تحول دیجیتال در معدن یک ضرورت ملی – شماره 5 2022 – Axis Communications SA

هسته اصلی استراتژی تحول دیجیتال هر سازمانی داده است. داده‌هایی که از منابع متعدد به روش‌های مختلف جمع‌آوری شده‌اند، قرار است بخش معدن را از بالا به پایین، از روش‌هایی که افراد در آن کار می‌کنند تا نوع کاری که انجام می‌دهند، تغییر دهد. معادن آینده قادر خواهند بود با به کارگیری مهارت های دیجیتال و تحلیلی جدید، ارزش جدیدی را باز کنند و فرصت های جدیدی را در مواجهه با چالش های رو به رشد ارائه دهند.[2]

مارسل برونز.

یکی از این چالش ها مربوط به محیط زیست است. انقلاب سبز اینجاست و اپراتورهای معدن می‌توانند با تجزیه و تحلیل تأثیرات زیست‌محیطی خود، این هزینه را هدایت کنند. محصولات ویدئویی شبکه امروزی مجهز به حسگرها و نرم افزارهایی هستند که می توانند عناصر سایت مانند کیفیت هوا، سطح نویز، تخلیه زباله و مدیریت آب را شناسایی و اندازه گیری کنند. سپس داده‌های جمع‌آوری‌شده را می‌توان – با کمک راه‌حل‌های پیشرفته هوش مصنوعی – برای فرمول‌بندی مدل‌های جدید و برجسته‌سازی حوزه‌های خاصی از فعالیت که می‌توان آن‌ها را بهبود، کاهش یا ارتقا داد تا استانداردهای زیست‌محیطی مشخص شده را ارتقا داد، استفاده کرد.

تحول دیجیتال در معدن یک ضرورت ملی

شماره 5 2022 صنعت معدن)

نام این بازی پایداری است، بسیاری از صنایع اکنون به دنبال این هستند که چگونه می توانند از آن استقبال کنند، هم از نظر سازمان و هم از نظر زیرساختی که به کار می برند. بهترین راه حل های نظارتی هم مقیاس پذیر و هم طولانی مدت هستند و از هر دو جهت مزایایی را ارائه می دهند.

[2] https://www.pwc.co.za/en/assets/pdf/sa-mine-2021.pdf

در اوایل سال 2021، شورای مواد معدنی آفریقای جنوبی گزارشی در مورد چگونگی افزایش استفاده صنعت معدن این کشور از نوآوری‌های جدید برای تقویت چندین بخش عملیاتی منتشر کرد، با قرنطینه کووید-19 که استفاده از فناوری‌های 4IR را تسریع کرد.[1]

چه برای ایمنی، بهره‌وری یا محیط‌زیست، بهترین راه‌حل‌های استخراج 4IR راه‌حل‌هایی هستند که سیستم‌های موجود را برای انجام یک عملکرد اصلی یکپارچه و پشتیبانی می‌کنند. نظارت فراتر از تماشای مزاحمان و مجرمان است و با اتخاذ راه حل های پیشرفته، می توان معادن آفریقای جنوبی را برای طولانی مدت فعال کرد و به نام کارایی، امنیت و فرصت ارتقا داد.

[3]وام)

پایداری و سبز شدن

راجر باکستر، مدیرعامل شورا، این موضوع را تکرار کرد و اظهار داشت که شورا از رویکردی مردم محور و مبتنی بر 4IR برای نوسازی بخش حمایت می کند و این فناوری به اپراتورهای ملی اجازه می دهد تا در سطح جهانی رقابت کنند.

چندین سناریوی کاربردی وجود دارد. برای مثال، دید یک چالش بسیار تاثیرگذار برای بسیاری از اپراتورهای معدن و کارمندان آنها است. تونل‌های زیرزمینی می‌توانند نور ضعیفی داشته باشند، در حالی که با معادن در فضای باز، مقدار گرد و غباری که توسط فرآیندهای حفاری و حمل و نقل خارج می‌شود، می‌تواند شرایط کاری خطرناکی را ایجاد کند. دوربین های مداربسته مجهز به تنظیمات پیشرفته مادون قرمز و عملکرد در نور کم می توانند برای بررسی مناطق بدون توجه به شرایط استفاده شوند. در همین حال، راه‌حل‌هایی مانند دوربین‌های داخلی و بدنه را می‌توان برای نظارت بر افراد و تجهیزات خاص، شناسایی نشتی‌ها یا نقص‌هایی که می‌تواند جان افراد را تهدید کند، و همچنین اطمینان از رعایت سیاست‌های ایمنی شغلی و الزامات PPE استفاده کرد.


منبع: https://www.securitysa.com/17133R

4IR نشان دهنده یک تغییر چشمگیر در تمام صنایع از نظر تحول دیجیتال و روش های جدید انجام تجارت است. در استخراج، روش‌های نوآورانه‌ای مانند محصولات ویدیویی و صوتی شبکه، نظارت و مدیریت عملیات را کارآمدتر و ایمن‌تر می‌کنند، در حالی که به عنوان راه‌حلی مقیاس‌پذیر برای آنچه که اساساً از نظر اقتصادی مهم‌ترین بخش آفریقای جنوبی است، عمل می‌کند. برای درک آن راه حل ها، باید به عملکردها و اهداف خاص نگاهی بیندازیم.

[1] https://www.mineralscouncil.org.za/industry-news/publications/position-papers/send/37-position-papers/1364-ten-insights-into-4ir

مانند هر صنعت، نظارت نقش اساسی در امنیت دارد. بخش معدن آفریقای جنوبی مدت‌هاست که تحت تأثیر فعالیت‌های مجرمانه از سرقت و خرابکاری تا غارت بوده است. جرایم خشونت آمیز اخیرا اپراتورها را به لبه پرتگاه کشانده است و برخی در حضور و توانایی خود برای ادامه تجارت تجدید نظر کرده اند.[1] وقتی صحبت از امنیت به میان می‌آید، ویدیوی شبکه اجازه می‌دهد زمان پاسخ‌گویی کوتاه‌تر و پوشش مکانی جامع‌تر را فراهم کند – همه از یک اتاق کنترل مدیریت می‌شوند. گشت‌های محیطی می‌توانند پرهزینه یا محدود به چند نقطه استراتژیک باشند که امکان نقاط کور را فراهم می‌کنند. دوربین های مداربسته این مشکل را حل می کنند. آن‌ها مجهز به قابلیت‌های حرکتی و تصویربرداری حرارتی هستند که آنها را قادر می‌سازد رخنه‌ها و هشدارهای نادرست احتمالی را تشخیص دهند.

ارتقای ایمنی محل کار

به دلیل اندازه و پیچیدگی‌هایشان، عملیات استخراج می‌تواند از افزونگی‌هایی رنج ببرد که بر توانایی اپراتور برای به حداکثر رساندن درآمد و خروجی تأثیر می‌گذارد. ویدئوی شبکه با هدف ارائه هرچه بیشتر اطلاعات ممکن در مورد عملکرد یک سایت، از مدت زمان خرابی گرفته تا اینکه آیا منابع یا مواد استخراج شده در اثر سوء مدیریت از بین رفته است. اگر یک قدم جلوتر برویم، صدای شبکه یک ابزار ارتباطی مفید است. با یکپارچه سازی عملکردهای صوتی، اپراتورها می توانند هشدارها و اعلان ها را در مقیاس وسیع صادر کنند.

معدن کاری می تواند یک شغل خطرناک باشد، به همین دلیل ضروری است که اپراتورها تمام گام را برای اطمینان از ایمنی شغلی همه کارکنان بردارند، در راستای تعهدات ملی مبنی بر اتخاذ راه حل های نظارت مستمر در زمان واقعی.[3]

نوشته مارسل برونز، مدیر فروش در Axis Communications.

افزایش و حفظ سود