تحول دیجیتال به رهبران متعهد وابسته است – شماره 4 2023

نیاز به خودآگاهی

تحول دیجیتال به رهبران متعهد بستگی دارد

شماره 4 2023 آموزش و آموزش، زیرساخت فناوری اطلاعات «رهبران متمرکز بر عملیات باید شروع به قرار دادن افراد در اولویت برای دستیابی به کارایی و بهبود بهره‌وری کنند که با تحول دیجیتال وعده داده شده است. آدامز نتیجه می گیرد که با یافتن اینکه چگونه سبک های رهبری آنها تلاش ها را قادر می سازد یا خنثی می کند و چگونه می توانند از نقاط قوت خود استفاده کنند، رهبران برای ایجاد انگیزه و حمایت از افراد خود مجهزتر می شوند و بهترین نتیجه را از آنها برای نتایج تحول دیجیتال موفق تر به دست می آورند.منبع: https://www.securitysa.com/19974R

ایزابل آدامز، مدیر توانمندسازی افراد در AVeS Cyber ​​International می‌گوید: «رهبری ناکارآمد بر توانایی کارکنان برای انطباق با فناوری‌ها و فرآیندهای جدید تأثیر می‌گذارد، که منجر به تأخیر در پذیرش و اجرای ناموفق می‌شود، که تأثیر مالی منفی قابل اندازه‌گیری بر کسب‌وکار دارد». در واقع، یک گزارش مک کینزی نشان داد که حداقل 70 درصد از پروژه های تحول دیجیتال به دلیل مقاومت کارکنان شکست می خورند.

مدیران افراد اغلب در تصمیمات اجرایی استراتژی‌های تحول دیجیتال دخالتی ندارند، گاهی اوقات فقط در مورد تغییرات سازمانی در حین اجرا شدن این پروژه‌ها یا بدتر از آن – همزمان با بقیه کسب‌وکارها یاد می‌گیرند. این باعث می‌شود که مدیران نتوانند از طریق تغییر از افراد خود حمایت کنند، زیرا آنها به طور کامل چشم‌انداز سازمان، نحوه کمک پروژه به آن چشم‌انداز یا چگونگی موفقیت پروژه را درک نمی‌کنند، اما مهم‌تر از همه، چگونه به‌عنوان رهبر، می‌توانند در موفقیت پروژه سهیم باشند.

انسان – نه فناوری – راه را برای موفقیت در تحول دیجیتال هموار خواهد کرد. در واقع، داشتن یک استراتژی دیجیتالی‌سازی نقطه شروع است، اما برای فعال‌سازی واقعی یک برنامه تحول دیجیتال، سازمان‌ها به یک تیم رهبری قوی نیاز دارند که از خودآگاهی حاد برخوردار باشد و بتواند به طور مثبت کمک کند و تأثیر خود را به سمت افراد متاثر از تغییر هدایت کند.

با شرکت در یک برنامه رهبری که شامل ارزیابی پروفایل انیاگرام (چارچوب کهن الگویی در توسعه شخصی) می شود، رهبران می توانند نقاط قوت و ضعف شخصیت خود را شناسایی کنند و از طریق کاوش در ترس ها، انگیزه ها، علایق و خلق و خوی اساسی خود می توانند نقاط قوت اصلی خود را با استراتژی های کسب و کار هماهنگ کنند و بهتر افراد خود را از طریق تغییرات دیجیتال هدایت کنند.

خودآگاهی این است که بدانیم شما چه نوع رهبر هستید، کارکنان شما به چه سبک های رهبری و ارتباطی پاسخ می دهند، و چگونه می توان آنها را برای ایجاد انگیزه در کارکنان برای پذیرش تغییراتی که باید اتفاق بیفتد، منطبق کرد. این زمینه را برای درک احساسات شما فراهم می کند، و اینکه چگونه رفتار شما بر افراد اطراف شما تأثیر می گذارد، به شما این امکان را می دهد که از نقاط قوت شخصی خود استفاده کنید و روابط را بهتر مدیریت کنید، و تیم ها را به بهترین نتایج ممکن هدایت کنید.

«تیم ما در AVeS Cyber ​​Security از این ابزار قدرتمند برای بهبود ارتباطات، همکاری و تعامل از طریق درک واضح از انواع مختلف Enneagram اعضای تیم ما استفاده کرده است. ما معتقدیم که برای مدیران مهم است که بفهمند سبک خودشان بر اطرافیانشان چه تأثیری دارد. آدامز می‌گوید: ما از طریق تجربه خود و کار با مشتریانی که از برنامه رهبری 4.0 ما استفاده کرده‌اند، دیدیم که چگونه توسعه خودآگاهی در رهبری به طور چشمگیری میزان موفقیت پروژه‌های تحول و تغییر دیجیتال جاه طلبانه را بهبود می‌بخشد.

برای بهبود نتایج پروژه، رهبران باید به مهارت‌ها و ذهنی مجهز شوند تا سازمان‌های خود را از طریق تغییرات نامطمئن، مبهم و گاهی اوقات فرار هدایت کنند. خودآگاهی به یک ویژگی حیاتی و یک نیاز اساسی برای رهبران مؤثر تبدیل شده است.

با استفاده از Enneagram برای به حداکثر رساندن همکاری و مشارکت، رهبران می‌توانند نقاط قوت هر تیپ شخصیتی را پرورش دهند و رفتارهایی را که ممکن است پروژه‌ها را از مسیر خارج کنند، محدود کنند، در حالی که عملکرد سازمانی را بهبود می‌بخشند و نرخ موفقیت پروژه و سرعت پذیرش را با روحیه سالم‌تر افزایش می‌دهند.