تجسم مجدد زنجیره تامین برای انعطاف پذیری – شماره 4 2023

بهبود دید زنجیره تامین

فناوری های دیجیتال را در آغوش بگیرید

تولیدکنندگان باید بتوانند اطلاعات و داده‌ها را در سراسر زنجیره تامین جمع‌آوری کنند تا با آینده نگری متوجه شوند که چه چالش‌هایی ممکن است وجود داشته باشد و عوامل داخلی و خارجی مؤثر بر یک تجارت. مشاهده در سراسر عملیات منجر به تصمیمات مبتنی بر داده های بهتر می شود و به رفع عدم تعادل تقاضا و عرضه کمک می کند.

دنیایی که ما می شناختیم تغییر کرده است و دیگر راه برگشتی وجود ندارد. به دلایل متعدد و پیچیده، اختلالات زنجیره تامین به یک امر عادی تبدیل شده است تا استثنا، و مسئولیت بر عهده سازندگان است تا توانایی خود را برای واکنش چابک تطبیق دهند و تقویت کنند. بیش از هر زمان دیگری، تولیدکنندگان نیاز به ایجاد سازمان های بسیار پاسخگو دارند که بتوانند برای تغییر شرایط بازار انعطاف پذیر باشند.

ERP پیش‌بینی‌کننده سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا از سناریوهای what-if و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده برای اطلاع‌رسانی بینش قدرتمند استفاده کنند. اختلالات نه تنها بیشتر پیش بینی می شوند، بلکه برنامه های اضطراری نیز در محل اجرا می شوند و به سرعت در کل عملیات اجرا می شوند.

توسط مارک ویلسون، مدیر عامل، SYSPRO EMEA و APAC.

اگرچه سال‌ها جهانی شدن به این معنی بود که تولیدکنندگان به دنبال تامین‌کنندگان بسیار گسترده بودند، در سال‌های اخیر شرکت‌هایی مجبور شده‌اند زنجیره‌های تامین خود را دوباره ارزیابی کنند، و به طور جدی‌تر گزینه‌های خود را برای کوتاه کردن زنجیره‌های تامین و بهبود انعطاف‌پذیری از طریق عملیات‌های دوباره‌سازی – نزدیک‌تر کردن تولید به خانه‌شان در نظر بگیرند. کشور یا نقاط تقاضا تولیدکنندگان باید با چشمانی روشن به فرآیندهای تولید خود نگاه کنند و فرآیند را دوباره طراحی کنند تا حداکثر چابکی را برای تکمیل و انجام سفارشات در یک بازار فوق رقابتی فراهم کنند.

از داده ها و تجزیه و تحلیل ها از تمام نقاط زنجیره تامین استفاده کنید

یک زنجیره تامین انعطاف‌پذیر می‌تواند تاثیرات اختلالات کوتاه‌مدت و بلندمدت را تحمل کند، می‌تواند به سرعت بهبود یابد و تعهدات تجاری را بدون تاثیر قابل‌توجهی بر سطح خدمات انجام دهد، اما در نظرسنجی گارتنر، تنها 21 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که دارای عملکرد بسیار بالایی هستند. زنجیره تامین انعطاف پذیر بنابراین، تولیدکنندگان چه کاری می توانند انجام دهند زنجیره تامین خود را تقویت کنند؟

جای تعجب نیست که کاهش اختلالات زنجیره تامین مانند تاخیرها، کمبودها، مشکلات کیفیت یا افزایش هزینه ها به نفع تولیدکنندگان است، زیرا این موارد می تواند تاثیرات قابل توجهی بر عملیات کسب و کار داشته باشد. سیستم‌های ERP به تولیدکنندگان کمک می‌کنند تا تأثیر اختلالات را به حداقل برسانند و آنها را قادر می‌سازند تا عملکرد زنجیره تأمین خود را نظارت، تجزیه و تحلیل و بهینه کنند و مهمتر از همه، واکنش سریع و مؤثر به شرایط متغیر و نیازهای مشتری نشان دهند.

استفاده از داده ها و تجزیه و تحلیل از تمام نقاط زنجیره تامین برای به حداکثر رساندن کارایی و خروجی بسیار مهم است. با این حال، تحقیقات انجام شده توسط SYSPRO نشان داد که تنها 20٪ از مشاغل تولیدی و توزیعی در پاسخ به اختلالات مداوم، به سرمایه گذاری در تجزیه و تحلیل داده های بزرگ توجه کرده اند.

هدف، پایداری بلندمدت در یک محیط کسب‌وکار بی‌ثبات است که نیاز به اتخاذ تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌ها را در سراسر زنجیره تامین ایجاد می‌کند. تولیدکنندگان باید افزایش همکاری و اتصال یکپارچه را در کل سازمان ایجاد کنند.

یک نظرسنجی توسط Deloitte نشان داد که حدود 75 درصد از شرکت‌ها در حال برنامه‌ریزی برای تسریع ابتکارات بازسازی خود با ساخت کارخانه‌های هوشمند نزدیک‌تر به مکان‌های خانگی یا نقاط مورد نیاز مشتریان خود هستند. علاوه بر پتانسیل هزینه‌های کمتر، rehoring مزایای اضافه‌ای مانند نزدیکی جغرافیایی، تراز منطقه زمانی، زمان کوتاه‌تر و ارائه خدمات بهتر دارد. در حالی که این ممکن است با هزینه‌های بالاتر همراه باشد، با تمرکز فزاینده بر ESG در زنجیره تامین، مشتریان همچنین به دنبال شرکت‌هایی با زنجیره‌های تامین شفاف و کارآمد کربن، همراه با محصولاتی هستند که به صورت محلی ساخته می‌شوند.

بدون بینش داده‌ها، سازمان‌ها نمی‌توانند تغییرات در طول زنجیره تامین را ببینند و با مشتریان و تامین‌کنندگان در زمان واقعی همکاری کنند. با راه‌حل‌های ERP، صنایع می‌توانند زنجیره تامین متصلی را تضمین کنند که با کار کردن به طور کلی با هر بخش مرتبط، به عنوان مثال، از مونتاژ، بسته‌بندی، درست تا تدارکات، اقدامات را یکپارچه و اجرا می‌کند. ERP به کسب و کارها اجازه می دهد تا سیستم های متفاوت را ادغام کنند، سیلوهای داده را یکپارچه می کند و توسعه و استقرار خدمات جدید را تسریع می بخشد، که در زمان های ناپایدار حیاتی است.

ایجاد پایداری بلند مدت

ایجاد یک محیط دید در تمامی عملیات ها، با قابلیت اقدام قاطعانه و فوری، یک ضرورت است. یک سیستم ERP که راه‌حل‌های بینش کسب‌وکار عملی را ارائه می‌کند، عملکرد کسب‌وکار را بهبود می‌بخشد و بینش‌های حیاتی کسب‌وکار را در زمان واقعی برای تجزیه و تحلیل، تصمیم‌گیری و اجرای سریع‌تر ارائه می‌کند، و از این طریق، یک زنجیره تامین انعطاف‌پذیر که تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا به تعهدات تجاری خود عمل کنند.منبع: https://www.securitysa.com/19880R

بدون بینش داده‌ها، سازمان‌ها نمی‌توانند تغییرات در طول زنجیره تامین را ببینند و با مشتریان و تامین‌کنندگان در زمان واقعی همکاری کنند. به طور همزمان، کارخانه‌های هوشمند نقاط داده بیشتری را از طریق دستگاه‌های IIoT ارائه می‌کنند و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده در حال تبدیل شدن به ابزاری قدرتمندتر برای تولیدکنندگان برای پیش‌بینی خرابی‌ها و مشکلات زنجیره تامین است.

تجسم مجدد زنجیره تامین برای انعطاف پذیری

شماره 4 2023 لجستیک (صنعت)

تولیدکنندگان باید شبکه تامین کننده خود را بشناسند و بتوانند ارزیابی کنند که خطر در کجا نهفته است، و اگر تامین کننده باعث تاخیر شود، احتمال تاثیرات نامطلوب وجود دارد. انطباق فرآیندها و عملیات تجاری با تغییر شرایط جهانی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا برای مدیریت اختلالات در طول زنجیره تامین سریع‌تر واکنش نشان دهند. نرم افزار ERP مناسب برای هدف و ورودی های داده های IIoT از سراسر زنجیره تامین می تواند به سازندگان کمک کند تا نوسانات زنجیره تامین را بهتر پیش بینی کرده و برای آن آماده شوند. با این حال، بدون تجزیه و تحلیل و بینش های حاصل، داده ها ارزش تجاری قابل توجهی را ارائه نمی دهند.

در حالی که همه‌گیری باعث شد بسیاری از تولیدکنندگان با سرعتی سریع از فناوری‌های دیجیتال استفاده کنند، تکامل مداوم بازار جهانی همراه با محدودیت‌های زنجیره تامین به این معنی است که آنها باید این مسیر را ادامه دهند. دیجیتالی کردن زنجیره تامین دارای مزیت رقابتی است و برای ایجاد شفافیت در سراسر زنجیره تامین برای رفع شکاف های اثربخشی ضروری است. سازمان‌هایی که در زنجیره‌های تامین دیجیتال پیشرو هستند، نظارت بر مدیریت و مدیریت داده‌ها و ایجاد پلتفرم‌های زنجیره تامین را ایجاد کرده‌اند.

افزایش انعطاف پذیری با reshoring