تبلیغات در گوگل

همچنین دائمی بودن از دیگر ویژگی های این روش می باشد و در صورتی که اصول و قواعد سئو به درستی رعایت گردد و بر روی وب سایت فعالیت مناسبی انجام شود وب سایت همیشه در موتور جستجو نمایش داده می شود. یکی از مهمترین مزایای ثبت کسب و کار در گوگل این است که کاربران به راحتی میتوانند با جستجو در موتور جستجوگر گوگل کسب و کار مورد نظر خود را پیدا کنند. در این میان گوگل بهعنوان پرکاربردترین موتور جستوجو بین اکثریت کاربران، محیط فوقالعادهای برای تبلیغات است. به طور مشابه، Yandex در حال حاضر بزرگترین موتور جستجوی روسیه است، جایی که ۶۵ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد، سهمی که نمی تواند هنگام تدوین یک استراتژی جهانی جستجو، تبلیغات نادیده گرفته شود. در این حالت، بهتر است به جای انتخاب یک کلمهی کلیدی که رقابت بالایی دارد، از چند کلمهی کلیدی با رقابت کم استفاده کنید.

بودجهبندی و تعیین سقف هزینه: گوگل ادوردز به شما امکان میدهد که برای بودجهی تبلیغاتی خود سقف تعیین کنید و دقیقا مشخص کنید که در هر روز چه میزان از بودجهی شما صرف شود. برخی مرورگرهای اینترنتی این امکان را فراهم میکنند که در هنگام مرور اینترنت جلوی نمایش همهی صفحات پاپ.آپ گرفته شود. هزینه بابت هر کلیک بسته به کلمه کلیدی می باشد در برخی از کلمات کلیدی هزینه تبلیغ در حدود 1 سنت و در برخی دیگر در حدود چند دلار نیز حتی می باشد. درصورتیکه کاربر کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کند، سایت شما یکی از نتایج اولیست که به کاربر نمایش داده میشود.

هر وب سایت و یا مجموعه ای با هر بودجه ای می توانند از یکی از پلن های تبلیغاتی پر بازده برتینا انواع تبلیغ در گوگل بهره مند شوند. برای مثال شما میتوانید فضاهای تبلیغاتی مختلف صفحات یک سایت را به صورت ماهانه یا هفتگی اجاره کنید و با پرداخت یک مبلغ ثابت برای مدت مشخص، این فضا را برای نمایش بنر تبلیغاتی خود مورد استفاده قرار دهید. همهٔ امکانات گفته شده در مورد سامانه پیامکی در این مطلب را میتوانید از سامانه ملی پیامک تهیه کنید. یکی از روشهای جذب مشتری جدید این است، که تخفیفی در نظر بگیرید و با استفاده از سامانه پیامکی، پیامک تبلیغاتی انبوه برای مخاطبان هدف ارسال کنید. وقتی شما یک قرارداد سئو رؤیایی داشته باشید و تمام شرایط به بهترین شکل برای شما در نظر گرفته شده باشد درنهایت به همان نتایج مطلوب مورد نظر خود خواهید رسید و در غیر این صورت هیچ هزینهای پرداخت نخواهید کرد.

گوگل ادز پلتفرم تبلیغاتی برای نمایش سایتها در جایی بالاتر از رتبه واقعیشان در نتایج جستجوست. زیرا حداقل تا به این لحظه، سایت ایرانی همکار با گوگل نداریم و علاوه بر آن، مخاطبان این سایتها هم معمولاً ایرانی نیستند! تبلیغات همسان در ایران معمولا در قالب مطالب پیشنهادی (Recommendation Ads) و در محیط سایتها به کاربران نشان داده میشوند. گوگل ادوردز طیف گسترده ای از قالب های تبلیغاتی برای تبلیغ کنندگان فراهم می کند. در این مطلب میخواهیم روشهای صحیح تبلیغ موثر را بررسی و با در نظر گرفتن قوانین درست، تبلیغ خدمات یا محصولات را انجام دهیم. PPC (Pay-Per-Click) یا تبلیغات کلیکی یکی از روشهای پولی جذب ترافیک به سمت وبسایت است.

با این مثال احساس نیاز مشتری را بهتر درک میکنید: مثلاً شما دوره آموزش فتوشاپ میفروشید، مخاطب نیاز به آموزش دارد، ولی دقیقاً نمیداند، دوره شما چه نیازی را در او برطرف میکند. باید در تبلیغات بگویید که با خرید دوره فتوشاپ و یادگیری آن میتواند راحتتر در شرکتی استخدام شده و کار ثابت داشته باشد، پس شما نیاز به یادگیری فتوشاپ را در مشتری ایجاد کردهاید. شما با پنل پیامکی میتواند بعد از پایان هر دوره و کلاس از شاگردان نظرسنجی کنید. افزونه های FlashBlock و NoScript یک قدم جلوتر عمل می کنند و به شما این اطمینان را میدهند تا پاپ آپ و سایر تبلیغات سفارش شده دیگر بدون اجازه شما هرگز ظاهر نمی شوند . برای دسترسی به مخاطبان ایرانی تنها راه موجود استفاده از کمپین تبلیغاتی سرچ گوگل است. و مبحث اصلی اینگونه است که تبلیغات را از کجا شروع کنیم و چگونه آن را پیش ببریم که هزینه ای معقول و متناسب با بودجه صرف شود و آن هزینه با جذب مشتری و ارائه محصول و خدمات با مقداری سود به ما بازگردد. روی مزیت محصول خود تاکید کنید و آن را به صورت پُررنگ نمایش دهید تا مخاطب ببیند.

در صورتی که در تبلیغات بومی شما اول کار متوجه نمیشین که این یه تبلیغه. گوگل ادز به معنی تبلیغات کلمه ای میباشد که وقتی در گوگل شما کلمه یا عبارتی را جستجو میکنید ۱۰ نتیجه اول گوگل وب سایتهایی هستند که براساس رعایت نکات فنی و اصطلاحاً به صورت ارگانیک ربات گوگل آنها را نمایش میدهد ولی به کمک گوگل ادز میتوان سفارش نمایش لینکهای تبلیغاتی را داد به صورتی که شما تعیین میکنید که در زمانی که بهطور مثال کلمه موبایل جستجو شد وب سایت من با این آدرس و با این عنوان در معرض دید کاربر قرارگیرد و بعد در این کار با سایر متقاضیان رقابت میکنید که هر کاربری هزینه بالاتری را پیشنهاد بدهد در لینک اول قرار خواهد گرفت و سایر متقاضیان بعداز آن نمایش داده میشوند.

از طریق بازاریابی در شبکههای اجتماعی (Social Media Marketing یا بازاریابی رسانههای اجتماعی) برند و محتوای خود را در شبکههای اجتماعی ترویج و تبلیغ میکنید تا آگاهی نسبت به برند، ترافیک وبسایت و مشتریان راغب کسبوکارتان افزایش پیدا کند. عبارت بازاریابی محتوایی (Content Marketing) به تولید و ترویج محتوا با هدف ایجاد آگاهی نسبت به برند (Brand Awareness)، رشد ترافیک، تولید مشتری راغب و درنهایت تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل اشاره دارد. در بسیاری از مواقع مخاطب نمیداند به خدمات یا محصولات شما نیاز دارد و این وظیفه شماست که با تبلیغ در او احساس نیاز ایجاد کنید. هر چه رتبه شما بالاتر باشد، جایگاه شما بهتر است. در قسمتهای بالاتر در مورد شناخت نیازهای مشتری صحبت کردیم، در این بخش باید با توجه به نیاز مشتری محصول را معرفی کنید.

همچنین در مواردی شما قبلا بر یک آگهی کلیک کردهاید اما به دلایلی آن کلیک به خرید منجر نشده است. اگر میخواهید از تبلیغات گوگل استفاده کنید، پیشنهاد من به شما خدمات سایت نوین است. در بین تمامی افزونه های تبلیغاتی گوگل ادز ، هیچ پلاگینی به اندازه WP Pro Advertising System پیشنهاد نمیشه چون ابزار و ویژگیهای منحصر به فرد خودش رو داره. این افزونه برای مدیریت تبلیغ بسیار پیشنهاد میشه چون بررسی عالی در پوشه پلاگین خود داره. در همه پیشنهادات، امتیاز کیفیت و ارتباط شما در تعیین این که آیا تبلیغات شما صلاحیت نمایش در SERP ها رو داره یا نه، تاثیرگذاره. وبسایت گوگل یکی از اصلیترین کانالهای تبلیغاتی برای کسبوکارها به شما میآید.

حتماً محصول شما مزیت برجستهای نسبت به بقیه رقبا دارد. ضمنا شما می توانید شارژ اکانت گوگل ادز خود را هم به افراک بسپارید! هر آموزشگاهی نیاز به اطلاعرسانی دارد تا مشکلاتی که اول مقاله گفتیم، اتفاق نیفتد! مثالی که در اول متن زدم را به یاد بیاورید، چون دوست من روی مخاطبانش شناخت کافی نداشت، بازخورد کمتری گرفت. دوست من ویدیوی خود را آماده و پول زیادی به شخص معروف داد، تا برای محصولاتش تبلیغات کند. البته اگر دوست دارید در سوشال مدیا تبلیغ کنید، به صفحۀ ما در دیدوگرام مراجعه کنید. ما در مدیااد با صاحبان رسانه و ناشران به صورت کلیکی همکاری میکنیم و صاحبان رسانه میتوانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و آغاز همکاری با مدیااد به عنوان ناشر تبلیغات به صفحه ناشران مراجعه کنند. در این صورت تبلیغاتی برای شما نمایش داده میشود که مربوط به موقعیت فعلی شما است. در غیر این صورت، شما می توانید وارد داشبورد گوگل ادز شده و روی Tools & Settings کلیک کنید و در بخش Billing وارد Settings شوید. در منویی که باز میشود روی قسمت Settings کلیک کنید تا پنجره مربوط به تنظیمات گوگل کروم باز شود. نگران هزینه نباشید. چون تنها زمانی که روی تبلیغات شما کلیک شود، هزینه پرداخت میکنید.

شما باید با توجه به کسبوکارتان بودجهای را برای تبلیغ بهصرفه محصولات در نظر بگیرید و از آن بهترین استفاده را ببرید. لذا درصورتیکه بدلیل وجود مشکلی در سایت شما امکان فعال شدن تبلیغ وجود نداشته باشد (مانند وجود ویروس و بد افزار و….) مبلغ تحت هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد و بایستی کاربر نسبت به رفع این مشکل اقدام نماید و سپس به بخش تبلیغات گوگل اطلاع دهد تا مجدد برای فعال شدن تبلیغ اقدام شود. صاحب مغازه با استفاده از امکان ارسال پیام از طریق نقشه سامانه پیامکی، خیلی راحت و با هزینه کمی تبلیغات انجام دهد. برخی از کاربردهای سامانه پیامکی را در ادامه مینویسیم. برخی از ویژگیهای دیگری هم برای سوال چگونه تبلیغات موثر انجام دهیم وجود دارند، که به صورت عمومی و برای همهٔ کسبوکارها مورد استفاده است.

استفاده از کوکیهایی مثل NID و SID به سفارشی کردن آگهیها کمک میکند. تبلیغات اینترنتی یا آنلاین نقش مهمی در افزایش درآمد شرکت ها دارد و به همین دلیل آژانس های تبلیغاتی بزرگی مثل گوگل سالیانه میلیون ها دلار از تبلیغات اینترنتی کسب می کنند. هزینه تبلیغات در پینترست بر اساس کلیکها و مشابه دو پلتفرم فیسبوک و اینستاگرام است و حداقل نرخ ۰.۱ دلار به ازای هر کلیک را پیشنهاد میدهد. وقتی شب دوباره آنلاین میشوید؛ الگوریتم ML به احتمال زیاد تبلیغات یکسان یا حداقل مشابه را در یک پلتفرم به شما نشان میدهد. برای مثال اگر در صفحهای هستید که در مورد لوازم خانگی است، به شما تبلیغات فروش مبلمان نشان داده میشود. بارکد پاسخ سریع (کدهای QR): این بارکدها با استفاده از دوربین گوشی همراه اسکن میشوند و سپس مشتریان به سایت لینک داده شده هدایت خواهند شد و از آنجا میتوانند اطلاعات بیشتری را در مورد یک برند خاص مشاهده کنند. سپس یک یا چند لیست ریمارکتینگ بسازید.

شما برای آموزشگاهتان میتوانید از تبلیغات گوگل، شبکههای اجتماعی و تبلیغات محیطی مثل پخش تراکت برای آموزشگاهتان استفاده کنید. آگهی گوگل ادز: قسمت عنوان تبلیغ از سه بخش تشکیل شده که در هنگام ساخت تبلیغ میتوانید برای هر یک از این سه بخش متنی با 30 کاراکتر وارد کنید. قبلا عنوان و توضیحات کوتاه تبلیغ ثابت بود و هر بار یکسان به جستجوگر نشان داده میشد. به این ترتیب، کاربری که به دنبال خرید لوازم آرایشی یا یک فروشگاه لوازم آرایشی باشد، این کلمه را جستجو کرده و به وب سایت شما وارد می شود. که قبلا دیده شده به یاد میماند و این باعث میشود که تبلیغات سفارشی خودتان در گوگل به شما نمایش داده شود.