تقویت تحول دیجیتال-هوشمند و کاربردهای هوش مصنوعی – شماره 1 2023 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

• تمام رنگی + پانوراما: دارای لنزهای تمام رنگی داهوا با لنز پانورامیک 180 درجه و دستگاه های IPC که مجهز به سنسورهای دوگانه هستند که میدان دید 180 درجه ارائه می دهند. با استفاده از فناوری تصحیح تصویر استاندارد شده، از تاب برداشتن و از دست دادن پیکسل جلوگیری می کند و از الگوریتم همجوشی ابرداده در سطح پیکسل برای ایجاد یک تصویر با زاویه باز 180 درجه یکپارچه استفاده می کند.

• ترموگرافی حرارتی در فضای باز و دستی: شامل سری دوربین های تک چشمی حرارتی (سری M) است که دوربین های دستی برای سناریوهای فضای باز مانند پیاده روی، حفاظت از حیات وحش، ماموریت های جستجو و نجات، شکار و غیره طراحی شده است. همچنین دارای دوربین حرارتی دستی حرارتی است. یک ابزار تشخیصی قابل حمل برای بازرسی روزانه سناریوهای صنعتی کوچک.

داهوا به طور مداوم ویژگی‌های هوش مصنوعی اضافی را برای WizSense، مجموعه‌ای از محصولات و راه‌حل‌های هوش مصنوعی که شامل IPC، PTZ، NVR، و XVR است، توسعه داده است تا بتواند تشخیص دقیق، جستجوی سریع هدف، عملیات ساده‌شده و محصولات هوش مصنوعی را برای مشتریان ارائه دهد. دو ارتقای اصلی امسال عبارتند از:

داهوا WizMind، مجموعه کاملی از راه‌حل‌های متشکل از محصولات پروژه‌محور، از جمله دوربین‌های IPC، NVR، PTZ، XVR، و دوربین‌های حرارتی که الگوریتم‌های یادگیری عمیق را اتخاذ می‌کنند، امسال نیز به‌روزرسانی‌های جدیدی را معرفی کرده است:


منبع: https://www.securitysa.com/18672R

• با آخرین روندها همراه باشید و پذیرش هوش مصنوعی را تسریع کنید: داهوا در حال آماده شدن برای معرفی سری WizMind X & S در سال 2023 است. انتظار می‌رود کاوش بیشتر در مورد ادغام‌های تمام رنگی در سال آینده ادامه یابد. HDCVI 7.0 کاملاً جدید نیز در کنار ارتقاء سایر محصولات هوشمند مانند WizSense و TiOC منتشر خواهد شد. علاوه بر این، راه حل های پیشگیری از آتش سوزی داخلی حرارتی و کاربردهای فناوری حرارتی در بازارهای مختلف عمودی نیز امسال ارائه می شود.

تحول هوشمند دیجیتال امروزه به موضوع اصلی صنعت تبدیل شده است. در آینده، با کمک هوش مصنوعی، به روز رسانی مداوم محصولات نظارت هوشمند به نقطه رشد اصلی صنعت نظارت بر امنیت در شهرهای توسعه یافته در سراسر جهان تبدیل خواهد شد.

سایر نکات برجسته

• AI Scene Self-Adaption (AI SSA): الگوریتم یادگیری عمیق را به کار می گیرد که می تواند صحنه های خاص مختلف (مانند باران، مه، نور پس زمینه، نور کم، سوسو زدن) را شناسایی کند و پارامترهای تصویر را بر اساس آن تنظیم کند تا بهترین کیفیت تصویر را تضمین کند.

روندها و راه حل های آینده

• تمام رنگی + زوم: تقریباً. قابلیت زوم اپتیکال 5 برابر و عملکرد فوکوس خودکار، ارائه جزئیات رنگی واضح از صحنه نظارت شده حتی پس از بزرگنمایی. دوربین همچنین می تواند با قابلیت نورپردازی در فواصل دور، تصویر تمام رنگی واضح را حتی از فواصل دور ثبت کند.

• هوش مصنوعی برای همه: دارای سری Cooper-I، اولین AI XVR سطح پایه در صنعت. با استفاده از چیپست هوش مصنوعی و الگوریتم یادگیری عمیق، تمام سری های داهوا XVR به قابلیت های مقرون به صرفه هوش مصنوعی مانند SMD Plus، حفاظت محیطی، کدگذاری هوش مصنوعی و غیره مجهز شده اند.

• چراغ های دوگانه هوشمند: از دو نوع چراغ تکمیلی پشتیبانی می کند: IR و نور گرم. در حالت روشنایی هوشمند (حالت پیش‌فرض)، چراغ گرم تنها زمانی روشن می‌شود که هدفی شناسایی شود. هنگامی که هدف از منطقه قانون خارج می شود، چراغ گرم خاموش می شود و چراغ IR دوباره روشن می شود.

• PoE 2.0: مجهز به قابلیت های کاربردی مانند PoE Watchdog، BT 90W (پورت قرمز)، PoE هوشمند و انتقال PoE از راه دور، PoE 2.0 ویژگی های هوشمند دیگری از جمله Green PoE و Perpetual PoE را امسال معرفی کرد.

• هوش مصنوعی برنامه ریزی شده: به کاربران اجازه می دهد تا عملکردهای هوش مصنوعی (موجود در سری XVR5000-4KL-I3) را با توجه به دوره های زمانی مختلف (تا شش بار در روز) تنظیم کنند. سیستم به طور خودکار برای اجرای هر کار هوش مصنوعی در زمان مربوطه سوئیچ می کند.

• هشدار بی‌سیم: دارای سیستم امنیتی بی‌سیم AirShield است که شامل هاب هشدار، آشکارساز PIR، دوربین PIR-Cam، آشکارساز دود، آشکارساز در، فوب کلید، تکرارکننده، گسترش دهنده ورودی، آژیر داخلی و خارجی و غیره است.

WizSense

در راستای روند فوق الذکر، برخی از برنامه های داهوا و مجموعه محصولات/راه حل های سال 2023 عبارتند از:

در واقع، کتاب الکترونیکی 2023 Trends in Surveillance Video از Eagle Eye Networks اشاره می‌کند که کسب‌وکارها برای پلت‌فرم‌های نظارت تصویری که آماده هوش مصنوعی و آینده‌نگر هستند، بودجه‌بندی می‌کنند. بر اساس یک نظرسنجی تجاری هوش مصنوعی در سال 2022 توسط PriceWaterhouseCoopers، بیش از 50 درصد از کسب و کارها به نوعی از هوش مصنوعی استفاده می کنند و بیش از 25 درصد از پذیرش گسترده هوش مصنوعی در شرکت خود گزارش داده اند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که کسب‌وکارهایی که از هوش مصنوعی استفاده نمی‌کنند از قبل می‌دانند که فناوری‌های جدید و مدرن سیستم‌ها و فرآیندهای آنها را در آینده خودکار می‌کنند. و اکنون برای این زیرساخت ها بودجه می کنند.

• برنامه های مبتنی بر انسان: شامل سیستم پانورامیک داهوا است که برای ثبت آگاهی از موقعیت در سناریوهایی که به نمای پانوراما 360 درجه، 270 درجه یا 180 درجه نیاز دارند، طراحی شده است. Human Metadata 2.0 مجهز به الگوریتم یادگیری عمیق است که می تواند به اپراتورها کمک کند تا اهداف را به طور مؤثرتری تعیین کنند. همچنین شامل فناوری تشخیص PPE است که می تواند مطابقت پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی در محل کار را تشخیص دهد.

• Quick Pick: قابلیتی که امکان جستجو بر اساس استخراج رنگ لباس و وسیله نقلیه و مقایسه با موارد موجود در پایگاه داده را فراهم می کند. به طور قابل توجهی نتایج جستجو را محدود می کند تا فیلم هدف مورد نظر را پیدا کند.

• برنامه های کاربردی مبتنی بر خودرو: فناوری مدیریت فضای پارکینگ می تواند استفاده از فضای پارک را در هر منطقه از پارکینگ تشخیص دهد و وضعیت فضای پارک را در زمان واقعی نمایش دهد. تشخیص پارک غیرقانونی به طور خودکار از خودروی شناسایی شده عکس فوری می گیرد و ابرداده های آن را به عنوان مدرک ذخیره می کند. پارکینگ غیرقانونی PTZ همچنین می تواند صدای هشدار را از طریق بلندگوی داخلی خود ارسال کند.

• تمام رنگی + TiOC: روشنگرهای دوگانه هوشمند، بازدارندگی فعال و هوش مصنوعی را ارائه می دهد. این می تواند به طور موثری با بازدارندگی فعال به مزاحمان هشدار دهد و به موقع با زنگ هشدار به کاربران اطلاع دهد و نظارت تصویری فعالی را برای املاکی که نیاز به امنیت 24 ساعته دارند، ارائه دهد.

راه‌حل‌های داهوا با فناوری‌های کلیدی مانند AIoT، داده‌های بزرگ و نرم‌افزار، خانواده‌ها و کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا خطرات ایمنی و امنیتی را سریع‌تر، دقیق‌تر و مؤثرتر از همیشه شناسایی کرده و به آن پاسخ دهند. همچنین ارزشی فراتر از امنیت فراهم می‌کند، مانند اینکه شهرها، مشاغل و سایر سازمان‌ها را قادر می‌سازد داده‌های بصری گرفته‌شده توسط دوربین‌ها را به عنوان بخشی از راه‌حل‌های هوشمند خود برای همه چیز، از کاهش ازدحام ترافیک، نظارت بر پارک‌ها و حیات وحش، ردیابی جریان‌های زباله گرفته تا بهبود بخشد. فروش در مراکز خرده فروشی

• به شدت نوآوری کنید و به گسترش زمینه های جدید ادامه دهید: تعدادی از محصولات نوآورانه داهوا در سال 2023 به نمایش گذاشته خواهند شد. این محصولات شامل دستگاه های نمایش و کنترل از جمله نمایشگرهای LCD، دیوارهای ویدئویی LCD، ساینیج دیجیتال LCD، نمایشگرهای LED، و نمایشگرهای LCD تعاملی برای موسسات تجاری است. . همچنین پلت فرم مدیریت ویدئو (VMP)، رمزگشاها، کنترلرهای اتصال، و صفحه کلید شبکه برای مراکز امنیتی. حافظه داهوا، مجموعه ای از محصولات فلش NAND پایدار و قابل اعتماد، مانند SSD، کارت های حافظه، درایوهای فلش USB و غیره. دستگاه های انتقال داهوا (از جمله سوئیچ ها، نقطه دسترسی بی سیم، روتر بی سیم و غیره)؛ تخته سفید تعاملی هوشمند Dahua DeepHub؛ و سایر محصولات/راه‌حل‌های هوشمند (از جمله اینترکام ویدئویی هیبریدی دو سیمه، راه‌حل هوشمند ترافیک و راه‌حل کنترل دسترسی سری داخلی و غیره).وام)

• Real 5 MP 16:9: یک فناوری پیشرو در بازار HD-Over-Coax که مشکل اعوجاج تصویر ناشی از دوربین های قبلی 5 MP 4:3 را حل می کند. این دوربین همچنین مجهز به فناوری Super Adapt است که می‌تواند محیط‌های نظارتی مختلف مانند محیط‌های داخلی، بیرونی و یا مناطقی با نور شدید را شناسایی و تنظیم کند.

داهوا تمام رنگی

HDCVI TEN

سال 2022 دهمین سالگرد HDCVI (رابط ویدیویی ترکیبی با کیفیت بالا) داهوا است. در طول ده سال گذشته، فناوری HDCVI فناوری آنالوگ را به عصر کیفیت بالا هدایت کرده است. اکنون، فناوری بیش از حد کواکسن را به عصر هوش مصنوعی هدایت می کند. در اینجا چهار ویژگی برجسته تکنولوژیکی HDCVI داهوا آورده شده است.

تقویت تحول دیجیتال-هوشمند و کاربردهای هوش مصنوعی

شماره 1 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور، محصولات

• برنامه های تصویربرداری حرارتی: عملکرد اندازه گیری دمای صنعتی از فناوری تصویربرداری حرارتی برای درک سریع همه آب و هوا و اندازه گیری آنلاین دما استفاده می کند. گزارش های داده به طور خودکار به صورت آنلاین ذخیره می شوند و به راحتی برای کاربران قابل دسترسی هستند.

امسال، داهوا برخی از ادغام‌های فناوری تمام رنگی را به نمایش گذاشت که ارزش تجاری بیشتری را برای مشتریان و کاربران نهایی ایجاد می‌کند:

سال 2022 سالی پر از توسعه و نوآوری برای داهوا بوده است. این شرکت به‌روزرسانی‌های مختلفی را در سبد محصولات موجود خود و همچنین مجموعه‌ای از محصولات و راه‌حل‌های جدید راه‌اندازی کرده است که نیازها/مشکلات خاص جامعه را برطرف می‌کند.

آنچه در زیر می آید برخی از نکات برجسته نوآوری فناوری در سال 2022 و نگاهی به سال 2023 از داهوا است.

• راه حل خارج از شبکه: فناوری انتقال شبکه 4G و نیروی خورشیدی را در یک سیستم نظارت هوشمند ادغام می کند و تجربه نظارتی سبکی را برای محیط های بیرونی با کمبود برق و شبکه ایجاد می کند.

• تمام رنگی + 4K: از سنسورهای تصویر 1/1.2 اینچی (در حال حاضر بهترین حسگر IPC در نور کم Dahua) استفاده می‌کند که 110 درصد افزایش اندازه پیکسل را در مقایسه با سنسورهای معمولی 8 مگاپیکسلی ایجاد می‌کند. دیافراگم بزرگ F1.0 آن می تواند نور بیشتری را که در دسترس است جذب کند و حداکثر انرژی نوری که سنسور می تواند دریافت کند دو برابر می شود.

WizMind