توصیه کلاهبرداری: به عقل خود اعتماد کنید


بیشتر، 70 درصد از مردم در موقعیت‌های مرتبط با پول، احساسات درونی خود را نادیده می‌گیرند و در مقابل کلاهبرداران آسیب‌پذیرتر می‌شوند. طبق گفته بانک، بارکلی که همچنین نشان می‌دهد که کلاهبرداری‌های خرید – رایج‌ترین نوع کلاهبرداری، که در آن مردم کالاهایی را خریداری می‌کنند که هرگز به دست نمی‌آیند یا آنطور که تبلیغ نمی‌شوند – سال به سال 70 درصد افزایش یافته است.

بانک است تشویق مردم در هنگام تصمیم گیری لحظه ای وقت بگذارند و به حرف دلشان گوش دهند. به خصوص که سه چهارم (75 درصد) مردم متوجه افزایش فعالیت های مشکوک یا کلاهبرداری در ماه گذشته شده اند و تقریباً نیمی (47 درصد) در چند ماه گذشته هدف کلاهبرداری از طریق ایمیل و/یا پیامک قرار گرفته اند. .

کلاهبرداری های سرمایه گذاری، جایی که از شما دعوت می شود در چیزی سرمایه گذاری کنید که آن چیزی نیست که به نظر می رسد یا وجود ندارد، بالاترین ارزش را دارند و فقط کمتر از یک سوم (31 درصد) از کل پول از دست رفته توسط کلاهبرداران را تشکیل می دهند. بانک پیشنهاد می کند علی‌رغم این، تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر، 85 درصد از مردم هنگام سرمایه‌گذاری، احساسات درونی خود را نادیده می‌گیرند. طبق تحقیقات مصرف کننده

از این رو، بانک با دکتر مگان روسی همکاری کرده است تا آگاهی را در مورد نقش مهمی که روده می‌تواند در کمک به مردم برای شناسایی اینکه آیا مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند یا خیر، افزایش دهد و توصیه‌هایی برای نحوه شناسایی زمانی که روده شما می‌خواهد چیزی به شما بگوید ارائه دهد.

دکتر مگان روسی (PhD, Rd) می‌گوید: «روده و مغز شما در ارتباط دو طرفه دائمی هستند. این به عنوان محور روده: مغز شناخته می شود و به لطف شبکه چشمگیر صدها میلیون اعصاب که این دو را به هم متصل می کند، ممکن شده است.

“این احساس مبتنی بر علم در روده شما اغلب بر اساس شهود است و این قدرت را دارد که شما را به چندین روش ایمن نگه دارد. در واقع، تحقیقات بارکلیز نشان می‌دهد که گوش دادن به قلب شما ممکن است این قدرت را داشته باشد که در برابر تقلب و خطرات کلاهبرداری که بسیاری از افراد هر روز با آن مواجه می‌شوند، محافظت کند.

برای حمایت از این شکاف دانش در هنگام تشخیص علائم، ما یک یادداشت ساده ابداع کرده‌ایم که می‌تواند به افراد یادآوری کند که وقتی روده‌شان می‌خواهد چیزی به آنها بگوید باید مراقب چه چیزی باشند: SCAM. که مخفف –

تعریق
تنگی قفسه سینه
درد (سر یا معده)
مه ذهن

چرا ممکن است احساس روده را نادیده بگیرید: یک سوم مورد بررسی (33 درصد) احساس روده خود را در صورتی که تحت فشار زمان هستند زیر سوال ببرند، و یک سوم دیگر (34 درصد) می گویند که احساس روده خود را بر اساس اندازه یا ارزش تجدید نظر خواهند کرد. از فرصت

راس مارتین، رئیس ایمنی دیجیتال در Barclays، می‌گوید: «اغلب افراد هنگام تصمیم‌گیری‌های مهم، احساسات درونی خود را نادیده می‌گیرند، که متأسفانه می‌تواند آنها را در برابر کلاهبرداری آسیب‌پذیرتر کند. کلاهبرداران با احساسات شما بازی می‌کنند و سعی می‌کنند در هنگام خرید یا سرمایه‌گذاری، احساس فشار زمانی را القا کنند، یا کمبود درک شده و بنابراین ارزش ایجاد کنند.

هرگز نباید برای خرید یا سرمایه گذاری در چیزی عجله کنید. اگر چیزی مشکوک به نظر می رسد یا درست نیست، برای نظر دوم با فردی که به آن اعتماد دارید – یکی از اعضای خانواده، دوست یا بانکتان – صحبت کنید.

بازدید کنید: www.barclays.co.uk/scams/.

اظهار نظر

ریچل جونز، مدیر عامل شرکت مانیتورینگ اسنپ دراگونیک شرکت حفاظت از برندهای وب، هشدار داد که کلاهبرداران یک دسته بسیار زیرک هستند و حتی زیرک ترین افراد نیز تحت فشار قرار می گیرند.

فناوری پشت بسیاری از این ترفندها بسیار پیچیده است. تشخیص وب‌سایت‌های مشابه برندهای محبوب برای چشمان آموزش‌دیده به‌شدت سخت است. مصرف کنندگان باید هوشیار باشند. بررسی اینکه آیا سایت از آدرس https:// استفاده می کند یا نه شروع خوبی است. اگر ایمیلی با تخفیف دریافت کردید، ماوس را روی آدرس «ارسال شده» نگه دارید – یا آن را برای خودتان فوروارد کنید – تا آدرس واقعی آن را ببینید. ممکن است بگوید از فروشگاه مورد علاقه شما است، اما ممکن است اینطور نباشد. نام سایت در حال تبلیغ را با دقت بررسی کنید. آیا این «favouriteonlineshop.co.uk» یا «Your-favourite-on-line-shop.co.uk» شماست که اگرچه یکسان به نظر می رسند، اما مطلقاً اینطور نیستند و می توانند از شما کلاهبرداری کنند.

کسب‌وکارها باید مشتریان خود را از سایت‌های کپی‌کننده آگاه‌تر کنند، و مصرف‌کنندگان باید در جستجوی دقیق وب‌سایت‌های واقعی تلاش کنند و نسبت به هر چیزی که بیش از حد خوب به نظر می‌رسد که واقعیت ندارد، به شدت شک داشته باشند.

“غریزه غریزه قطعاً در زندگی مهم است، اما کلاهبرداران واقعاً باهوش هستند و در حال حاضر هوشیاری آنلاین بیشتری هم از سوی مصرف کنندگان و هم از سوی مشاغل مورد نیاز است. بهترین کاری که هر کسی می‌تواند انجام دهد این است که قبل از کلیک کردن فکر کند «آیا این یک کلاهبرداری است».
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/scam-advice-trust-your-gut/