جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها با هوش دیجیتال – شماره 2/3 2023 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

در سال 2020، مناطق جنگلی در استان دالی، استان یوننان، چین، به 1855 میلیون هکتار رسیده است که در میان برترین‌های کشور قرار دارد. این جنگل های باستانی علاوه بر جذب دی اکسید کربن، حفظ منابع آب و حفظ آب و خاک، تعداد زیادی از حیوانات و گیاهان وحشی کمیاب را نیز در خود جای داده است. این شگفتی های طبیعی در صورت وقوع آتش سوزی در جنگل و خسارات شدید و به خطر افتادن ساکنان جنگل در خطر هستند.

سیستم نظارت تصویری پیشگیری از آتش‌سوزی جنگل که داهوا به ساخت آن در استان دالی کمک کرد، نظارت 24 ساعته و 7 ساعته با پوشش گسترده، در همه شرایط آب و هوایی، با دقت بالا و هوشمند ارائه می‌کند که می‌تواند به‌طور خودکار آتش را تشخیص دهد و منبع آن را به موقع پیدا کند. تشخیص زودهنگام، گزارش و مدیریت وضعیت آتش سوزی با استفاده از هوش دیجیتال می تواند به طور موثری از ایمنی این موانع بوم شناختی محلی محافظت کند. داهوا با تجربه فراوان در توسعه سیستم‌های پیشگیری از آتش‌سوزی هوشمند، به نوآوری و ایجاد پیشرفت‌های تکنولوژیک به منظور حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی خود ادامه خواهد داد.وام)

نرخ پوشش جنگلی استان دالی در سال 2020 به 65.51٪ رسید. بیست و هشت ذخیره گاه طبیعی در انواع و سطوح مختلف در سراسر استان با مساحت 181000 هکتار ایجاد شد. جنگل وسیع یک مانع امنیتی اکولوژیکی است، اما مساحت وسیع آن نظارت بر آتش سوزی جنگل ها را دشوار می کند. یک جنگلبان محلی گفت: «سوزاندن نی، آتش پختن و غیره همگی شروع کننده های رایج آتش سوزی هستند، اما حتی منابع به ظاهر ناچیز نیز می توانند منبع آتش سوزی در جنگل باشند.

موقعیت یابی دقیق چند بعدی منبع آتش

اطفای حریق جنگلی مستلزم همکاری کامل خط مقدم و مرکز فرماندهی است. مرکز فرماندهی به سرعت با خط مقدم در مورد استراتژی های اطفای حریق بر اساس وضعیت واقعی آتش ارتباط برقرار می کند. اما اگر دور باشند چگونه می توانند وضعیت صحنه را درک کنند؟

پوشش کامل انتقال شبکه در مناطق جنگلی

این شغل خاص به سیستم نظارت تصویری پیشگیری از آتش سوزی جنگل واگذار شده است. این سیستم امنیتی هوشمند به صورت همزمان تصاویر بلادرنگ را در مرکز مانیتورینگ همراه با سایر داده های متناظر مانند مکان، زمان، نوع آتش و غیره نمایش می دهد. اپراتورها را قادر می سازد تا وضعیت را به موقع بررسی و ارزیابی کنند و به سرعت با حریق مقابله کنند. به طرح مربوطه


منبع: https://www.securitysa.com/19410R

درختان سوزنی برگ قابل اشتعال مانند کاج یوننان و کاج هوآشان به طور گسترده در مناطق جنگلی استان دالی پخش شده اند. آتش سوزی های جنگلی در مقیاس وسیع و با شدت بالا می تواند در مدت زمان کوتاهی در این مناطق آغاز شود. در مورد آتش سوزی ناگهانی، مکان یابی سریع منبع آتش می تواند زمان قابل توجهی را برای اطفای حریق اضافه کند. فن آوری هایی مانند نظارت تصویری با طیف دوگانه، تجزیه و تحلیل و تشخیص هوشمند تصویر، و موقعیت یابی سه بعدی، سیستم هوشمند را قادر می سازد تا آتش را تشخیص دهد، منبع آتش را به سرعت مکان یابی کند و به طور خودکار هشدار را برای پرسنل وظیفه ارسال کند. در جنگل‌هایی با وسعت صدها هکتار (یا حتی هزاران هکتار)، می‌توان منبع آتش‌سوزی را تا 50 متری به‌طور دقیق تعیین کرد و به تیم اطفای حریق اجازه می‌دهد تا به سرعت به محل برسد و در نتیجه زمان بیشتری برای مهار آتش فراهم کند.

چندین نقطه گشت شبانه روزی برای نظارت و مشاهده مناطق جنگلی اطراف به صورت 24/7 با سه نفر در هر شیفت (هر سه روز یکبار تغییر) ایجاد شد. کوه ها بلند و دامنه ها تند و گاه خار همه جا را فرا می گیرد. با این وجود، این جنگل بانان کوشا با کمک فن آوری مدرن، همیشه در انجام وظایف و وظایف خود استقامت دارند. دوربین‌های تصویربرداری حرارتی دو طیفی که در جنگل مستقر شده‌اند، سیستم نظارت تصویری پیشگیری از آتش‌سوزی را قادر می‌سازد تا یک دور کروز خودکار را تنها در 15 دقیقه کامل کند. بر اساس نور مرئی و فناوری تصویربرداری حرارتی، می تواند منبع آتش سوزی در حدود 2 متر مربع را در محدوده 5 تا 10 کیلومتری شناسایی کند.

با توجه به مناطق وسیع آن، انتقال اطلاعات ارزشمند از جنگل می تواند کاری دلهره آور باشد. «منطقه کوهستانی بزرگ است. گاهی اوقات، حتی سیگنال تلفن همراه وجود ندارد. برای اینکه مرکز فرماندهی بتواند صحنه را به موقع ببیند، ما همچنین یک انتقال بی سیم با تجهیزات جلویی ساختیم. یک مهندس فنی داهوا توضیح داد که سیستم هوشمند تمام نقاط ویدئویی در جنگل را پوشش می‌دهد و اطلاعات آتش‌سوزی جنگل را در زمان واقعی به مرکز فرماندهی می‌فرستد.

از سال 2020، داهوا به استان دالی در ساخت سیستم های جلویی و نصب سیستم های انتقال بی سیم در مناطق حفاظت شده کلیدی و همچنین مناطق مستعد آتش سوزی در جنگل ها کمک می کند. از آن زمان تاکنون بیش از 500 مورد استفاده غیرقانونی از آتش در طبیعت و 7 مورد آتش سوزی در جنگل ها شناسایی شده است.

پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها با هوش دیجیتال

شماره 2/3 2023 ایمنی آتش، محصولات

نظارت 24 ساعته در زمان واقعی

بررسی، ارزیابی و مدیریت کارآمد وضعیت آتش سوزی