تقلب های جام جهانی | امنیت حرفه ای


انجمن تجارت مبارزه با تقلب انگلستان سیف گزارش می دهد که افزایش شدید کلاهبرداری های بلیط، از جمله بخت آزمایی بلیط جعلی با ارائه جوایز نقدی یا بسته های مهمان نوازی که از طریق پیامک های فیشینگ و ایمیل ها توزیع می شود، مشاهده شده است. همچنین افزایش وب‌سایت‌های جعلی که ادعا می‌کنند اینطور هستند، دیده می‌شود سایت رسمی جام جهانی.

به طرفداران فوتبال توصیه می‌شود که مراقب ایمیل‌های ناخواسته‌ای باشند که ادعا می‌کنند بلیت‌ها را برده‌اند و هرگز روی لینک‌های موجود در این ایمیل‌ها کلیک نکنند. انجام این کار خطر دانلود بدافزار طراحی شده برای سرقت اطلاعات شخصی و مالی را به دنبال دارد. می توانید یک ایمیل مشکوک را به [email protected] گزارش دهید.

آمبر بریج، رئیس اطلاعات سیفاس، گفت: «با نزدیک شدن به فصل جشن و کم‌کم بودن بودجه‌های خانوار، مجرمان همچنان به فریب اعضای عمومی که با بحران هزینه‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، ادامه می‌دهند. در نه ماه اول سال 2022، بیش از 210800 مورد کلاهبرداری هویت در پایگاه ملی اطلاعات کلاهبرداری ثبت شده است که نسبت به سال گذشته 34 درصد افزایش داشته است. اکثر موارد کلاهبرداری را تشکیل می دهد.

«خریداران امیدوار بلیت برای کنسرت های جام جهانی و 2023 و همچنین کاربران رسانه های اجتماعی به دنبال کمک برای افزایش قیمت ها هستند. جمعه سیاه همچنین توسط کلاهبرداران به عنوان فرصتی برای کلاهبرداری از مردم از پول نقدی که به سختی به دست آورده‌اند استفاده می‌شود و مشتریان تلفن همراه در معرض کلاهبرداری‌های پیچیده‌تری قرار می‌گیرند.

به مردم توصیه می‌شود قبل از پاسخ دادن به ایمیل‌های ناخواسته یا تماس‌های تلفنی، توقف کرده و با دقت فکر کنند و درخواست‌های خود را برای جدا شدن از جزئیات شخصی یا مالی خود به چالش بکشند. جنایتکاران سعی می کنند از احساس اضطرار استفاده کنند تا شما را ناراحت کنند، از ایستادگی نترسید.»

در مورد خرید به طور کلی تر، Citizens Advice هشدار داده است که حتی باهوش ترین خریداران نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند، به خصوص آنلاین، جایی که مطمئن شدن از به دست آوردن چیزی که برای آن چانه زده اید دشوارتر است. خانم کلر موریارتی، مدیر اجرایی مشاوره شهروندان، گفت: “با توجه به اینکه همه احساس خرج می کنند، بسیار مهم است که خریداران بدانند چگونه عاقلانه خرید کنند، حقوق خود را بدانند و اگر مشکلی پیش آمد چه کاری انجام دهند.”

بین مشاوره توسط استانداردهای بازرگانی:

– کورکورانه به نظرات آنلاین اعتماد نکنید، که بسیاری از آنها می توانند جعلی باشند
– قبل از وارد کردن هر گونه اطلاعات پرداخت در یک وب سایت، URL را بررسی کنید – کلاهبرداران برای سرقت اطلاعات بانکی وب سایت های قانونی را شبیه سازی می کنند.
– از یک روش پرداخت محافظت شده مانند کارت اعتباری، پی پال یا حساب Klarna استفاده کنید – در صورت وجود مشکل در خرید، پرداخت های کارت نقدی محافظت نمی شوند.
– مراقب کالاهای تقلبی، بی کیفیت و بالقوه خطرناک باشید – اگر قیمت چیزی بیش از حد خوب به نظر می رسد که درست باشد، احتمالاً همینطور است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/world-cup-frauds/