جدیدترین منطقه ممنوعه کلینیک سقط جنین


ما زاویه امنیتی خصوصی را در مورد بحث در مورد اعتراضات خارج از کلینیک های سقط جنین دنبال کرده ایم که اخیراً در نسخه چاپی فوریه مجله امنیت حرفه ای

دو پیشرفت اخیر، چالش‌های قانونی برای PSPOs (دستورات حفاظت از فضای عمومی) در خارج از تعداد معدودی از کلینیک‌های سقط جنین هستند. و یک اصلاحیه توسط نماینده کارگر استلا کریسی به یک لایحه نظم عمومی که پاییز گذشته توسط نمایندگان پارلمان با 297 رای موافق در برابر 110 رأی موافق داده شد، که «مناطق دسترسی ایمن» به وسعت 150 متر در اطراف کلینیک های سقط جنین ایجاد می کند. مانند PSPOها (که توسط شوراها، معمولاً برای مزاحمت‌های محلی مانند آشفتگی سگ‌ها و زباله‌ریزی ایجاد می‌شوند)، هدف چنین مناطق حائل جلوگیری از آزار و اذیت و ارعاب زنانی است که به دنبال دسترسی به خدمات سقط جنین (و کارکنان) هستند.

کالج سلطنتی متخصصین زنان و زایمان (RCOG) و دانشکده بهداشت جنسی و باروری (FSRH) اخیراً گزارشی منتشر کرد با استدلال نیاز به ایجاد مناطق دسترسی امن در اطراف کلینیک‌های سقط جنین در بریتانیا (اصلاحیه فقط انگلیس و ولز را پوشش می‌دهد – اسکاتلند بحث خود را دارد).

دکتر رانی تاکار، رئیس کالج سلطنتی متخصصین زنان و زایمان، گفت: “غیرقابل قبول است که یک قرعه کشی کدپستی وجود داشته باشد که در آن تنها تعداد بسیار کمی از کلینیک ها توسط دستورات حفاظت از فضاهای عمومی محافظت می شوند. باید قوانین ملی برای جلوگیری از تحمیل انگ، گناه و شرم بر افرادی که به آن دسترسی دارند و ارائه این خدمات بهداشتی ضروری را از سوی سازمان های ضدانتخاب اعمال می کنند، معرفی شود. این برای هیچ حوزه دیگری از مراقبت های بهداشتی قابل تحمل نخواهد بود.»

مجلس اعیان با حمایت از اصلاحیه لایحه نظم عمومی، این اصلاحیه از طریق مجلس عوام باز می گردد. برخی از اعضای لردها در الف مناظره پرسید که آیا شواهدی وجود دارد که اصلاحیه ضروری یا متناسب است (RCOG و FSRH گزارش مثال‌های متعددی از تهدید بیماران و کارکنان ارائه کرد، مانند یکی از کارکنان یک کلینیک بورنموث که گفت: «آن‌ها قبلاً مرا تا ماشینم تعقیب کرده‌اند و بر سر من فریاد می‌زند «قاتل». این فقط شما را پر از ترس از رفتن و رسیدن به محل کار می کند.

RCOG و FSRH گفتند که ارائه دهندگان سقط جنین، خدمات NHS و مقامات محلی هزاران حساب از نمونه های خاص این نوع آزار و اذیت را دریافت کرده اند، با افزایش قابل توجهی در گزارش های دریافتی از زمان بررسی وزارت کشور در سال 2017-2018 که تصمیم به عدم هرگونه تغییر گرفت. به قانون

علاوه بر سیاستمداران سابق که در لردها صحبت می کردند، دیگرانی که صحبت می کردند از نظر اسقف منچستر، کشیش راست، دکتر دیوید واکر، و دانشمند لرد وینستون، که لقاح آزمایشگاهی را به یاد می آورد، «زمانی که بیماران من به طور مکرر مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و در نتیجه بیمار شدند، بودند. از اتفاقاتی که در خیابان بیرون از بیمارستان همرسمیت و سایر کلینیک ها، نه تنها در بیمارستان من، برایشان می افتاد. برخی از سخنرانان از “ماموریت خزش” صحبت کردند و به تفاوت بین ارعاب فیزیکی و دعای خاموش اشاره کردند که قصد داشت بر کسی تأثیر بگذارد (که در یک پرونده دادگاه اخیر در بیرمنگام منجر به محکومیت نشد).

کمیسر سابق پلیس متروپولیتن، برنارد، اکنون لرد هوگان هاو به طور مفصل صحبت کرد. او در مورد نماز گفت که همه ما درک می کنیم که چرا این نماز حساسیت خاصی دارد. “البته هیچ کس نمی خواهد آن را ممنوع کند، اما همه دعا را یک چیز حمایت کننده نمی دانند. من این را با احترام به اسقف و به عنوان یک مسیحی می گویم، اما همه به یک شکل واکنش نشان نمی دهند. شما نمی توانید فرض کنید که دعایی که در خیابان خوانده می شود چیزی است که همه می خواهند دریافت کنند و به نظر من آنها حق دارند مقاومت کنند یا با این معضل مواجه نشوند.»

او همچنین به این نکته اشاره کرد که “زنانی که بیشتر تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرند، نمی خواهند شکایت کنند”، زیرا آسیب پذیر هستند. وی با بیان اینکه برخی از اعمال خارج از کلینیک‌ها منفور بوده است، گفت: توزیع عروسک در مراحل مختلف توسعه، پخش اعلامیه‌های اعتراضی که بسیار صریح در مورد آنچه مردم از آن شکایت می‌کنند، و قضاوت مردم در زمانی که شرایط بسیار دشواری دارند. تصمیم گیری سرودها و سرودها در داخل کلینیک‌ها شنیده می‌شود: «آیا در هر درمان پزشکی آن را دوست دارید؟ این فقط قابل قبول نیست و باید کاری انجام شود.»

برای جزئیات لایحه نظم عمومی، به سایت مراجعه کنید وب سایت پارلمان انگلستان. همچنین ببینید https://www.parliament.uk/business/news/2022/october-2022/lords-considers-public order-bill/.

عکس از مارک رو: اعتراض خاموش در خارج از کلینیک سقط جنین در لندن، 2019.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/abortion-clinic-exclusion-zone-latest/