تسریع تحقیقات و بهبود رسیدگی به حوادث بلادرنگ – شماره 4 2023

Carsten Eckstein، رئیس VMS مدیریت محصول در Qognify، توضیح می دهد: “QogniFinder یکی از اولین ابزارهای جستجوی قانونی غیر اختصاصی واقعی موجود در بازار است. Qognify VMS را به یک پلتفرم قدرتمند برای جستجوی سریع فیلم‌های ضبط شده برای اشیاء خاص تبدیل می‌کند، بنابراین فرآیند تحقیق را اساساً متحول می‌کند و همکاری با پلیس و آژانس‌های مجری قانون را تسهیل می‌کند.

نسخه 8.0 اخیر Qognify Umbrella یک عملکرد چند اجاره ای را اضافه می کند که پایگاه شرکای جهانی Qognify را قادر می سازد تا یک سرویس درآمدی تکرارشونده جدید را به مشتریان خود ارائه دهد و نظارت و مدیریت مستمر نصب VMS آنها را ارائه دهد. این به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا تعمیر و نگهداری تاسیسات چند سایتی را به یک شریک مورد اعتماد برون سپاری کنند و از تخصص آن بهره ببرند و در عین حال بار کاری اداری را کاهش دهند.منبع: https://www.securitysa.com/19881R

انتشار Qognify VMS 7.3 با راه اندازی نسل بعدی پلتفرم مدیریت قدرتمند VMS Qognify، Umbrella تکمیل می شود. این راه حل مبتنی بر وب، سازمان ها را قادر می سازد تا پیکربندی، نظارت و مدیریت نصب VMS خود را متمرکز کنند. تغییرات را می توان در عرض چند دقیقه در صدها هزار سیستم اعمال کرد، بنابراین صرفه جویی قابل توجهی در زمان و همچنین کنترل هزینه از طریق مدیریت بهتر مجوز نرم افزار فراهم می کند.

علاوه بر این، Qognify VMS اکنون از استفاده از نقشه های برداری و نقشه های طبقه در قالب PDF نیز پشتیبانی می کند. این به میزان قابل توجهی تعداد نقشه‌هایی را که باید آپلود شوند کاهش می‌دهد و تجربه کاربری بسیار روان‌تری را در زمانی که دوربین یا عنصر دیگری باید قرار گیرد، ایجاد می‌کند. نسخه 7.3 همچنین حاوی یک درایور هوشمند برای Honeywell است که به مدل‌های دوربین جدید اجازه می‌دهد بدون نیاز به نصب درایورهای اضافی به سیستم اضافه شوند. بر اساس این رویکرد منحصر به فرد برای مدیریت دوربین، تعداد دوربین ها و دستگاه های پشتیبانی شده در طول پنج سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

اکشتاین توضیح می‌دهد: «شرایطی وجود دارد که دسترسی به فیدهای ویدیویی زنده از دوربین‌های خاص باید به شدت کنترل شود، چه برای اهداف امنیتی و حفظ حریم خصوصی، یا برای محافظت از رفاه اپراتورهای اتاق کنترل، برای مثال، زمانی که یک حادثه پزشکی جدی رخ می‌دهد. در حال رسیدگی است.» این ویژگی جدید نه تنها دسترسی به فیدهای ویدئویی زنده خاص را محدود می کند، بلکه از افشای فیلم ضبط شده به افراد خارجی نیز جلوگیری می کند.

تسریع تحقیقات و بهبود رسیدگی به حوادث بلادرنگ

شماره 4 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

Qognify از راه اندازی Qognify VMS 7.3 و Umbrella 8.0 خبر داد. آخرین نسخه از نرم افزار مدیریت ویدیو (VMS) Qognify پشتیبانی هوشمند را برای فرآیندهای تحقیق اضافه می کند، در حالی که Umbrella 8.0 مدیریت نصب VMS را برای شرکا ساده می کند.

Qognify VMS 7.3 نه تنها قابلیت های تحقیقاتی جدیدی را ارائه می دهد، بلکه مدیریت موقعیت ها را در زمان واقعی نیز بهبود می بخشد. یک ویژگی جدید به نام «محدودیت ویدیو» به مدیران اتاق کنترل اجازه می‌دهد تا به طور موقت مجوزهای کاربر یا گروه را برای مشاهده فیدهای ویدیویی خاص با اثرگذاری فوری لغو کنند – به عنوان مثال پس از تصادف در هنگام انجام عملیات نجات.

Qognify VMS 7.3 با یک ابزار جستجوی پزشکی قانونی جدید به نام QogniFinder ارائه می شود که به طور قابل توجهی سرعت بررسی افراد یا وسایل نقلیه مورد علاقه در فیلم های ضبط شده را افزایش می دهد. این به اپراتور اجازه می دهد تا یک تحقیق بایگانی را بر اساس معیارهای قابل انتخاب انجام دهد، که می تواند شامل ویژگی های فیزیکی مانند رنگ یک تکه لباس، یا لوازم جانبی معمولی (به عنوان مثال شخصی که عینک یا کلاه دارد) باشد.

برای تسهیل این امر، QogniFinder از یک ابر پایگاه داده قدرتمند استفاده می کند که به طور مداوم جریان داده های بلادرنگ را از منابع مختلف مانند تجزیه و تحلیل ویدئویی مبتنی بر لبه یا مبتنی بر سرور ضبط می کند. در زمان راه اندازی، QogniFinder از ابرداده های طیف گسترده ای از دوربین های Hanwha پشتیبانی می کند. ادغام مارک‌های دوربین دیگر (مانند بوش و اکسیس) و همچنین ماژول‌های تحلیلی مبتنی بر سرور از قبل برای نسخه‌های آینده برنامه‌ریزی شده‌اند.

با نسخه اخیر خود، Qognify VMS شروع به بهره برداری از پتانسیل مجموعه فناوری گسترده Hexagon می کند، بنابراین راه حل های جدید و بهتری برای چالش های امنیتی فیزیکی ایجاد می کند. به عنوان مثال، Qognify VMS اکنون قادر است با فناوری تشخیص حجمی Accur8vision Hexagon که از فناوری LiDAR بهره می‌برد، تعامل داشته باشد و مجموعه جدیدی از موارد استفاده را برای کاربران Qognify VMS آشکار می‌کند. کاربردهای معمولی LiDAR شامل محافظت از دارایی هایی است که محافظت از آنها سخت است، مانند هواپیماهای مستقر در یک آسفالت، شناسایی هواپیماهای بدون سرنشین، سکوی قطار و امنیت تونل، و شمارش افراد بسیار دقیق.