تغییر قوانین امنیتی فرودگاه | امنیت حرفه ای


وزارت حمل و نقل (DfT) از تغییر تدریجی قوانین مربوط به گرفتن مایعات و اقلام الکتریکی بزرگ از طریق امنیت فرودگاه تا سال 2024 استقبال کرده است. DfT می گوید فرودگاه های بزرگ تجهیزات جدیدی را در ایست های بازرسی امنیتی خود وارد خواهند کرد، برای زمانی که مسافران در حال خروج هستند.

مسافران دیگر نیازی به بیرون آوردن وسایل از چمدان خود نخواهند داشت. کارکنان امنیتی تصاویر دقیق تری از آنچه مردم حمل می کنند خواهند داشت.

دولت بریتانیا در حال وضع قوانین جدیدی برای ساده‌سازی فرآیندهای مربوط به فرودگاه‌های بریتانیا است. مارک هارپر، وزیر حمل و نقل گفت: «لوازم بهداشتی کوچک به یکی از اجزای اصلی پست های بازرسی امنیتی فرودگاه تبدیل شده است، اما همه چیز در حال تغییر است. من قوانین کیف کابین را در فرودگاه ها ساده می کنم و در عین حال امنیت را افزایش می دهم.

تا سال 2024، فرودگاه‌های بزرگ در سراسر بریتانیا جدیدترین فناوری‌های امنیتی را نصب خواهند کرد که زمان‌های صف را کاهش می‌دهد، تجربه مسافران را بهبود می‌بخشد و مهم‌تر از همه تهدیدات احتمالی را شناسایی می‌کند. البته، این بلافاصله اتفاق نخواهد افتاد – اجرای کامل آن دو سال طول می کشد. تا آن زمان، مسافران باید قوانین موجود را رعایت کنند و قبل از سفر بررسی کنند.

مسافران موظفند تبلت ها، لپ تاپ ها و مایعات را از چمدان کابین خود خارج کنند، در حالی که مایعات به 100 میلی لیتر محدود شده است و باید در یک کیسه پلاستیکی شفاف باشند. DfT می گوید این نیاز در نهایت برداشته می شود و محدودیت ظرف مایع 100 میلی لیتری به دو لیتر افزایش می یابد.

اکنون فرودگاه ها تا ژوئن 2024 فرصت دارند تا تجهیزات و فرآیندهای غربالگری خود را ارتقا دهند. تا آن زمان، مسافران باید تا اطلاع ثانوی یا مگر اینکه خلاف آن گفته شود، از همان قوانین فعلی پیروی کنند. همچنین، باید قبل از سفر با یک فرودگاه بررسی کنید تا ببینید کدام قوانین وجود دارد. همچنین؛ قوانین حمل مایعات را در هر فرودگاه انتقالی در سفر و هنگام بازگشت بررسی کنید، زیرا ممکن است قوانین در مقاصد متفاوت باشد.

این به دنبال آزمایش‌های متعددی در فرودگاه‌های بریتانیا از سال 2018 انجام می‌شود. تجهیزات غربالگری جدید از سی تی اشعه ایکس استفاده می‌کنند تا اساساً تصویری سه‌بعدی از آنچه در چمدان‌های مسافران است و همچنین به کارگیری الگوریتم‌های تشخیص تهدید ارائه کنند. فناوری مشابهی در فرودگاه های کشورهای دیگر مانند Schiphol، مرکز هلندی قاره، و در ایالات متحده وارد می شود.

عکس مارک رو; فرودگاه شهر لندن، صبح تابستان.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/airport-security-rule-changes/