توسعه فرهنگ اتاق کنترل دوربین مدار بسته موثر – شماره 1 2023 – Leaderware

با این حال، هیچ راه درستی برای انجام کارها وجود ندارد و فرهنگ های عملیاتی به دلیل طیفی از عوامل متفاوت خواهد بود. اما اغلب می‌توانید در عرض چند دقیقه وقتی وارد اتاق کنترل می‌شوید و تعاملات کوتاهی دارید، متوجه می‌شوید که آیا فرهنگ وجود دارد که عملکرد را قادر می‌سازد، قابل قبول است یا فقط مخرب است و احتمالاً یک محیط عملیاتی ناکارآمد ایجاد می‌کند. فرهنگ‌های درون اتاق‌های کنترل یا سایر محیط‌ها نیز باید روی آن کار کرده و به طور مستمر توسعه و تقویت شوند، و این یک عملکرد کلیدی رهبری است.

دکتر کریگ دونالد متخصص عوامل انسانی در امنیت و دوربین مدار بسته است. او مدیر Leaderware است که ابزارهایی را برای انتخاب اپراتورهای دوربین مداربسته، نمایشگرهای اشعه ایکس و سایر پرسنل امنیتی در عملیات های بزرگ در سراسر جهان فراهم می کند. او همچنین دوره‌های آموزش مهارت‌های نظارت دوربین مداربسته و زبان بدن و دوره‌های زبان بدن نظارت پیشرفته را برای اپراتورها، سرپرستان و مدیران دوربین مداربسته در سطح بین‌المللی اجرا می‌کند و در زمینه مدیریت دوربین‌های مداربسته مشاوره می‌دهد. می توان با او تماس گرفت +27 11 787 7811 یا [email protected]وام)

در مواردی که فناوری نیاز به مشارکت مشترک مردم دارد، آیا این دستورالعمل ها به وضوح تعریف شده اند و آیا افراد صلاحیت انجام آن را دارند؟ بخش مهمی از فرهنگ اتاق کنترل، کار گروهی و اهداف مشترک است. بازی های سرزنش می تواند روابط و آنچه را که می سازید را از بین ببرد. من اپراتورهایی را دیده‌ام که به طور طبیعی ایستگاه‌های کاری در کنارشان را تصاحب می‌کنند، هر مشکلی را مشاهده می‌کنند، حتی گاهی اوقات چیزهایی را می‌بینند، در حالی که اپراتور دیگر در حال استراحت در توالت یا نوشیدن یک فنجان چای بود.

اتاق‌های کنترل با نیاز به واکنش‌های واکنش اضطراری قوی، فرهنگی را تشکیل می‌دهند که حول آن تمرکز می‌کند، اغلب افرادی که از ترشح آدرنالین لذت می‌برند. معمولاً طیف وسیعی از انتظارات از مدیریت، از اتاق کنترل وجود دارد که ترکیبی از این موارد را شامل می شود. یکی از چالش‌های کلیدی برای سرپرستان و کارکنان، مدیریت این تعادل است، اما انتظارات مدیریت، تأکید غالب بر فرهنگ اتاق کنترل، دیدگاه‌های افراد، ارزش‌ها و حتی شخصیت‌ها و دیدگاه‌های افرادی را که در آنجا کار می‌کنند، شکل می‌دهد.

فلسفه مدیریت

سرپرستان بخش اساسی از ماهیت فرهنگ اتاق کنترل و اثربخشی نتایج را ایفا می کنند. بخشی از این امر به وظایف ساده کنترل و مدیریت برمی گردد. با این حال، مؤلفه های پیشرو و توسعه برای نظارت، انگیزه، تمایل و فداکاری کارکنان را برای دستیابی به اهداف شکل می دهد. اغلب اوقات، سرپرست صرفاً برای اطمینان از اینکه افراد سر کار هستند، به موقع سر کار هستند و به نظر می رسد که در طول روز درگیر هستند، وجود دارد.

ایجاد تعادل بین افراد و فناوری

این فرهنگ ممکن است در مورد محیط‌های با عملکرد بالا، پذیرش، مقابله، انزوا، یا حتی در برخی موارد سمی باشد. با این حال، فرهنگ لحن و احتمال موفقیت یا شکست را برای سازمان یا واحد تعیین می کند. اتاق‌های کنترل تفاوتی ندارند و من طیف وسیعی از محیط‌ها، فرهنگ و روش‌های انجام کارها را در محدوده اتاق‌های کنترل دیده‌ام.

مجموعه ای از عوامل وجود دارد که بر فرهنگ سازمانی یا عملیاتی در اتاق کنترل تأثیر می گذارد. در حالت ایده‌آل، هرچه این موارد بیشتر هماهنگ باشند، تمرکز قوی‌تر خواهد بود و احتمال موفقیت آن بیشتر می‌شود. برخی از این موارد در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

مردم باید فناوری را درک کنند و روی آن تأثیر بگذارند تا در آن محیط احساس راحتی کنند، حتی اگر به عنوان بخشی از این فرآیند کمی تحت فشار قرار بگیرند. در جایی که این کار به خوبی انجام می شود، با تجهیزات پیچیده، انحصاری و احساس غرور را در فرهنگ اتاق کنترل اضافه می کند.

من دیده‌ام که برخی از اتاق‌های کنترل به دلیل بی‌علاقگی به کارهایی که اپراتورها باید انجام دهند، یا ناتوانی در تمرکز، تشویق و ایجاد ظرفیت افراد در اتاق کنترل خراب شده‌اند. در برخی از بدترین موارد، عدم آگاهی استراتژیک و موقعیتی از هدف و نتایج اتاق کنترل. در برخی از موارد قراردادی، سرپرستان بیشتر نگران هستند که آیا افراد در محل کار و روی صندلی خود هستند تا اینکه چه کاری باید انجام دهند و چرا.

دکتر کریگ دونالد

بازخورد و شناخت تلاش ها، موفقیت ها و تجلیل از دستاوردهای مشترک از عناصر مهم در توسعه هویت فرهنگی است. در حالی که چیزی مانند یک مهمانی یا جشن به ذهن می‌رسد، صحبت‌ها یا سخنرانی‌ها در کارکنان اتاق کنترل می‌تواند تفکر و آگاهی مشترک را باز کند. به عنوان مثال، زمانی که یک حادثه تشخیص داده می شود، چگونه آن را شناسایی کردند، واکنش، چه چیزی کمک کرد و چه چیزی خوب پیش نرفت. اینها اجزای مهمی در ایجاد یک فرهنگ اتاق کنترل موثر هستند، و همانطور که اشاره کردم، این یک چیز مداوم است، نه یک بار. با این حال، زمانی که یک محیط اتاق کنترل موثر وجود داشته باشد، جنبه‌هایی از فرهنگ سازمانی را نشان می‌دهد که نقش بزرگی در موفقیت آن داشته است.


برای من، اپراتورهای دوربین مداربسته باید کمی برتری داشته باشند، تمایل به گرفتن افراد و تعهد برای ایجاد تفاوت داشته باشند. جالب اینجاست که وقتی در لهستان به این موضوع اشاره کردم، به خوبی پذیرفته نشد، زیرا حکومت کمونیستی مردم را علیه یکدیگر قرار داده بود، بنابراین فلسفه اتاق کنترل با جامعه جدید یا فرهنگ اجتماعی در تضاد بود.

یکی از عوامل کلیدی این است که شما می خواهید همه ارزش های یک فرهنگ اتاق کنترل موثر را بپذیرند و آن را بپذیرند. ضروری برای این احساس انصاف است، حسی که افراد مورد قدردانی قرار می گیرند و بخشی از کل است، افراد می توانند احساس ارزشمندی داشته باشند، و در حالت ایده آل آنها یک هدف و تمرکز مشترک دارند – این همان چیزی است که منجر به یک حس مشترک می شود. شناسایی و انگیزه برای انجام بهترین کار

ناظران باید اپراتورها را به فعالیت‌های کلیدی و وظایف شناسایی هدایت کنند، تیم‌هایی را از طریق طراحی، فعالیت‌ها و به اشتراک گذاشتن بینش/دستاوردهای شناسایی بسازند. آنها مطمئن می شوند که همه موفقیت را به اشتراک می گذارند، از پرسنل در برابر نظرات نامطلوب خارج محافظت می کنند و فرهنگ اثربخشی را به صورت فردی و تیمی ایجاد می کنند.

در جایی که یک پیمانکار مسئولیت کارکنان را بر عهده دارد، مدیر سایت این مسئولیت را بر عهده دارد و برای ایجاد دیدگاه مشترک برای سرپرستان منصوب خود برای ایجاد نوع مطلوب فرهنگ اتاق کنترل. برای سرپرستان تمام وقت که به یک مدیر خط گزارش می دهند، باید با هم کار کنند تا یک فرهنگ مشترک در سراسر عملیات ایجاد کنند. احتمال قوی وجود دارد که خرده فرهنگ ها در شیفت های مختلف رشد کنند، اما تا زمانی که همه آنها از تمرکز و ارزش های مشترک در اتاق کنترل استفاده کنند، این می تواند به جای کاهش دادن به اتاق کنترل، به اتاق کنترل اضافه کند.

انتظاراتی که مدیریت اجرایی و امنیتی از اتاق کنترل و امنیت به طور کلی دارند، به شدت بر تمرکز و سیستم های پاداش برای اتاق کنترل تأثیر می گذارد. در جایی که تمرکز کمی روی اتاق کنترل و کارهایی که می تواند انجام دهد وجود دارد، انگیزه باید از سطوح پایین تر برای ارائه جهت ایجاد شود. به عنوان مثال، جایی که تمرکز غالب مدیریت بر ایمنی و انطباق است، فرهنگ و فعالیت‌های داخل اتاق کنترل حول این موضوع شکل می‌گیرد و فعالیت‌ها جهت‌گیری مشابهی را منعکس می‌کنند.

ایجاد فرهنگ اتاق کنترل دوربین مدار بسته موثر

شماره 1 2023 انتخاب سردبیر، دوربین مدار بسته، نظارت و نظارت از راه دور، آموزش و آموزش

افرادی با ارزش های مشابه

فرهنگ سازمانی در سازمان‌ها را می‌توان مجموعه‌ای از ارزش‌ها، شیوه‌ها، تمرکز، استانداردها و رفتارها و راه‌های تعامل با دیگران دانست که توسط افرادی که در آنجا کار می‌کنند پذیرفته شده و پذیرفته شده‌اند. این ارزش‌ها و استانداردها مبنایی را برای نحوه عملکرد افراد در آن محیط فراهم می‌کنند و در طول زمان به افراد جدید منتقل می‌شوند، توسط محیط جذب و جذب می‌شوند.

شناخت و پاداش

نوشته دکتر کریگ دونالد

در حالت ایده‌آل، در حالی که می‌خواهید احساس رقابت داشته باشید، در صورت امکان، باید فرهنگ «هیچ‌کس عقب نمانده» وجود داشته باشد. در عین حال، افراد غیراجرای ثابتی که به تلاش‌ها برای بهبود پاسخ نداده‌اند، باید از اتاق کنترل خارج شوند زیرا کل اتاق کنترل را به پایین می‌کشند. برای مثال، در یکی از سایت‌های کازینو، اپراتوری وجود داشت که به مدت 15 سال چیزی را شناسایی نکرده بود، در حالی که دانشکده‌های او هر دو هفته یک بار چیزی را دریافت می‌کردند. برای یک فرهنگ مؤثر، هرکسی نیاز به مشارکت دارد، حتی اگر به روش خاص خودش باشد که توسط دیگران به رسمیت شناخته شود.

با این وجود، برای موثر بودن به افرادی نیاز دارید که با انگیزه، با انگیزه، دوست دارند از ابتکار عمل استفاده کنند و به یکدیگر احترام بگذارند. این گاهی اوقات می تواند باعث تعارض شود و پروتکل های اجتماعی برای رسیدگی به تعارض باید توسط سرپرستان بررسی شود. گاهی اوقات ترکیب تیم می تواند برخی از این مسائل را برطرف کند. این نوع مقادیر نیز همیشه در اتاق‌های کنترل امنیتی، چه از داخل و چه در خارج از اتاق کنترل، به راحتی یافت نمی‌شوند. با این حال، گاهی اوقات کمی فشار بیرونی می‌تواند حس هویت مشترک ایجاد کند و از طریق حمایت و تعهد مشترک به انسجام فرهنگ در اتاق کنترل کمک کند. با این حال، موفقیت فرهنگ شناخت را ایجاد می کند.

ظرفیت و جهت گیری سرپرست

تمرکز مدیریت و برقراری ارتباط موثر آن به نوعی از فرهنگی که می خواهید توسعه یابد، حکم و مشروعیت می بخشد.

فرهنگ سازمانی تمایل به تقویت خود از طریق آوردن افرادی دارد که مناسب و دارای ارزش های منطبق با فرهنگ موجود هستند. اگر می‌خواهید چیزها را به یک جهت خاص سوق دهید، افراد بیشتری با این جهت‌گیری را وادار می‌کنید تا بر چیزهای اطراف خود تأثیر بگذارند. انتصابات باید این را در نظر داشته باشند، و همچنین اینکه آیا افراد به الزامات عملکرد مورد انتظار کمک خواهند کرد یا خیر.

ماهیت ارتباط یک نظر ساده، تکان دادن سر به عقب، و یک انتقال آرام تا زمانی که اپراتور بازگردد – همه شاخص‌های درک و پشتیبانی متقابل، بدون هیچ ورودی ناظر بود. هنگام در نظر گرفتن افراد و فناوری مهم است که اعلان‌های هوش مصنوعی، برای مثال، اپراتور را هدایت نکنند. من تشخیص حرکت را در دوربین‌هایی دیده‌ام که هر چند ثانیه یا حتی بدتر از آن آلارم تولید می‌کنند، و یا منجر به خاموش شدن تجهیزات یا صرفاً نادیده گرفته شدن کامل می‌شود.

در یک سایت، اپراتورهایی که به چیزی خاص دست یافتند، یک آخر هفته در لژ شرکت با شریک خود جایزه گرفتند، که منجر به حمایت مشتاقانه شریک برای ایجاد فرهنگ اتاق کنترل شد. گاهی اوقات مدیران یا مدیرانی را می بینم که می گویند اپراتورها برای انجام کارشان دستمزد می گیرند و نباید از مزایای اضافی برخوردار شوند. این از افرادی ناشی می شود که پاداش های شرکت و تخصیص های مشترک در قراردادهای خود دارند.

مهم نیست که چقدر فناوری در اتاق کنترل استفاده می شود یا چقدر خوب است، افراد همچنان مسئول اتاق های کنترل اجرا و عملیات هستند. پرداختن به عوامل انسانی در محیط کار در اتاق کنترل، اطمینان حاصل می کند که افراد مایل به حضور در آنجا هستند، از تجهیزات مناسب برای هدف و برای سهولت استفاده از تجهیزات استفاده می کنند. صرفاً خیلی گرم یا خیلی سرد می تواند تأثیر مستقیمی بر احساس افراد نسبت به حضور در آنجا داشته باشد و اینکه آیا آنها می توانند روی عملکرد تمرکز کنند یا خیر، اصلا اهمیتی ندارد که با برنامه های کاربردی پیشرفته هوش مصنوعی سروکار داشته باشید.

در جایی که تمرکز بر کشف جرم است، تأکید بیشتر به نوع ارزش‌ها و نوع افرادی که در این تمرکز فعالانه مشترک هستند راهنمایی می‌کند، در حالی که تمرکز مدیریت بر گردآوری شواهد، اولویت‌ها را هدایت می‌کند و مبنای رفتار و فعالیت و نحوه اطلاعات را تشکیل می‌دهد. جمع آوری شده است.

عملکرد عالی باید یک پایه اساسی برای هر فرهنگ موثر در اتاق کنترل باشد، با یک سیستم اندازه گیری عملکرد که منصفانه باشد و همه آن را درک کنند. جایی که هر کسی اگر به اندازه کافی تلاش کند شانس موفقیت دارد. با این حال، هرکسی نمی‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد، و نیاز است که سهم یا بهبود همه افراد به رسمیت شناخته شود.

یکی از عناصر کلیدی در ایجاد یک فرهنگ منسجم و مؤثر در اتاق کنترل این است که افراد باید به رسمیت شناخته شوند و برای مشارکت ها و دستاوردها به آنها پاداش داده شود. نمودارهای عملکرد، جوایز بهترین اپراتور ماه و غیره عناصری هستند که باعث غرور و شناخت می شوند. با این حال، پاداش‌ها می‌توانند فقط ستایش و قدردانی یا چیزی اساسی‌تر باشند.


منبع: https://www.securitysa.com/18691R