تشخیص مزاحم 360 درجه – راهنمای امنیت مسکونی 2022: زندگی هوشمند – انتشارات تکنیوز

برای امنیت کامل محیط، ایده آل این است که بتوان آنچه را که در خارج از محیط، حصار یا دیوار محیطی اتفاق می افتد، و در داخل محیط برای ردیابی هر کسی که موفق به ورود به داخل می شود، نظارت کرد. همانطور که بسیاری از مدیران امنیتی به شما خواهند گفت، بدون استفاده از فناوری برای ردیابی افراد یک بار در داخل، اگر امنیت آنها را قبل از ورود آنها دستگیر نکند، تمایل دارند “در املاک ناپدید شوند”.

شکل 2.

رادار در حال تبدیل شدن به یک راه حل رایج تر برای املاک با مناطق باز بزرگ است، زیرا می توان مزاحمان را به طور خودکار شناسایی کرد، تیم امنیتی را می توان هشدار داد، و افسران را می توان به محل دقیق مجرمان فرستاد، زیرا آنها در حین حرکت ردیابی می شوند. با نرم افزارهای اطلاعاتی، برخی از سیستم های رادار حتی می توانند بین افراد، حیوانات و وسایل نقلیه تمایز قائل شوند (و اگر به برخی از مواد بازاریابی اعتقاد دارید، حتی می توانند افرادی را که سلاح حمل می کنند شناسایی کنند). به طور طبیعی، زمین عاملی است زیرا رادار نمی تواند در خندق ها یا از میان شاخ و برگ های ضخیم “دید” کند.

شکل 1.


منبع: https://www.securitysa.com/17375R

در حالی که منطقه تحت پوشش می تواند به 360 درجه و بیش از 1 کیلومتر برسد، بسته به مدل انتخاب شده (شکل 2)، راه حل یک جریان ویدئویی را به VMS شما ارسال می کند که حاوی تصاویر حرارتی 360 درجه و یک نمای بزرگنمایی شده از منطقه ای است که در آن هشدار رخ داده است. با نقشه ای که محل تشخیص را نشان می دهد (شکل 3). هنگامی که یک متجاوز را شناسایی می کند، یک هشدار به VMS ارسال می شود که همراه با PTZ هدفمند، به کاربران اطلاعات به موقع و عملی می دهد.

شکل 4.

برای به دست آوردن بهترین هر دو جهان، او ترکیب یک راه حل رادار حرارتی را با یک دوربین قدرتمند PTZ پیشنهاد می کند. این نه تنها تشخیص، بلکه تأیید بصری را نیز امکان پذیر می کند. شومن از TR6600 رادار حرارتی به عنوان مثال استفاده می کند.

برای اطلاعات بیشتر با StratIT تماس بگیرید، +27 83 631 3825، [email protected]، www.stratit.co.zaوام)

حتی یک حصار برقی به تنهایی یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای امنیت محیطی است، زیرا حداقل زمانی که حصار شکسته می‌شود زنگ خطر را به صدا در می‌آورد و به تیم امنیتی اجازه می‌دهد تا اقدام کند. البته، در نمونه‌ای مانند این، اگر اطلاعات اضافی در مورد محل وقوع نقض نداشته باشند، اقدامی که می‌توانند انجام دهند محدود است، اما این یک شروع است.

شکل 3.

آپشن های موبایل و خورشیدی

تشخیص مزاحم 360 درجه محیطی

کتابچه راهنمای امنیت مسکونی 2022: زندگی هوشمند امنیت محیطی، آلارم و تشخیص مزاحماملاک مسکونی (صنعت)، محصولات

حفاظت محیطی با رادار حرارتی

یک منطقه احتمالاً سیستم رادار حرارتی را در یک مکان مشخص نصب می‌کند، با این حال، StratIT همچنین می‌تواند راه‌حل‌های موبایلی را ارائه دهد که می‌توانند از یک تریلر سوار شوند و با پنل‌های خورشیدی و باتری‌ها تغذیه شوند (شکل 4). این نوع راه حل برای افزایش امنیت زمانی که یک موقعیت خطر شناخته شده در یک منطقه افزایش می یابد یا زمانی که یک رویداد خاص در املاک برگزار می شود مفید است.

رادار حرارتی در حال حاضر مقرون به صرفه است و در کاربردهای تجاری بی‌شماری از جمله فرودگاه‌ها، پل‌ها، نمایندگی‌های خودرو، سایت‌های ساختمانی، نیروگاه‌ها، شهرک‌های مسکونی یا پست‌ها قابل استفاده است.

این سیستم می تواند به عنوان یک سیستم تشخیص حریق نیز استفاده شود. شومن می گوید سیستم برج 9 متری سیار StratIT با دوربین حرارتی را می توان در مناطق مرتفع قرار داد و برای تشخیص آتش سوزی 3 متری از بیش از 5 کیلومتری پیکربندی کرد.

رادار حرارتی مدل TR6600 شامل یک دوربین PTZ دوربرد یکپارچه است. برای اطمینان از بهترین نتیجه، این باید در نقطه بالایی نصب شود. نظارت 360 درجه منحصر به فرد و پیوسته رادار حرارتی با گزینه های ارتباطی منعطف، امکان نظارت بر همه انواع تأسیسات را در شب و روز فراهم می کند (نقشه Google Earth را در شکل 1 به عنوان مثال ببینید). رادار حرارتی نه تنها محیط، بلکه نزدیک شدن به این تاسیسات را با کاهش زمان واکنش بحرانی برای فعالیت‌های بازدارنده نظارت می‌کند. شومن خاطرنشان می‌کند که دوربین‌های کمتر مساوی است با هزینه و نگهداری کمتر.

امنیت محیطی در املاک بزرگ، و حتی برای مجتمع های کوچکتر، کلید تامین امنیت املاک به عنوان یک کل است. بدون محیط ایمن و نظارت شده، مجرمان می توانند هر طور که می خواهند بیایند و بروند.

نوشته اندرو سلدون

Johan Schoeman، CTO StratIT (فناوری اطلاعات استراتژیک)، محصولات رادار حرارتی را از Thermal Radar توصیه می کند.www.thermalradar.com). شومن می‌گوید راه‌حل‌های رادار حرارتی «امنیتی از داخل به بیرون را فراهم می‌کنند که محیط، داخل محیط و خارج از محیط را نظارت می‌کند و با آگاهی موقعیتی بی‌نظیر و هوشمندی عملی، تشخیص زودهنگام را ارائه می‌کند. با قابلیت تشخیص یک انسان در طول 850000 متر2 رادار حرارتی به معنای واقعی کلمه سوزن را در انبار کاه پیدا می کند.

رادار حرارتی به طور مداوم منطقه تعیین شده را اسکن می کند. تجزیه و تحلیل های پیچیده آنچه را که دوربین حرارتی شناسایی می کند ارزیابی می کند و سپس مختصات را به دوربین PTZ رنگی ارسال می کند که روی نفوذ زوم می کند. این پوشش حرارتی 24/7 به علاوه مزایای داده های پزشکی قانونی از PTZ را فراهم می کند. شایان ذکر است که رادار PTZ را در هنگام شناسایی نشانه می‌برد – این بدان معناست که دیگر هیچ موردی وجود ندارد که حالت تور شما را امیدوار کند که PTZ در هنگام ورود یک مزاحم در مکان مناسب باشد.