تأیید و شناسایی کاربران در هنگام اتصال یک دستگاه (مانند تلفن هوشمند) به برنامه های بانکی آنها استفاده می کند. سپس چهره کاربران راهی برای دسترسی به برنامه می شود و یک لایه امنیتی اضافی را فراهم می کند.

عادل ایوب.

استفاده از فن‌آوری‌های تشخیص چهره در حوزه پزشکی می‌تواند خطر تقلب در کمک‌های پزشکی، تقلب بیمه‌ای و تقلب در کمک‌های مالی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بر اساس گزارش شورای طرح‌های پزشکی (CMS)، تخمین زده می‌شود که این صنعت سالانه بین 22 تا 28 میلیارد روپیه به دلیل تقلب، ضایعات و سوء استفاده (FWA) ضرر می‌کند.

در بخش خرده فروشی، تشخیص چهره می تواند برای بهبود کارایی نقطه فروش، کاهش اصطکاک مشتری و ایجاد امنیت انتقالی مورد استفاده قرار گیرد. نتیجه اصطکاک کمتر در هنگام پرداخت، تقلب کمتر، طراحی کارت کمتر، تجزیه و تحلیل بازاریابی و تبلیغات بهتر و شکایات کمتر مشتری است.

علیرغم کاهش رشد اقتصادی و تعدیل نرخ بهره، ما پیش‌بینی می‌کنیم که کسب‌وکارها در سال 2023 به سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های تحول دیجیتال ادامه دهند، که ناشی از پذیرش فزاینده هوش مصنوعی مولد است. هوش مصنوعی Generative با توانایی خود در ایجاد راه حل های جدید و نوآورانه به طور مستقل، کسب و کارها را قادر می سازد تا بهبود بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها را به خصوص در زمان تورم انجام دهند. در نتیجه، ما بر این باوریم که بسیاری از کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای به هوش مصنوعی مولد برای تقویت تلاش‌های تحول دیجیتال خود متکی خواهند بود که منجر به سرعت بیشتری در نوآوری و رشد در صنعت می‌شود.منبع: https://www.securitysa.com/19937R

توسط Aadiel Ayob، مدیر اجرایی، خدمات و راه حل های نوآورانه سازمانی، Sizwe Africa IT Group

تحول دیجیتال و تشخیص چهره

شماره 4 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات

احراز هویت موبایل

تشخیص چهره همچنین فرصتی برای تقویت امنیت سایبری فراهم می کند، زیرا تهدیدات سایبری همچنان در آفریقای جنوبی افزایش می یابد.

فناوری‌های تشخیص چهره می‌توانند تأثیر قابل توجهی در طیف گسترده‌ای از صنایع داشته باشند. این فناوری را می توان در صنایع مختلف از جمله فرودگاه ها به کار برد تا با یکپارچه سازی اطلاعات هویت، قابلیت و فعالیت، دیدی جامع از عملکرد و عملیات فرودگاه ارائه کند. با استفاده از این فناوری، فرودگاه‌ها می‌توانند تجارب مسافران را بهبود ببخشند، مناطق محدود را مدیریت کنند، به تحقیقات در تماس کمک کنند، افراد مورد علاقه را در همکاری با اداره پلیس برای مهار فعالیت‌های مجرمانه شناسایی کنند، فرآیندهای سوار شدن به هواپیما را خودکار کنند، ماسک‌های صورت را شناسایی کنند و کارمندان را بهتر مدیریت کنند.

به عنوان یک راه حل تجارت الکترونیک، احراز هویت دیجیتالی را برای معاملات آنلاین و تأیید مشتری فراهم می کند. نتیجه کاهش کلاهبرداری آنلاین، تقلب در تراکنش، تقلب در هویت، و کاهش اصطکاک و بازه‌های زمانی ورود است که تعامل و امنیت مشتری را بهبود می‌بخشد.

راه حل بازارهای عمودی

به طور سنتی توسط بانک ها و شرکت های تجارت الکترونیک استفاده می شد، اکنون هر سازمانی می تواند از تشخیص چهره برای غلبه بر بسیاری از موانع مرتبط با تکنیک های سنتی تر و مبتنی بر اسناد برای اعتبار سنجی هویت استفاده کند. راه حل های دیجیتال همچنین امنیت و راحتی بیشتری را برای تعامل با افراد و تأیید هویت آنها از هر مکانی فراهم می کند. جالب است که بسیاری از سازمان‌ها ممکن است در طول همه‌گیری کووید-19، زمانی که اقدامات قرنطینه اجرا شد، از این فناوری به‌طور کامل‌تر استقبال کرده باشند.

علاوه بر این، یک سیستم احراز هویت حقوق و دستمزد می تواند از فناوری های تشخیص چهره برای مهار کلاهبرداری کارمندان ارواح استفاده کند. دریافت‌کننده حقوق و دستمزد از طریق احراز هویت بیومتریک چهره در برابر پایگاه داده سازمان تأیید می‌شود تا مشخص شود آیا آنها کارمند سازمان هستند یا خیر.

در عصر دیجیتالی شدن پر رونق، که همچنان کمک قابل توجهی به اقتصاد ما می کند، فناوری های تشخیص چهره، که به عنوان تأیید هویت دیجیتال نیز شناخته می شود، به ابزاری حیاتی برای تقویت امنیت مشتریان و داده های آنها تبدیل شده است. با استفاده از نرم افزار تشخیص چهره، کسب و کارها می توانند هویت مشتری را به سرعت و ایمن تأیید کنند و از مشتریان خود در برابر حملات کلاهبرداری پرهزینه محافظت کنند. از آنجایی که هر فردی منحصر به فرد است، نرم افزار با استفاده از روش ها و فناوری هایی که آنها را بر اساس ویژگی های فیزیکی یا رفتاری شناسایی می کند، راه ایده آلی برای تأیید هویت افراد ارائه می دهد.

تحول دیجیتال برای افزایش بهره وری، تقویت ارزش آفرینی و افزایش امنیت ضروری شده است. به عنوان بخشی از رویکرد مرحله‌ای به دیجیتالی‌سازی، شرکت‌های آفریقای جنوبی داده‌های مبتنی بر بینش، محاسبات ابری، هوش مصنوعی (AI) و امنیت سایبری را پیاده‌سازی می‌کنند.