تولید سطح بعدی با دوربین های هوشمند – شماره 4 2022

اندرو سیمور

تأسیسات تولیدی و لجستیکی خود را ملزم می‌کنند که هر روز سریع‌تر و کارآمدتر شوند. دوربین‌های هوشمند می‌توانند به نظارت بر امنیت و عملیات در زمان واقعی کمک کنند، اما همچنین به‌طور یکپارچه تولید، جابجایی و حمل و نقل مناسب کالا را ثبت می‌کنند و به طور مستقیم به رضایت کلی مشتری کمک می‌کنند. دوربین‌های هوشمند مجهز به برنامه‌های کاربردی مجهز به هوش مصنوعی راه‌حل‌های فناوری جدیدی را برای امنیت عملیاتی، ایمنی و کارایی ارائه می‌کنند که بدون شک بخشی از کیت ابزار برای سازمان‌هایی خواهد بود که به دنبال انعطاف‌پذیری در ابزارهای ایمنی و کارآمدی هستند که برای تسهیلات خود انتخاب می‌کنند.

در صورت وقوع یک حادثه، آنها به تشخیص زودهنگام زمانی که زمان پاسخ می تواند از اهمیت حیاتی برخوردار باشد کمک می کنند. دوربین های هوشمند مجهز به تجزیه و تحلیل تشخیص رفتار، مشابه پیشگیری از سرقت و سرقت، می توانند به تشخیص خودکار تصادفات در مراحل اولیه کمک کنند. به عنوان مثال، اگر کارگری به زمین بیفتد، یا با یک شی در حال سقوط برخورد کند، سیستم این را به عنوان رفتار غیرعادی تشخیص می دهد و بلافاصله آن را گزارش می دهد.

توسط اندرو سیمور، مدیر توسعه کسب و کار، آزنا.

اگرچه امروزه ماشین‌ها وظایف زیادی را انجام می‌دهند، اما مردم هنوز انبارها و بسیاری از کارخانه‌های تولیدی را کار می‌کنند. هنگامی که لیفتراک ها با سرعت زیاد از کنار آن عبور می کنند یا ربات های جمع کننده ظروف سنگین را در ارتفاعات سرگیجه آور حرکت می دهند، باید از سلامت کارگران محافظت شود. اولین قدم اطمینان از رعایت قوانین ایمنی است، زیرا بسیاری از حوادث ناشی از بی احتیاطی، استفاده نادرست از ماشین آلات، خطای انسانی یا عدم رعایت مقررات ایمنی توسط پرسنل است. با استفاده از برنامه‌های تجزیه و تحلیل ویدیویی، راه‌حل‌های دوربین هوشمند می‌توانند از طریق شناسایی کلاه‌های سخت، جلیقه‌های با دید بالا، عینک‌های کار، کفش‌ها و حتی کمربندهای حفاظتی، نظارت کنند که آیا کارکنان لباس ایمنی می‌پوشند یا خیر.

همانطور که هر مدیر انبار یا تولیدی می‌داند، هرچه جابه‌جایی کالا بیشتر باشد و نرخ گردش مالی بالاتر باشد، ثبت تک تک واحدها و وضعیت آنها پیچیده‌تر می‌شود. دوربین های هوشمند برای مدیریت موجودی های بزرگ در تاسیسات انبار استفاده می شوند. به این ترتیب، لازم نیست دوربین‌ها به‌طور دائم در ساختمان‌ها نصب شوند، بلکه می‌توانند در پهپادهایی قرار بگیرند که به‌طور مستقل در فهرست موجودی حرکت می‌کنند و با اسکن بارکدها، داده‌ها را ضبط می‌کنند.

تجزیه و تحلیل ویدئویی می تواند به انبارها و ارائه دهندگان خدمات لجستیکی کمک کند تا محصول صحیح را با موفقیت به مکان مناسب و مشتری در شرایط اصلی تحویل دهند، دستاوردهایی که نیازمند امنیت و کارآمدی زنجیره تامین است.

پتانسیل دوربین های هوشمند، هنگامی که با اینترنت اشیا (IoT) همراه می شوند، قدرت اتوماسیون را برای بهبود بسیاری از نقاط درد برای امکانات تولید و تدارکات به ارمغان می آورد. از طریق ترکیبی از هوش مصنوعی (AI) و پردازنده‌های کامپیوتری قدرتمند، عملیات تولید می‌تواند دوربین‌های هوشمندی را به کار گیرد که توانایی پاسخگویی به بسیاری از مصارف امنیتی، ایمنی و بهینه‌سازی تجاری را دارند.

اطلاعات بیشتر را در www.azena.comمنبع: https://www.securitysa.com/16862R

در طول چند سال گذشته، با افزایش شدید تقاضا برای کالاهای تولیدی، شاهد به وجود آمدن چالش‌های جدید برای سازمان‌های تولیدی و همچنین نگرانی‌های امنیتی و ایمنی در طول زنجیره تامین بوده‌ایم. این امر با همه‌گیری تشدید شد، زیرا خرید آنلاین فشار زیادی بر تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان وارد کرد.

دوربین‌های هوشمند مجهز به برنامه‌های تجزیه و تحلیل ویدیویی با قابلیت هوش مصنوعی، با تجزیه و تحلیل داده‌های ویدیویی مستقیماً روی دوربین و ارائه هشدارهای بی‌درنگ به پرسنل، ناهنجاری‌ها را در عملیات تشخیص می‌دهند.

اولویت دادن به ایمنی کارکنان

زمانی که کالاها و جعبه‌هایی با اندازه‌های مختلف باید با استفاده از حداکثر کارایی فضا ذخیره شوند، دوربین‌های هوشمند می‌توانند به شناسایی اقلام ورودی و خروجی در زمان واقعی، بر اساس اندازه و قالب کمک کنند، و به ماشین‌های چیدن امکان می‌دهند آنها را به‌طور مناسب مرتب کنند، ذخیره‌سازی و کارایی را بهینه می‌کنند. از فضا

تاکید بر امنیت در طول زنجیره تامین

دوربین های مجهز به تجزیه و تحلیل تشخیص پلاک نیز می توانند با شناسایی کامیون های ورودی و خروجی از مدیریت ورود و خروج پشتیبانی کنند. با انجام این کار، تأسیسات و انبارهای تولیدی می توانند از بینش های تحلیلی برای اهداف کنترل دسترسی استفاده کنند و با اطمینان از اینکه فقط وسایل نقلیه مجاز می توانند وارد شوند، امنیت را افزایش دهند.

به این ترتیب، الزامات امنیتی و عملیاتی در حال تغییر هستند و فناوری جدید ارائه شده توسط دوربین های هوشمند، راه کاملا جدیدی برای نظارت و کنترل اقدامات ایمنی و بهینه سازی جریان فرآیند در عملیات تولید و تدارکات ارائه می دهد. در نهایت، این فناوری‌ها لجستیک را ایمن‌تر می‌کنند، در حالی که عملیات را در کارخانه‌های تولیدی بهینه می‌کنند – به نفع کسب‌وکارها و مشتریان.

تولید سطح بعدی با دوربین های هوشمند

شماره 4 2022 صنعتی (صنعتی)دوربین مدار بسته, نظارت و مانیتورینگ از راه دور, لجستیک (صنعت)

در طول فرآیند تولید و حمل و نقل، دوربین‌های هوشمند می‌توانند به نظارت بر وضعیت بسته‌بندی در کل زنجیره تامین، شناسایی جعبه‌های باز یا آسیب‌دیده، و تشخیص خودکار یکی از مسائل عمده در لجستیک کمک کنند. جدیدترین فناوری دوربین و الگوریتم‌های نرم‌افزاری هوشمند می‌توانند فیلم را مستقیماً روی دوربین تجزیه و تحلیل کنند و تشخیص بسته آسیب‌دیده در اسکله بارگیری قبل از پذیرش تحویل و بارگیری محصول در کامیون برای تحویل به مشتری آسان‌تر و کارآمدتر می‌شوند. در سطح تسهیلات، دوربین‌های هوشمند همچنین می‌توانند رانندگان را با محموله‌های ورودی از محل‌های بارگیری خالی برای تخلیه هشدار دهند یا کارکنان تأسیسات را از انسداد یا خطرات احتمالی برای وسایل نقلیه ورودی و خروجی که می‌تواند برنامه‌های تحویل برنامه‌ریزی شده را تا دقیقه به تاخیر بیاندازد، آگاه کند.

علاوه بر این، برنامه‌های هوش تجاری که بر روی یک دوربین هوشمند اجرا می‌شوند، می‌توانند با پیش‌بینی وقفه‌های احتمالی یا پارازیت‌های تولید و هشدار دادن به کارکنان در زمان واقعی، زمان از کار افتادگی را کاهش دهند و به آن‌ها اجازه اقدام را بدهند.

بهینه سازی مدیریت موجودی و تولید