جرم حمل بار در منطقه EMEA


به گفته انجمن حفاظت از دارایی های حمل و نقل، سرقت کالا از کامیون های رها شده در مکان های پارکینگ طبقه بندی نشده در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) پس از شیوع بیماری همه گیر کاهش یافته است.EMEA را بکشید).

بر اساس گزارش‌های حملات جنایتکارانه به زنجیره‌های تامین در منطقه EMEA (اروپا، خاورمیانه، آفریقا) که به سیستم اطلاعاتی TAPA EMEA (TIS)، پایگاه‌داده جرایم محموله انجمن امنیت زنجیره تامین و صنعت انعطاف‌پذیری گزارش شده است، حدود نصف یا 53.4 درصد یا 6545 مورد از 12259 حادثه در سال 2019 در پارکینگ های طبقه بندی نشده ثبت شده است. در سال 2022، تنها 6.72 درصد از 12378 سرقت بار گزارش شده به TAPA EMEA مکان «پارکینگ طبقه بندی نشده» را بیان کرده است، یعنی 832 حادثه. در مورد 10698 جرم باری که تاکنون در سال 2023 ثبت شده است، کمتر از 4.6 درصد در پارکینگ های طبقه بندی نشده به انجمن گزارش شده است.

تورستن نویمان، رئیس و مدیر عامل TAPA EMEA، در تصویر، گفت: “به طور کلی جرایم محموله در منطقه EMEA سال به سال در حال افزایش است، اما وقتی به داده های حوادث ثبت شده ارائه شده توسط صنعت، آژانس های اجرای قانون و سایر موارد نگاه می کنید. ذینفعان از سال 2018، روند نزولی واضح و شتاب‌دهنده‌ای در تعداد جرایم محموله‌ای که در پارکینگ‌های طبقه‌بندی نشده رخ می‌دهند، وجود دارد. در سال‌های 2018 و 2019، سالانه بیش از 53 درصد از تمام حوادث گزارش شده به TAPA EMEA، این مکان را به‌عنوان مکان اعلام کردند. در سه سال گذشته، این درصد با سرعت بیشتری در حال کاهش بوده است. به 41.8 درصد در سال 2020، 21.9 درصد در سال 2021 و 6.7 درصد در سال گذشته. در سال 2023، این روند تاکنون حتی کمتر از 4.5 درصد است.

اعضای TAPA EMEA به این بهبود کمک می کنند زیرا می توانند به استانداردهای صنعت تسهیلات (FSR)، حمل و نقل (TSR) و پارکینگ (PSR) ما دسترسی داشته باشند. تنها با اتخاذ یک استراتژی امنیتی زنجیره تامین سرتاسر می‌توانید خطرات امنیتی محموله‌ای را که امروزه شرکت‌ها با آن مواجه هستند، کاهش دهید. توانایی ما در ارائه اطلاعات در مورد هزاران مورد جرم محموله، و آموزش برای پشتیبانی از اجرای استانداردهای ما، به اعضای ما امکان می دهد تا بالاترین سطح انعطاف پذیری زنجیره تامین را حفظ کنند.

“علاوه بر این، با توجه به تمرکز قابل توجه بر انعطاف‌پذیری زنجیره تامین در سراسر همه‌گیری، و نیاز شرکت‌ها به محافظت از تحویل‌های سرتاسری برای حفظ روابط مشتری، این آمار همچنین ممکن است آگاهی بسیار بیشتری را در بین مشاغل و محرک‌ها از نیاز به فکر کردن نشان دهد. در مورد نیازهای پارکینگ آنها و برنامه ریزی برای آنها. این منجر به حملات بسیار کمتری به کامیون‌ها در پارکینگ‌های ناامن و در نتیجه کاهش تلفات محصول در این مکان‌ها می‌شود که طبیعتاً از آن استقبال می‌کنیم.»

در حالی که تعداد این نوع حوادث کاهش قابل توجهی را نشان می دهد، بر اساس داده های ثبت شده، TAPA EMEA همچنان به برجسته کردن تلفات با ارزش بالا که می تواند ناشی از پارکینگ ضعیف باشد، ادامه می دهد. خسارات گزارش شده به پایگاه داده TIS انجمن در سال 2023، که در آن مجرمان وسایل نقلیه را در مکان های پارکینگ طبقه بندی نشده هدف قرار داده اند، عبارتند از:

1.5 میلیون یورو – سرقت وسایل الکترونیکی از کامیونی پارک شده در نیدرزاکسن آلمان در 19 آوریل
135000 یورو – محموله لوازم خانگی که از یک وسیله نقلیه در براتیسلاوا، اسلواکی، در 14 ژانویه گرفته شده است.
102000 یورو – سرقت یک کامیون در نیدرزاکسن آلمان در 27 می
100000 یورو – 40 دوچرخه الکترونیکی از یک کامیون در زاکسن-آنهالت آلمان در 26 آوریل به سرقت رفت.

الزامات پارکینگ

TAPA EMEA به دنبال مکان های امن تر برای پارکینگ کامیون ها در سراسر اروپا است تا به شرکت ها کمک کند تا از رانندگان، وسایل نقلیه و بارهای هدفمند با ارزش/سرقت بالا محافظت کنند. در سال 2018، انجمن استاندارد جدید صنعت الزامات امنیتی پارکینگ (PSR) را برای اپراتورهای پارکینگ (PPO) راه‌اندازی کرد تا به آنها کمک کند حداقل سطوح امنیتی مورد نیاز مشتریان را شناسایی کنند. PSR در حال حاضر پذیرفته‌شده‌ترین استاندارد در EMEA برای پارکینگ ایمن است، با پایگاه داده پارکینگ ایمن TAPA EMEA PSR به شرکت‌های عضو خود دسترسی به بیش از 20700 مکان پارکینگ در 87 مکان در 16 کشور را می‌دهد که 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. نسخه 2023 جدید PSR در ژانویه پس از بررسی استاندارد برای مقابله با تهدیدات امنیتی جدید یا نوظهور راه اندازی شد.

در ماه آوریل، TAPA EMEA همچنین از سوی کمیسیون اروپا به دلیل استاندارد مناطق پارکینگ کامیون ایمن و ایمن اتحادیه اروپا (SSTPA) وضعیت مرکز آموزشی رسمی دریافت کرد، که همچنین برای کمک به تامین مالی و ایجاد مکان‌های پارکینگ حرفه‌ای در اروپا تلاش می‌کند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/transport/cargo-crime-in-emea-region/