تشخیص آتش سوزی برای عصر گوشی های هوشمند – شماره 1 2023

هشدار اولیه کارآمدتر است

یافتن و مقابله با آتش در مرحله اولیه آن بسیار ساده تر از مقابله با آن است که به محض اینکه شتاب بیشتری به دست آورد. این ایده پشت سر است تشخیص آتش سوزی هشدار اولیه (EWFD) و حتی تشخیص آتش سوزی بسیار زودهنگام (VEWFD). سیستم‌هایی که قادر به VEWFD هستند – که گاهی اوقات تشخیص آتش کلاس A نامیده می‌شود – هدفشان این است که اطمینان حاصل کنند که آتش آنقدر زود تشخیص داده می‌شود که یکی از کارکنان در محل می‌تواند به سادگی آن را خاموش کند. این امر با تشخیص دود شدن که قبل از شروع شعله های آتش واقعی اتفاق می افتد به دست می آید.

همزمان با رفتن کارکنان تعمیر و نگهداری یا امنیتی برای بررسی هشدار اولیه، سیستم به ارزیابی وضعیت ادامه می‌دهد و در صورت افزایش سطح دود، وضعیت هشدار یا هشدار را متناسب با آن افزایش می‌دهد. در نهایت، چنین سیستم‌هایی همچنین می‌توانند زنگ خطر کامل را به صدا درآورند، سیستم‌های سرکوب را فعال کنند و به طور خودکار با آتش نشانی محلی تماس بگیرند – اما هدف از واکنش مرحله‌ای جلوگیری از نیاز به چنین اقدامات شدید با مداخله اولیه موفق است.

مزایای یک پاسخ مرحله ای

محیط‌های شبکه‌شده و با امنیت بالا از سیستم‌های تشخیص حریق استفاده می‌کنند که از تجسم و عملیات از راه دور نیز پشتیبانی می‌کنند. مناطق امنیتی فرودگاه، آزمایشگاه‌ها و محیط‌های حساس IT برخی از حوزه‌های کاربردی هستند که پیشگام این رویکرد هستند، که به کارکنان یک مرکز فرماندهی اجازه می‌دهد تا کل سیستم تشخیص حریق را از یک مکان نظارت کنند. در حالت ایده‌آل، این نظارت با تجسم بصری کمک می‌کند – یا نقشه‌ها بر روی یک صفحه کامپیوتر معمولی یا یک رویکرد صفحه لمسی لایه‌ای که به اپراتورها اجازه می‌دهد تا به سرعت اطلاعات را به حقایق کلیدی که در مواقع اضطراری نیاز دارند محدود کنند.

توسط دومینیک جف، سکوریتون.

اجتناب از صدمات شدید و وقفه در کسب و کار/آموزش نیروی محرکه پذیرش EWFD بوده است که معمولاً فراتر از سطح ایمنی آتش نشانی مورد نیاز قانون است. با این حال، تاکنون تلاش ها بر روی حساسیت تشخیص و تا حدی آموزش کارکنان متمرکز شده است. سیستم EWFD پیشرو Securiton – آشکارساز دود تنفسی SecuriSmoke (ASD) – همچنین زاویه اطلاعات را در بر گرفته است. FidesNet Securiton برای ASD، سیستم را به عصر مدرن می آورد، با یک صفحه نمایش لمسی به سبک گوشی های هوشمند که به کارکنان تعمیر و نگهداری اجازه می دهد تا خطاها و هشدارهای اولیه را بدون دروس مزاحم یا به خطر انداختن امنیت ارزیابی کنند.

همانطور که در اتومبیل ها، ماشین آلات و برای سرگرمی همه جا وجود دارند، این نمایشگرهای بصری به سبک گوشی های هوشمند احتمالاً در تشخیص حریق به طور فزاینده ای رایج می شوند. این به این دلیل است که دسترسی آسان به اطلاعات مربوطه برای هر واکنش بهترین عملکرد به حوادث آتش سوزی بسیار مهم است. وقتی صحبت از یک پاسخ مرحله‌ای به میان می‌آید – که هر نهاد یا ساختمان بزرگی باید آن را اتخاذ کند – اطلاعات بسیار مهم است.

آتش‌سوزی‌ها به‌طور تصاعدی ایجاد می‌شوند، بنابراین، اگر فرصت مداخله در این مرحله از دست برود، کارکنان احتمالاً با آتش‌سوزی فزاینده‌ای مواجه می‌شوند که برای مبارزه بدون تجهیزات و آموزش تخصصی بسیار خطرناک است. اگرچه آتش نشانان حرفه ای به راحتی با چنین آتش سوزی مقابله می کنند، اما در این نقطه هنوز در ایستگاه هستند. در مدت زمان لازم برای هشدار به آنها، ورود آنها، ارزیابی وضعیت و استقرار تجهیزات آنها، آتش رشد کرده و گسترش می یابد و اطمینان حاصل می شود که خسارت گسترده و جدی است.

تشخیص حریق برای عصر گوشی های هوشمند

شماره 1 2023 آموزش (صنعت)

مسلماً، این رویکرد مدرن «تلفن هوشمند» برای ایمنی آتش‌سوزی برای مؤسسات آموزشی مهم‌تر و مفیدتر از محیط‌های با امنیت بالا است. در یک مدرسه بزرگ یا در محوطه دانشگاه، تشخیص سریع آتش سوزی به منظور اطمینان از زمان خروج کافی برای تعداد زیادی از دانش آموزان و کارکنانی که ممکن است در محل باشند، بسیار مهم است. این به معنای استفاده از فناوری تشخیص حساس مانند آشکارسازهای دود است. با این حال، این حساسیت با خطر هشدارهای کاذب همراه است، که اگر منجر به تخلیه کامل اضطراری شود که شامل هزاران دانش آموز وحشت زده می شود، بسیار مخرب یا حتی خطرناک خواهد بود.

FidesNet تجسم و عملکرد آسان آشکارسازهای دود از راه دور را ارائه می دهد. همچنین برای اتصال به سیستم های دیگر از طریق رابط های استاندارد ضروری است. به عنوان مثال، اگر سیستم مدیریت امنیت در محوطه دانشگاه داده های مربوط به ASD را دریافت کند، اپراتور می تواند وضعیت هر آشکارساز را در سیستم فراخوانی کند. واحد FidesControl امکان خواندن آسان در محل وضعیت را از یک صفحه لمسی 7 اینچی فراهم می کند. آشکارسازها را می توان توسط کانال ایزوله کرد و در صورت بروز خطا یا هشدار به راحتی تنظیم مجدد می شود.

تشخیص حریق یک جنبه حیاتی امنیت در موسسات آموزشی است، اما به اندازه اطلاعاتی است که ارائه می کند. در حالی که توانایی اولیه برای به صدا درآوردن زنگ هشدار حیاتی است، اتصال مدرن به این معنی است که کارکنان در محل می توانند بهتر سیستم تشخیص آتش خود را نظارت، نگهداری و درک کنند. این باعث می شود کل سیستم همه کاره تر، قابل اعتمادتر و مقرون به صرفه تر باشد و در صورت شناسایی آتش سوزی، مداخله بسیار سریع را امکان پذیر می کند.

اطلاعات از پاسخ مرحله ای پشتیبانی می کند

برای یک کسب و کار، این اغلب کشنده است، زیرا در حالی که آسیب فیزیکی را می توان بیمه کرد، از دست دادن تجارت و تماس ها در نتیجه نمی تواند. در مورد یک مؤسسه آموزشی، محصول فعلی دانش آموزان جایی برای تحصیل نخواهند داشت و تحصیل آنها در مرحله مهمی به شدت قطع خواهد شد.

صفحه نمایش لمسی تبدیل به یک هنجار خواهد شد

برای اطلاعات بیشتر با Securiton تماس بگیرید +41 58 910 50 50، [email protected]، www.securiton.comمنبع: https://www.securitysa.com/18702R

بهترین راه برای متعادل کردن این نیازهای متضاد حساسیت و قابلیت اطمینان، استفاده از یک پاسخ مرحله‌ای است. این امر بسیار توسط یک سیستم تشخیص که اطلاعات کامل و واضح را به مسئولین ایمنی در محل ارائه می دهد کمک می کند. یک واکنش مرحله‌ای معمولی یک یا حتی چند سطح هشدار را مشاهده می‌کند که بسته به غلظت دود شناسایی‌شده توسط سیستم افزایش می‌یابد. در پایین ترین سطح هشدار، پاسخ مطلوب این است که یک کارمند مناسب را در اسرع وقت به منطقه پرچمدار برسانیم. آنها می‌توانستند مستقیماً با یک آتش‌سوزی کوچک اولیه مقابله کنند، اگر فقط در حال دود شدن بود. زنگ هشدار را بلند کنید و در صورت لزوم تخلیه را شروع کنید. یا می توانند گزارش دهند که هیچ اقدامی لازم نیست، در این صورت، سیستم می تواند دوباره تنظیم شود.

واقعه کجاست؟ سطح هشدار چیست؟ چگونه پیشرفت می کند؟ اطلاعاتی که کارکنان باید در عرض چند ثانیه بدانند. قابلیت بازنشانی، واکنش به خطاها و انجام بررسی‌های منظم به راحتی و بدون پشتیبان‌گیری پرهزینه، از دیگر مزایای کنسول فرمان مدرن و به سبک گوشی‌های هوشمند است که آشکارسازهای آتش را خط اصلی دفاع شما را یکپارچه می‌کند.