تقلب ‘سوپ الفبا’ تاسف خورد | امنیت حرفه ای


یک «سوپ الفبا» از ادارات، آژانس‌ها و وزیران دولت بریتانیا مسئولیت مقابله با تقلب را بر عهده دارد. این بی اثر است. منجر به سیاست گذاری ناکارآمد و عدم پاسخگویی در دولت می شود.

طبق گفته مجلس اعیان قانون تقلب 2006 و کمیته تقلب دیجیتال گزارش، ‘مبارزه با تقلب: شکستن زنجیره’. از دولت می خواهد که یک کمیته فرعی کابینه با مأموریت مقابله با تقلب، به ریاست و پاسخگوی وزیر امنیت وزارت کشور (وزیر مسئول مقابله با تقلب، تام توگندهات، که از جمله شاهدانی بود که شهادت داد).

در میان آن نتیجه گیریاین گزارش اشاره می‌کند که سرعت انجام پرداخت‌ها، در حالی که برای مشتریان قانونی مفید است، به کلاهبرداران کمک می‌کند تا پول‌های دزدیده شده را با سرعت بالا به دست آورند.

بارونس مورگان از کوتس، رئیس کمیته، گفت: «کلاهبرداری متداول ترین جرم تجربه شده در این کشور است. یک فرد بیشتر از هر جنایت دیگری قربانی کلاهبرداری می شود و میلیاردها ضرر برای قربانیان دارد، با این حال منابع آن کم است، اولویت کمتری دارد و تأثیر آن به طور گسترده ای کمتر از حد برآورد می شود.

«اگر این نوع جنایت دیگری بود، ما به سرعت با آن برخورد می‌کردیم و عاملان آن به دست عدالت سپرده می‌شدند. از آنجایی که بیشتر کلاهبرداری ها به صورت آنلاین اتفاق می افتد، نامرئی می ماند و کلاهبرداران بدون ترس از عواقب آن را ترک می کنند. دولت باید عمل کند. ایجاد یک کمیته فرعی کابینه این پیام را به مجرمان می دهد که کلاهبرداری را جدی می گیرد. مجری قانون باید تقلب را در اولویت قرار دهد و ما باید سرعت پرداخت ها را کاهش دهیم تا به بانک ها زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل تراکنش های مشکوک بدهیم.

اما پرداخت ها آخرین حلقه در زنجیره کلاهبرداری است. تا زمانی که تمام صنایع تقویت کننده کلاهبرداری از جمله شرکت های فناوری و مخابرات از خطرات مالی، حقوقی و اعتباری قابل توجهی از طریق جرایم جنایی شرکتی جدید نترسند، ما هرگز زنجیره را قطع نخواهیم کرد.

همتایان همچنین می‌خواهند که کلاهبرداری در الزامات پلیس راهبردی نوشته شود، که اولویت‌های اصلی پلیس را مشخص می‌کند. و یک کمپین آگاهی مصرف کننده با بودجه متمرکز با صنعت. در این گزارش درخواست شد که لایحه ایمنی آنلاین فوراً به مجلس ارائه شود، زیرا این لایحه شامل چندین تدابیر برای جلوگیری از نمایش محتوای تقلبی و تبلیغات کلاهبرداری در پلتفرم‌های آنلاین است و شرکت‌های فناوری را در صورت شکست پاسخگو می‌داند.

در این گزارش آمده است که با وجود اینکه قانون تقلب صحیح است، به دلیل کمبود منابع مجری قانون، بسیاری از قربانیان هرگز مجرمان را در برابر عدالت نمی بینند. برای مشاهده گزارش کامل 191 صفحه ای به ادامه مطلب مراجعه کنید parlament.uk.

در میان شاهدان

در میان کسانی که مدرک داد لرد اگنیو از اولتون که سال گذشته به عنوان وزیر خزانه داری مسئول پیشگیری از کلاهبرداری استعفا داد. پائولین اسمیت، مدیر خط گزارش پلیس Action Fraud. مجری شبکه 4 جو لیست; دانشگاهیان؛ پلیسی مانند راب جونز، مدیرکل مرکز ملی جرایم اقتصادی/رهبری تهدید، آژانس ملی جرم و جنایت، که به عنوان سخنران در کنفرانس سالانه انجمن کلاهبرداری لندن ماه گذشته در نسخه چاپی دسامبر مجله امنیتی حرفه ای ارائه شده است. و از صنعت خصوصی، برایان دیلی، مدیر گروه پیشگیری از جرم اقتصادی، گروه بانکی لویدز، و جرالدین لاولور، رئیس جهانی جرایم مالی، KPMG LLP، و ویل سمپل، که رهبری پاسخ eBay به جرایم سایبری در سطح جهانی را بر عهده دارد.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/fraud-alphabet-soup-deplored/