جزر و مد تغییر در رویال هارف


امنیت خصوصی در بریتانیا هنوز راهی برای رسیدن به حقوق و وضعیت معادل خود در قاره دارد. مارک رو می نویسد، اما در حال رسیدن است.

چند روز پیش با یکی از ارشد سابق صحبت می کردم Securitas مرد بریتانیایی که به یاد می آورد که یک گشت سیار توسط یک شرکت سوئدی در نروژ را دیده است. افسر گشت فارغ التحصیل بود. در اسکانداناوی، چنین شغلی برای فارغ التحصیلان غیرقابل توجه تلقی می شود، تا حدی به دلیل پلیس کمتر، تا حدی به دلیل احترام بیشتری که جامعه برای امنیت خصوصی قائل است (که در دستمزدها، بالاتر از بریتانیا منعکس می شود).

این یک یادآوری بود که امیدهایی که برای سازمان صنعت امنیت در 241 ماه پیش در لندن برگزار شد، محقق نشد. برای بستن این ارتباط، یکی از مقامات ارشد سکوریتاس در مراسم راه اندازی سخنرانی کرد و در ده یا پانزده سال آینده (به عبارت دیگر، قبلاً اتفاق می افتاد) چشم انداز دریافت دستمزد بالاتر برای افسران تحت یک است-رژیم تنظیم شده همچنین در دهه 2000، صنعت بی‌وقفه در مورد «خانواده پلیس» یا «خانواده پلیس» صحبت می‌کرد که برخی در بخش نگهبانان قراردادی، چه به دلیل فضای اجتماعی و چه به دلیل کار مورد انتظار، مشتاقانه می‌خواستند آن را محقق کنند.

چند تجربه اخیر هر یک در کنار تیمز در لندن نشان می دهد که امنیت خصوصی بریتانیا واقعاً به “خانواده پلیس” افسانه ای رسیده است – نیازی به گفتن نیست، بدون بحث سیاسی برای پرسیدن اینکه آیا جامعه آن را می خواهد یا هیچ پروتکل یا سیاستی نوشته شده است تا پلیس و امنیت خصوصی به طور یکسان می دانند که کجا ایستاده اند. پاییز گذشته همانطور که در نسخه چاپی دسامبر مجله امنیتی حرفه‌ای نشان داده شد، من تیوب را به پایانه خط شمالی جدید در Battersea بردم و در اطراف نیروگاه بازسازی‌شده، که اکنون خرده‌فروشی‌ها و آپارتمان‌های سطح بالا هستند، قدم زدم. در حالی که من یک گشت خودروی پلیس مت را دیدم که به آرامی در امتداد یک جاده کنترل شده ترافیکی در اطراف نیروگاه حرکت می کرد، نگهبانی معمول توسط بیدوست نونان است.

هفته گذشته، یک شب، هنگامی که از نمایشگاه IFSEC در لندن داکلندز دور می‌شدم تا کار روزانه را هضم کنم، گشت‌زنی در فضای باز مشابهی دیدم. من به رویال هارف آمدم، دوجین خیابان آپارتمان با ارتفاعات مختلف از جمله یک مدرسه، بین وست سیلورتاون و پونتون داک در DLR (راه آهن سبک Docklands) و در کنار انتهای شمالی سد تیمز. بنای یادبود انفجار کارخانه تسلیحات سیلورتاون در سال 1917 خوشبختانه دوباره در املاک قرار گرفته است (تصویر). علائم متعددی نشان می‌دهد که این ملک ملک خصوصی است. یک دربان شلوغ دارد. رستوران؛ و یک فروشگاه راحتی Sainsbury. حدود ساعت 6:30 بعدازظهر، عمدتاً جوانان در جریانی ثابت بودند که از DLR به املاک برمی‌گشتند. قیمت ها از 405 پوند در هفته برای اجاره و 400000 پوند برای خرید آپارتمان یک تخته شروع می شود. به طور طبیعی، شما می توانید هفت رقمی برای یک ملک پرداخت کنید. دارای گشت های امنیتی خصوصی است. همانطور که من نگاه کردم که یک جفت گشت زنی با دو مرد که ماشینی را روی خطوط زرد دوتایی بیرون از Sainsbury پارک کرده بودند، درگیر شدند. پس از اینکه یکی از آنها با گوشی خود از خودروی متخلف عکس گرفت، مأموران از آنجا دور شدند. مردها داخل مغازه مغازه ساکتی زدند و وقتی من رفتم ماشین رفته بود. جامعه – زمین هنوز به طور کامل بر روی آن ساخته نشده است – دارای دروازه نیست، و دارای اتوبوس 241 است که از طریق آن عبور می کند. اما برای علائم، به نظر می رسد فضای عمومی است.

امنیت خصوصی در مراکز خرید، بیمارستان‌ها، محوطه‌های دانشگاهی و دانشگاهی، ایستگاه‌های راه‌آهن و جاهای دیگر به امری عادی تبدیل شده است، به طوری که تعداد افسران امنیتی، با نشان SIA یا داخلی، بسیار بیشتر از پلیس است. آخرین مرحله این است که امنیت خصوصی در خیابان‌های عمومی باشد، همانطور که قبلاً در مکان‌هایی هستند، در خیابان‌های بزرگ که توسط مناطق بهبود کسب‌وکار استخدام شده‌اند، گشت‌زنی می‌کنند، چیزی که من به دنبال آن بوده‌ام که به صورت تخصصی در آن نقش داشته باشم. اخیراً کاونتری در مجله چاپی مارس.

یکی دیگر از طرح های بین امنیت خصوصی و پلیس، CSAS (اعتباربخشی ایمنی جامعه) است. در تعطیلات بانکی در جنوب دربی‌شایر، افرادی با نشان CSAS در حال هدایت ترافیک به داخل و خارج جشنواره نظریه ریش‌دار هستند. آرزوی دیرینه هر چند خفته برای امنیت خصوصی که به نوعی با پلیس یونیفورم پوش همتراز باشد و احترام جامعه (و در حالت ایده آل پول با حاشیه بالا باشد) یک تناقض است که در عین حال متضمن صعود به سمت یک اجلاس دستاوردها، و اینکه هدف از داشتن امنیت خصوصی برای انجام کارهای پلیسی به یک روال غیرقابل توجه تبدیل خواهد شد، همانطور که به نظر می رسد قبلاً در رویال ورف بوده است.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/tide-of-change-at-royal-wharf/