تونل های زیرزمینی جرسی | امنیت حرفه ای


در اوایل سال 2020، Genesis AV نصب کننده سمعی و بصری و «خانه هوشمند» به شرکت محصولات نظارت تصویری Lilin درباره یک سایت غیرمعمول مراجعه کرد: زیرزمینی. تونل های جرسی. در سال 2022، سازنده سرانجام فرصتی برای بازدید از نصب کامل پیدا کرد (تصویر سمت چپ در لیمو hi-vis است. شمع انگلستان مدیرعامل استیو لیدیارد).

جنسیس AV در سال 1989 راه اندازی شدند و در سنت هلیر، در جزیره جرسی مستقر هستند. از این رو از آنها خواسته شد تا در مورد نوسازی تونل ها مشورت کنند. در زمان اشغال جرسی توسط آلمان در جنگ جهانی دوم، بیش از 1000 متر تونل توسط کارگران اجباری و برده در دامنه تپه حفر شد تا در صورت تهاجم متفقین از آن محافظت کنند. در سال 1943، تونل ها به یک بیمارستان اورژانس تبدیل شدند و اکنون به عنوان موزه نگهداری می شوند که سالانه 90000 بازدیدکننده را به خود جذب می کند.

Genesis AV برای نصب وای فای و سیستم های نظارتی جدید قرارداد بسته شد. لیلین طرح اصلی سایت را در حین قفل شدن دریافت کرد و با نصب کننده برای طراحی مشخصات امنیتی اولیه و چیدمان کار کرد. هنگامی که محدودیت‌های کووید برداشته شد و Genesis AV توانست از سایت بازدید کند و درک بهتری از طرح‌بندی به دست آورد، لیلین توانست مشخصات را برای مطابقت بهتر با سایت تنظیم کند. این مشکل در تعیین و سیم‌کشی ایجاد می‌کرد زیرا جنسیس مجبور بود نصبی ایجاد کند که به تاریخچه زمان جنگ تونل احترام می‌گذاشت و حواس را از نمایشگاه‌ها منحرف نمی‌کرد. Genesis AV برای برنامه‌ریزی مسیرهای کابل و مجرای لوله‌ها زمان صرف کرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ تداخلی با اشیاء در محل وجود ندارد.

در طول فرآیند طراحی اولیه، تصمیم گرفته شد تا جایی که ممکن است دوربین‌ها با کد رنگی مطابقت بیشتری با محل نصب آن‌ها داشته باشند تا باعث حواس پرتی نشود. در اعماق چاله‌ها، از دوربین‌های سیاه استفاده می‌شد تا در سایه‌ها ترکیب شوند و قابل توجه نباشند. این یک عامل تعیین کننده در انتخاب استفاده از دوربین های سری Z بود که در شاسی سیاه و سفید به صورت استاندارد و دارای لنز قابل تنظیم از راه دور برای نصب هستند. دوربین های برجکی، با شکل کوچکتر و کم تعمیر و نگهداری، انتخاب نهایی بودند. این سیستم برای محافظت از نمایشگاه ها و مصنوعات ثابت و حفظ ایمنی بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده بود.

دوربین‌ها ابتدا در تقاطع‌های کلیدی برای نظارت بر جریان ترافیک، نقاط تنگ و نقاط ازدحام نصب شدند. در میان نگرانی‌های بهداشتی و ایمنی، کف تونل ناهموار است و از آنجایی که دیوارها اغلب مرطوب هستند (تونل‌ها تا 50 متر زیر زمین هستند)، اگر بازدیدکنندگان روی پاهای خود ناپایدار باشند، نمی‌توانند همیشه دیواری را برای تثبیت نگه دارند. یکی دیگر از نگرانی های کلیدی این بود که اطمینان حاصل شود که هیچ کس یک شبه در داخل گیر نمی کند زیرا سیگنال تلفن در زیر زمین وجود ندارد و وای فای عمومی وجود ندارد. Genesis AV در فواصل زمانی به نقاط کمک تلفنی نصب می‌کند و سیستم نظارت یک نمای کلی از سایت ارائه می‌دهد.

در مجموع تا کنون 20 دوربین نصب شده است که روی دو ضبط کننده شبکه 32 کاناله ضبط می کنند و با سوئیچ های مدیریت شده برای نگهداری از راه دور استفاده می شوند. این سیستم در چندین مکان در محل، از جمله میز فروش بلیط و دفتر مدیریت نظارت می شود. مدیریت همچنین از طریق برنامه Lilin دسترسی از راه دور دارد. برای توزیع فید دوربین در این مکان‌های مختلف، Genesis AV از نرم‌افزار مشتری رایگان سازنده که در رایانه‌های شخصی در هر مکان نصب می‌شود، استفاده کرد. این به کاربر اجازه می دهد تا با کشیدن و رها کردن فیدهای دوربین روی صفحه، نماهای سفارشی ایجاد کند. نصب حدود دو ماه طول کشید. بیشتر آن زمان صرف زیرساخت ها شد. کاربران در حال حاضر در مورد گسترش احتمالی، مانند استفاده از اتوماسیون بیشتر صحبت می کنند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/jersey-underground-tunnels/