تجزیه و تحلیل در سیستم عامل های مستقل – شماره 5 2022

پلتفرم های رباتیک در حال گسترش امکانات تشخیص و تجزیه و تحلیل خودکار با استفاده از تجزیه و تحلیل ویدیویی و دستگاه های لبه هوشمند هستند، مانند دستگاه هایی که سیستم عامل Azena را اجرا می کنند. این فناوری‌ها در کاربردهای مختلف، از روبات‌های سرگردان که نشت‌ها را در فروشگاه‌های مواد غذایی تشخیص می‌دهند، نظارت مستقل بر محیط‌های خطرناک پتروشیمی، و نگهبانان روباتیک در بازدید از ساختمان اداری، شاهد استفاده رو به رشدی هستند.

توسط فابیو مارتی، آزنا.

در تنظیمات امنیتی و کنترل عملیاتی، این رویکرد مبتنی بر رباتیک امکان ارزیابی تهدیدات بالقوه را در موقعیت‌هایی بسیار فراتر از آستانه خطر برای انسان‌ها فراهم می‌کند. ربات های امنیتی به جای جایگزینی اپراتورهای انسانی، کارایی کارکنان امنیتی را افزایش می دهند و آگاهی موقعیتی و همچنین زمان پاسخگویی آنها را از طریق اعلان های بلادرنگ بهبود می بخشند. این می‌تواند تلاش‌های امنیتی و ایمنی را در محیط‌های با حساسیت یا پرخطر، از جمله رویدادهای ورزشی، مراکز تولید و تدارکات، سایت‌های پتروشیمی و موارد دیگر به شدت افزایش دهد.

پلتفرم Azena بیش از 100 برنامه کاربردی تجزیه و تحلیل ویدیویی تقویت شده با هوش مصنوعی را ارائه می دهد که مستقیماً روی هر دوربین هوشمند با سیستم عامل Azena اجرا می شود. از طریق شریک سازنده VIVOTEK، یک جعبه هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا هر دوربین IP را برای اجرای این برنامه‌ها از فروشگاه Azena Application Store مجهز کنید. این به مشتریان و یکپارچه‌کننده‌های امنیتی طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را برای استفاده از تجزیه و تحلیل ویدیو در بسیاری از محیط‌های عملیاتی مختلف ارائه می‌دهد.

تجزیه و تحلیل در سیستم عامل های مستقل

شماره 5 2022 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

این رویکرد یکپارچه قبلاً توسط شرکت خدمات امنیتی جهانی Prosegur Security به شکل «زرد»، یک سگ رباتیک هوشمند، به کار گرفته شده است که تشخیص تجزیه و تحلیل ویدیویی پیچیده را با کار پرسنل امنیتی در محل و از راه دور جفت می کند.

اطلاعات بیشتر را در www.azena.comمنبع: https://www.securitysa.com/17390R

هارتموت شاپر، مدیر اجرایی آزنا، گفت: «همراه سازی پلتفرم Azena با روباتیک و سایر فناوری‌ها، مرزهای راه‌حل‌های فناوری را گسترش می‌دهد که اقدامات امنیتی پیشرفته‌تری را انجام می‌دهند و روش‌های نوآورانه‌ای را که می‌توان پلتفرم تجزیه و تحلیل لبه هوشمند Azena را به کار گرفت، برجسته می‌کند.» این نوع ادغام‌ها بدون شک موارد استفاده نوآورانه‌تری را برای ترکیب رباتیک و هوش لبه Azena آشکار خواهند کرد.

جان ناوارو، رئیس جهانی امنیت الکترونیکی، گفت: «افزودن تجزیه و تحلیل ویدیویی با قابلیت هوش مصنوعی در لبه، ارائه شده توسط پلتفرم Azena، برای توانایی Prosegur برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و تعیین اینکه کدام مسائل امنیتی یا عملیاتی بالقوه نیاز به مداخله انسانی دارند، کلیدی است. ، Prosegur Security.

آزنا اعلام کرده است که پلتفرم باز آن برای دوربین های هوشمند به روش های نوآورانه مختلفی از جمله در ارتباط با فناوری روباتیک پیشرو برای ارائه سطوح جدیدی از امنیت استفاده می شود. تجزیه و تحلیل ویدئویی با قابلیت هوش مصنوعی از فروشگاه برنامه Azena، که بر روی دوربین های هوشمند ساخته شده بر روی سیستم عامل Azena اجرا می شود، می تواند با روبات های مستقل و سایر فناوری ها به کار گرفته شود تا راه حل های جدیدی را برای اقدامات امنیتی پیشرفته و تجربه کاربری ایمن تر ارائه دهد.