تیتر در چشم انداز کلاهبرداری آفریقای جنوبی – شماره 4 2023

ثبت حفاظتی یکی از ضروری ترین خدمات SAFPS است و هسته اصلی ارائه آن است.

Van Schalkwyk می گوید: “همانطور که می بینید، افزایش چشمگیری در چشم انداز کلاهبرداری وجود دارد. ما نمی توانیم در مورد مبارزه با تقلب بایستیم و به موضع گیری واکنشی ادامه دهیم. SAFPS اخیراً دو پلتفرم راه اندازی کرده است که به طور قابل توجهی انجام خواهد شد. هنگام انتقال فشار از مصرف کنندگان به کلاهبرداران، روایت را تغییر دهید.”

بر اساس گزارش SAFPS، حوادث مالخری نسبت به سال قبل 62 درصد افزایش یافته است.

موضع گیری

آخرین آمار کلاهبرداری SAFPS نشان می دهد که تقلب در جعل هویت در سال گذشته 356 درصد افزایش یافته است. این را می توان به نشت داده ها و داده های شخصی در معرض خطر نسبت داد که اخیراً افزایش قابل توجهی در آفریقای جنوبی نشان داده است.

“آفریقای جنوبی سرمایه گذاری هنگفتی را در دیجیتالی سازی انجام می دهد تا بتواند با بقیه جهان پیشی بگیرد. با این حال، در حالی که دیجیتالی شدن اقتصاد آفریقای جنوبی را در آینده متحول می کند، خطراتی نیز دارد. طبق گزارش سال 2021 اینترپل، آفریقای جنوبی از نظر تهدیدات سایبری در صدر آفریقا قرار دارد. وان شالکویک می‌گوید که با 230 میلیون تهدید در سال 2021، سومین تهدید در جهان است. از این تعداد، 219 میلیون تهدید مربوط به ایمیل‌ها بوده است.

این از متقاضیان در برابر پیامدهای مالی مرتبط محافظت می کند. علاوه بر این، SAFPS برای متقاضیان نامه جعل هویت صادر می کند، که آنها می توانند با ارائه دهندگان اعتبار آینده به اشتراک بگذارند تا در فرآیندهای تأیید کمک کنند.

Manie van Schalkwyk، مدیر عامل SAFPS می‌گوید: «این نگران‌کننده است که کلاهبرداران گستاخ‌تر می‌شوند و سطح برخی از فعالیت‌های کلاهبرداری به سرعت در حال افزایش است.

آمار کلاهبرداری SAFPS اشاره می کند که گوتنگ بزرگترین کانون کلاهبرداری در کشور است، جایی که 66 درصد از حوادث کلاهبرداری گزارش شده به SAFPS از مرکز اقتصادی آفریقای جنوبی بوده است. پس از آن کوازولو ناتال، که 17 درصد از حوادث گزارش شده به SAFPS را تشکیل می دهد، و کیپ غربی، که 8 درصد از حوادث گزارش شده به SAFPS را تشکیل می دهد، قرار گرفتند.

بزرگترین مشکل کلاهبرداری

برای در نظر گرفتن افزایش ریسک قاطر پول، در سال 2021، مالخر پول تنها 22 درصد از حوادث کلاهبرداری گزارش شده به SAFPS را تشکیل می داد. این میزان در سال 2022 به 35 درصد و در چهار ماه اول سال 2023 به 43 درصد افزایش یافت.

اطلاعات بیشتر را در www.safps.org.za یا با خط راهنمای SAFPS در +27 11 867 2234 تماس بگیرید.منبع: https://www.securitysa.com/19714R

“جنایتکاران فرصت طلب کلاهبرداری نمی کنند. در عوض، کلاهبرداری توسط سندیکاهایی انجام می شود که به خوبی اداره می شوند و با تاکتیک های فعلی در سطح جهانی به روز هستند. SAFPS به عنوان متولی کلاهبرداری در جنوب آفریقا، متعهد به نظارت بر چشم انداز کلاهبرداری است. و به اشتراک گذاشتن آمارهای کلیدی که به شکل گیری تاکتیک های ما برای جلوگیری از قربانی شدن مصرف کنندگان کمک می کند.» Van Schalkwyk می گوید.

یکی از رایج‌ترین شکل‌های مالخر کردن پول زمانی است که فردی به قربانی مراجعه می‌کند و ادعا می‌کند که باید برای یکی از اعضای خانواده در کشور دیگری پول بفرستد و برای انجام این معامله به یک حساب بانکی نیاز دارد. بسیاری از افراد با تمایل به کمک به این کلاهبرداران اجازه استفاده از حساب های بانکی خود را می دهند. اگرچه ممکن است این یک جنایت بی‌گناه به نظر برسد، اما تحقیقات سیفاس در بریتانیا نشان می‌دهد که پول‌سازی فعالیت‌هایی مانند قاچاق مواد مخدر و انسان و فعالیت‌های تروریستی را تامین می‌کند.

“اگر یکی از اعضای جامعه می خواهد در مبارزه با تقلب فعال باشد، SAFPS در خدمت آنهاست. از وب سایت ما به نشانی www.safps.org.za دیدن کنید. سپس بر روی برگه پیشگیری از تقلب کلیک کنید و از خود در برابر هویت محافظت کنید. سرقت با ثبت محافظتی. برای بهترین نتایج، از گوشی هوشمند خود برای رفتن به وب سایت ما استفاده کنید. هنگامی که اطلاعات کلیدی را بارگذاری کردید، لایه دیگری از محافظت در برابر تقلب بالقوه شناسه اضافه خواهید کرد.”

“پیامدهای قاطر پول بودن بسیار مهم است. شخص گناهکار در فهرست SAFPS قرار می گیرد و نتیجه این است که فرد می تواند برای یک دوره 10 ساله برای دسترسی به منابع مالی مبارزه کند. این یکی از بزرگترین مسائلی است که SAFPS در حال حاضر با آن مواجه است، و اطلاع عموم مردم در مورد جدیت این جنایت مهم است.”

Van Schalkwyk می گوید: “Secure Citizen و Yima روایت مربوط به جلوگیری از تقلب را کاملاً تغییر خواهند داد. علاوه بر این، کاربران همچنین به محصولات SAFPS دسترسی خواهند داشت که مدتی است از مصرف کنندگان در برابر تقلب محافظت می کنند.”

ثبت حفاظتی یک سرویس رایگان است که از افراد در برابر کلاهبرداری در آینده محافظت می کند. مصرف‌کنندگان برای این سرویس درخواست می‌کنند و SAFPS به اعضای خود هشدار می‌دهد که هنگام رسیدگی به جزئیات آن فرد مراقبت بیشتری داشته باشند. ثبت نام محافظتی، بدون در نظر گرفتن اینکه هویت متقاضی به خطر افتاده باشد، لایه ای از حفاظت و آرامش خاطر را فراهم می کند.

از طریق ثبت نام قربانی تقلب، SAFPS به متقاضیان در جلوگیری از تقلب ناشی از سرقت هویت و جعل هویت کمک خواهد کرد.

کلاهبرداری جعل هویت در حال گسترش است

SAFPS اخیراً آمار کلاهبرداری 2023 خود را منتشر کرده است که به جزئیات حوادث کلاهبرداری از آوریل 2022 تا پایان آوریل 2023 می پردازد.

چشم انداز کلاهبرداری آفریقای جنوبی در طول سه سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است، با جعل هویت، جعل پول و اسناد جعلی مهم ترین چالش هایی است که خدمات پیشگیری از کلاهبرداری آفریقای جنوبی (SAFPS) با آن مقابله کرده است. تنها در سال جاری، افزایش چشمگیری در قاتل پول و اسناد جعلی وجود داشته است.

تیتر در چشم انداز کلاهبرداری آفریقای جنوبی عمل می کند

شماره 4 2023 اخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

اولین پلت فرم Yima است، وب سایتی که مصرف کنندگان می توانند از آن برای گزارش کلاهبرداری استفاده کنند. علاوه بر این، کاربران می توانند از Yima برای تعیین اینکه آیا وب سایتی که می خواهند از آن بازدید کنند، یک وب سایت واقعی است یا یک وب سایت پروکسی استفاده کنند. در نهایت، کاربران می توانند داستان های خود را بگویند و در مورد داستان های سایر قربانیان مطالعه کنند.

او می افزاید که کلاهبرداری هایی که به موجب آن کلاهبرداران هویت یک قربانی را فرض می کنند نیز یک چالش مهم است و نسبت به مدت مشابه در سال 2022 236 درصد افزایش داشته است.

ثبت حفاظتی

در حالی که ایجاد پلتفرم‌های پیشگیری از تقلب SAFPS و همچنین خدمات حفاظتی موجود ارائه شده توسط SAFPS، گام‌های مهمی در روایت پیشگیری از تقلب هستند، Van Schalkwyk خاطرنشان می‌کند که مصرف‌کنندگان هنوز باید خود را در مورد تقلب و چشم‌انداز فعلی آموزش دهند.

رشد رسانه های اجتماعی همچنین به کانون اصلی تقلب تبدیل شده است، به طوری که بسیاری از آنها هنگام انجام تجارت خرده فروشی با فروشندگان شخص ثالث هشدارهای جدی صادر می کنند (همانطور که در مورد پلتفرم هایی مانند بازار فیس بوک وجود دارد). اگرچه این یک چالش است، اما در آینده نمی توان آن را نادیده گرفت، زیرا این پلتفرم ها در طی پنج سال آینده یک تریلیون دلار درآمد ایجاد خواهند کرد. SAFPS با درک اهمیت بازارهای آنلاین و تهدید کلاهبرداری، از طریق شرکت تابعه خود، Secure Citizen، عملکردی را برای افراد ایجاد کرده است تا در هنگام انجام یک معامله، سایر فروشندگان را تأیید کنند و در نتیجه خطر کلاهبرداری را به حداقل برسانند.

مانی فن شالکویک

ثبت تقلب قربانی

“افزایش قابل توجهی در استفاده از اسناد جعلی وجود داشته است که نسبت به مدت مشابه در سال 2022 62 درصد افزایش یافته است. سایر موارد مستند جعلی شامل گواهینامه های رانندگی جعلی است که می تواند به عنوان نوعی شناسایی در هنگام درخواست اعتبار استفاده شود. این خطری است که SAFPS در آینده آن را زیر نظر دارد.”