تهدید حملات سفت‌افزار به شرکت‌ها در حال افزایش است


زنی که روی تخت نشسته و از یک لیوان آب می نوشد و یک لپ تاپ کار در مقابلش است

دگرگونی نیروی کار امروز چالش های جدیدی را در مورد امنیت فناوری اطلاعات ارائه کرده است. بر اساس گزارش های HP Wolf Security، کار هیبریدی می تواند محافظت از خود را در برابر حملات برای مشاغل سخت تر کند. مدل ترکیبی نه تنها نحوه مدیریت امنیت نقطه پایانی را تغییر داده است، بلکه تیم های فناوری اطلاعات در تلاش هستند تا امنیت سیستم عامل کافی را برای کارمندانی که از راه دور کار می کنند، فراهم کنند.

حمله Firmware چیست؟

سفت‌افزار نرم‌افزار دائمی است که در حافظه فقط خواندنی رایانه برنامه‌ریزی شده است تا به آن اجازه عملکرد صحیح را بدهد. هنگامی که سیستم عامل در حال به روز رسانی است، این زمانی است که در برابر حمله آسیب پذیر است. در بیشتر موارد، این حملات با تزریق بدافزارهای مخرب به آپدیت، سفت‌افزار را خراب می‌کنند و فرکانس آن‌ها در حال افزایش است.

چالش های پیش روی رهبران فناوری اطلاعات

بر اساس نظرسنجی HP Wolf Security از 1100 رهبر فناوری اطلاعات، حداقل 83 درصد از لپ تاپ ها و رایانه های شخصی در معرض خطر حملات سیستم عامل قرار دارند. این به این دلیل است که افراد بیشتری از راه دور کار می کنند و از شبکه های خانگی خود استفاده می کنند که ممکن است ایمن نباشد. علاوه بر این، 76٪ پرینترها نیز در معرض خطر حملات سیستم عامل هستند.

با تعداد بیشتر کارگران هیبریدی، کسب و کارها در معرض دید قرار می گیرند زیرا مدیریت امنیت از راه دور نه تنها دشوار است، بلکه زمان بیشتری نیز می برد. بسیاری از رهبران فناوری اطلاعات (67٪) تاکید می کنند که شرکت ها به دلیل کار در خانه قادر به شناسایی، محافظت و بازیابی به موقع حملات نیستند. تقریباً 64٪ در مورد تجزیه و تحلیل پیکربندی امنیت برای کارگران خانه نیز همین ادعا را دارند.

سایه IT باعث مشکلات بیشتر می شود

Shadow IT استفاده از سیستم‌های فناوری اطلاعات، سخت‌افزار، نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها بدون اجازه بخش فناوری اطلاعات شرکت‌ها است. بر اساس همین تحقیقات، حداقل 68 درصد از کارکنان اداری ادعا کرده اند که امنیت در هنگام خرید تجهیزات اداری مورد توجه اصلی آنها نیست. تقریباً نیمی از کارکنان (43 درصد) با تیم فناوری اطلاعات خود تماس نگرفتند تا لپ‌تاپ یا رایانه شخصی خود را نصب کنند یا حتی آنها را برای اهداف امنیتی بررسی کنند.

HP به شرکت‌ها هشدار می‌دهد که استفاده از تجهیزات قدیمی‌تر ساخته شده بر اساس استانداردهای قدیمی صنعت را متوقف کنند. آنها با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی امروزی طراحی یا ساخته نشده اند و در برابر حملات آسیب پذیر هستند.

هشدار داده شد که شکاف ایجاد شده در امنیت سازمانی ممکن است سال ها طول بکشد تا پل شود. بنابراین، استفاده از آخرین سخت افزار و سفت افزار برای کمک در برابر تهدیدات نوظهور بسیار مهم است. این به شرکت‌ها کمک می‌کند تا حملات را در مقیاس بزرگ‌تر شناسایی، محافظت و اصلاح کنند.

در مورد چگونگی بیشتر بدانید امنیت شبکه می تواند از شما در زندگی کاری ترکیبی محافظت کند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/why-are-there-increased-threats-of-firmware-attacks-in-the-hybrid-era/