جدیدترین شبکه خدمات اورژانس | امنیت حرفه ای


مرد مسئول اعتراف کرده است که سال “بسیار سخت” بوده است، برای پروژه وزارت کشور که جایگزین رادیو 999 سرویس “Airwave” شود. مدیر برنامه جان بلک امروز بعدازظهر در حال صحبت با این گروه بود باپکو نمایش سالانه برای 999 و بخش ارتباطات ایمنی عمومی.

به طور خلاصه، در دسامبر موتورولا به طور رسمی از قرارداد خارج شد تا «لات دو»، خدمات کاربر، بخش اصلی کام‌ها را ارائه کند. به نظر می‌رسد که کسب‌وکارها باید کنسرسیومی تشکیل دهند (آقای بلک در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت: «بیش از یک راه‌حل قابل اجرا» وجود دارد) تا شبکه خدمات اضطراری 4G و 5G (ESN) صدا و داده را برای ESMCP ارائه کنند. (برنامه ارتباطات سیار خدمات اضطراری). BT قرار است اتصال را انجام دهد. آقای بلک (مانند سال گذشته) هیچ تاریخی درباره زمان ورود کام‌های جدید اعلام نکرد، در حالی که تاکید کرد که ایمنی در اولویت قرار دارد (هیچ چیز قدیمی قبل از روشن شدن سیستم جدید خاموش نخواهد شد). او از اواخر سال جاری شروع به ورود به روند قرارداد رسمی برای جایگزینی برای موتورولا صحبت کرد. او گفت: «قراردادهای تدارکات دولتی بزرگ مانند این زمان می برد.

همانطور که آقای بلک به مخاطبان BAPCO گفت، نکته مهم این است که Airwave (که تحت قرارداد جداگانه توسط موتورولا ارائه شده است) “برای همیشه دوام نخواهد آورد”. آقای بلک گفت چه زمانی، ما نمی دانیم، “اما مطمئناً مدتی طول خواهد کشید”. او گفت که همانطور که Airwave به “پایان عمر” خود نزدیک می شود، نگهداری آن گران تر می شود و در برخی مواقع قابل اعتمادتر می شود. ماندن در Airwave یک گزینه نیست. اما او همچنین از نیاز به دور ماندن از “منطقه خطر” عدم اطمینان صحبت کرد. او جزئیاتی از 60 قراردادی که این برنامه را تشکیل می‌دهند، بیان کرد. نیاز به comms برای کار تا 12 مایل دریایی. در هوا تا 10000 پا (پهپادها و هواپیماها برای آزمایش در آنجا استفاده شده اند) و در متروی لندن. او مسابقات بزرگ ملی در لیورپول و مسابقات قهرمانی گلف آزاد را به عنوان دو نمونه از رویدادهایی نام برد که در آن شبکه جدید آزمایش شده است (برای اینکه ببینیم محصول جدید می تواند در جایی که انبوه مردم از تلفن همراه خود استفاده می کنند مقاومت کند).

او گزارش داد که تقریباً تمام دکل های EE فعال شده اند. و 292 دکل دیگر «خدمات منطقه گسترده (EAS)» برای پوشش مناطق دورافتاده (همانطور که او اعتراف کرد، بحث برانگیزترین بخش برنامه از نظر سیاسی) عمدتاً ساخته شده است. این برنامه شامل یک برنامه برای جمع آوری داده ها است. در یک دستگاه ESN دستی که پوشش را در حین حرکت و در ساختمان ها نظارت می کند.

آقای بلک اذعان کرد که این برای خدمات اورژانس “ناامیدکننده” است.

برای جمع بندی

ESN گزینه منتخب ده ساله دولت بریتانیا برای جایگزینی رادیوی Airwave Tetra (Terrestrial Trunked) است که توسط پلیس، آتش نشانی و خدمات آمبولانس 107 در انگلستان، اسکاتلند و ولز برای ارتباطات بین اتاق های کنترل و میدان استفاده می شود. دولت امیدوار بود برخلاف Airwave که فقط برای (صدها هزار نفر) کاربرانش است، با اشتراک گذاری یک شبکه تجاری در پول خود صرفه جویی کند (تصویر مارک رو، افسران پشتیبانی جامعه پلیس در گشت زنی، پورتمداگ، شمال ولز).

یک اداره حسابرسی ملی (NAO) گزارش پیشرفت در سال 2019 دریافت که مدیریت این برنامه حیاتی توسط وزارت کشور دارای ارزش ضعیفی برای پول است. و اینکه وزارت کشور بعید است ESN را تا تاریخ هدف جدید 2022 تحویل دهد. اقای سیاه پوش در سال 2020 به وزارت کشور ملحق شد و در آگوست 2020 به عنوان مدیر برنامه ESMCP منصوب شد.

BAPCO 2023 در کاونتری امروز و فردا برگزار می شود. BAPCO 2024 در روزهای 6 و 7 مارس 2024 در همین مکان برگزار می شود.

اطلاعات بیشتر در نسخه چاپی ماه آوریل مجله امنیتی حرفه ای.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/emergency-services-network-latest/