تقلب و سیستم قضایی: گزارش


موثرترین راه برای مقابله با تقلب، جلوگیری از وقوع آن در وهله اول است. کمیته دادگستری نمایندگان مجلس در گزارش خود می‌گوید: این امر مستلزم همکاری در بخش‌های خصوصی و دولتی است و دولت از قدرت تشکیل جلسه خود استفاده می‌کند.کلاهبرداری و نظام قضایی‘، انگلستان و ولز را پوشش می دهد.

نمایندگان مجلس از “همه گیری پرونده های کلاهبرداری” و حتی رشد این جرایم شکایت کردند، “اگر تغییر قابل توجهی در نحوه رسیدگی، تعقیب و پیشگیری از آنها ایجاد نشود”.

رئیس کمیته قضایی است سر باب نیل، نماینده محافظه کار بروملی و چیسلهورست. او گفت: «یک هفته پیش اعلام شد که اکنون یک اولویت کلیدی برای پلیس است که در هر دزدی که به آنها گزارش می‌شود، شرکت کند. این درست است که قربانیان چنین جنایات تهاجمی و آسیب زا باید بدانند که مورد حمایت قرار خواهند گرفت، اما ما نباید تأثیری را که جرایم کلاهبرداری بر قربانیان می گذارد دست کم بگیریم.

کلاهبرداری در حال حاضر 40 درصد از جرایم را تشکیل می دهد و این رقم در حال افزایش است. مردم پس انداز زندگی خود را از دست می دهند و از آسیب های روحی و روانی پایدار رنج می برند. اما میزان نگرانی مجریان قانون از آنچه لازم است کمتر است.

«تصمیم قبلاً برای جایگزینی Action Fraud اتخاذ شده است، و دولت باید مطمئن شود که جانشین آن می‌تواند خواسته‌های مطرح شده را برآورده کند، اما سیستم عدالت کیفری گسترده‌تر نیز باید تمرکز خود را بر این جنایت تجدید کند. پیشگیری از کلاهبرداری، تحقیقات و پیگرد قانونی در اغلب موارد به نظر می رسد یک فکر بعدی است که در صف منابع، نظارت و حتی زمان دادگاه است.

ما به سیستم عدالت کیفری نیاز داریم که منابع و تمرکز لازم را داشته باشد تا بتواند با فناوری‌های جدید و روندهای نوظهور سازگار شود. حس اینرسی کنونی نمی تواند ادامه یابد، ما اکنون به اقدام معنادار نیاز داریم.»

در این گزارش سالانه 4.6 میلیون جرم کلاهبرداری ذکر شده است، اما در سال منتهی به سپتامبر 2021، 7609 متهم به دلیل کلاهبرداری و جعل به عنوان جرم اصلی توسط CPS (سرویس دادستانی تاج و تخت) تحت تعقیب قرار گرفتند. این کمیته بین فوریه و آوریل از شاهدانی مانند پلیس، تنظیم‌کننده‌ها و چهره‌های ضد کلاهبرداری مانند لوک تیلور، عضو TUFF (انجمن کلاهبرداری مخابرات بریتانیا) و کیتی ووروبک، مدیر عامل جرائم اقتصادی در انجمن تجاری، شواهد گرفت. امور مالی انگلستان

شواهد مکتوب

و در میان مدارک مکتوب ارسال شده به نمایندگان، یک وکیل دادگستری، Adrian Darbishire QC کلاهبرداری را به‌عنوان «به‌طور فاجعه‌آمیز کم گزارش‌شده، کم‌تحقیق‌شده و تحت پیگرد قانونی» توصیف کرد. و «هیچ مکانیسم مؤثری برای شرکت‌های تجاری وجود ندارد تا به طور مؤثر با مقامات مجری قانون برای رسیدگی به این تخلف بومی همکاری کنند». او رد کرد که مشکل (کمبود) منابع است. در عوض، او آن را «امتناع عمیق از رویارویی با مشکل» نامید. صراحتاً میزان آن و آسیب های ناشی از آن را بشناسید. و سپس به طور واقع بینانه و جسورانه در مورد اقدامات مورد نیاز برای رسیدگی به آن فکر کنید.

به طور خاص در مورد دفتر تقلب جدی، او شکایت کرد که SFO ها انتخاب پرونده‌ها «به موارد پرمخاطب فعالیت تجاری تیز، یا موارد کهنه رشوه در خارج از کشور منحرف است». در همین حال، «کلاهبرداری مداوم، مضر و داخلی تقریباً کاملاً کنترل نشده است». موارد “غیر سکسی” که هیچ عنوانی را به خود جلب نمی کند، اما زندگی ها را نابود می کند.

به همین ترتیب، در تسلیم خود، شرکت خصوصی تحقیقات فدورا (بریتانیا) به عدم اراده مسئولان اشاره کرد. طرح‌های کلاهبرداری توسط جرایم سازمان‌یافته به درجه‌ای از دشواری می‌رسند، «که تعداد بسیار کمی از افسران پلیس می‌توانند با آن کنار بیایند و موضوع بررسی می‌شود. نه به این دلیل که ارزش بررسی ندارد، بلکه به این دلیل که مهارت یا اراده ای برای انجام آن وجود ندارد. آن ارسال به یک فرصت از دست رفته در دهه 2000 با NHTCU (واحد ملی جرایم فناوری پیشرفته) اشاره کرد. با این حال که گذشت، و آژانس جرایم جدی و سازماندهی شده، که اکنون نامیده می شود آژانس ملی جرم و جنایتبا تمرکز بر مبارزه با مواد مخدر، “با آگاهی از این که اقدام تقلب هرگونه انتقادی مبنی بر اینکه بریتانیا هیچ کاری در مورد تقلب انجام نمی دهد و کشور هرگز بهبود نیافته است را از بین می برد.”

فدورا پرسید که چرا پلیس از انجمن بازرسان بریتانیایی استفاده نمی کند (ABI) اعضا. این شرکت شکایت کرد که هرگز بحث درستی در مورد اینکه آیا نمی توان جرایم حجمی مانند کلاهبرداری را به روشی دقیق طراحی شده به چنین شرکت هایی منتقل کرد، وجود نداشته است. چنین طرحی تضمین می‌کند که هیچ سواحلی برای حفاظت از داده‌های GDPR وجود نداشته باشد، با پرسیدن از اعضای عمومی در زمان گزارش دادن که آیا در صورتی که پلیس قادر به رسیدگی به این موضوع نباشد، از انتقال موضوع به ABI راحت هستند یا خیر. بلافاصله. مستقیما.’

فدورا ادامه داد، در واقعیت، به هر حال این اتفاق می افتد. گزارش عمومی به Action Fraud «و پس از ماه‌ها بدون هیچ اتفاقی، آنها به شرکت‌های تحقیقاتی خصوصی مراجعه می‌کنند تا در صورت داشتن بودجه کافی، موضوع را بررسی کنند». سپس آن شرکت‌ها اطلاعات، اطلاعات و شواهد را جمع‌آوری می‌کنند که سپس به نیروی پلیس (که کاملاً دوستش دارند) بازخورد داده می‌شود یا به یک شرکت حقوقی ارائه می‌شود. برای قربانی معمولی، این امکان پذیر نیست و در نتیجه، یک «سیستم دو لایه» به یک هنجار در بریتانیا تبدیل می شود که در آن مرد یا زن معمولی در خیابان که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، در سرزمین هیچ مردی سرگردان می ماند و جایی برای آن وجود ندارد. برو یا بچرخ.

شرکت فناوری متا گفت که در پلتفرم‌های خود مانند فیس‌بوک «رویکرد عدم تحمل کلاهبرداری» را اتخاذ می‌کند. در سه ماهه آخر سال 2021، 1.7 میلیارد حساب جعلی را از فیس بوک حذف کرد، یعنی 99.9 درصد قبل از اینکه به ما گزارش شود. این شرکت گفت که «حدود 40000 نفر» در زمینه ایمنی و امنیت استخدام می کند. حدود نیمی از آن‌ها مستقیماً محتوا را بررسی می‌کنند. این شرکت هیچ عددی در مورد نتایج، مانند تعداد جرایمی که در نتیجه کارش به دادگاه کشیده شده است، ارائه نکرد.

در میان بسیاری از توصیه‌های این کمیته، نمایندگان پارلمان خواستار «منشورهایی با رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری شدند تا تعهدات و مسئولیت‌های آن‌ها در رابطه با مقابله با تقلب را مشخص کنند و به آنها اجازه پاسخگویی بدهند». با توجه به اینکه اکثر تقلب ها از طریق پلتفرم های آنها اتفاق می افتد، گزارش آنها از “عدم تعامل” توسط بخش فناوری شکایت داشت.

برای گزارش آنلاین، به سایت مراجعه کنید کمیته دادگستری در سایت پارلمان بریتانیا
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/fraud-and-the-justice-system-report/